Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

WARSAWHEAD2020

W sobotę 17 października odbyły się regaty ósemek wioślarskich Warsaw Head organizowane przez Towarzystwo Wisła dla Wioślarzy. Już trzeci rok z rzędu uczestnicy wydarzenia ścigali się na odcinku Wisły między Mostem Siekierkowskim a Mostem Łazienkowskim w Warszawie.

Do wyścigu zgłosiło się 21 osad w siedmiu kategoriach: Masters Women, Masters Mixed, Masters Men, Open Women, Open Men, Junior oraz Firmy. Największe sukcesy święcili zawodnicy Warszawskiego Towarzystwa Warszawskiego, którzy sięgnęli po złote medale w aż czterech kategoriach: Masters Women, Open Women, Open Men oraz Junior. Osady seniorskie WTW zdobyły również tytuły Head of Wisła, przyznawane najszybszym osadom żeńskim i męskim bez podziału na kategorie wiekowe.

W kategorii Masters Mixed ze zwycięstwa cieszyli się zawodnicy z AZS AWF Warszawa. Najlepsi wśród mężczyzn weteranów okazali się być gospodarze z Towarzystwa Wisła dla Wioślarzy. Z kolei najlepszą osadą firmową została ósemka KR Group, wyprzedzając o 7 sekund wioślarzy warszawskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Partnerami regat są: Ministerstwo Sportu, KR Group, CmT Gerplan, Dzielnica Wisła, Coca-Cola, Polar oraz Baton Warszawski.

Regaty Warsaw Head 2020 pierwotnie miały się odbyć w połowie czerwca, jednak ze względu na panującą sytuację związaną z epidemią SARS-CoV-2 konieczna była zmiana terminu.

Wyniki końcowe:

Osady Firmowe
KR Group
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Junior
WTW Warszawa
TWDW Warszawa

Masters Men
TWDW Warszawa
WRC Warszawa
WTW Warszawa
Viking Warszawa

Masters Mixed
AZS AWF Warszawa
WTW Warszawa
TWDW Warszawa
WRC Warszawa

Masters Women
WTW Warszawa
TWDW Warszawa
WRC Warszawa

Open Men
WTW Warszawa
TWDW Warszawa
MOS 2 Warszawa
SGH Warszawa

Open Women
WTW Warszawa
Team Wrocław

fot. Z. Biernacki

Zobacz także

Grudzień w Portugalii. Kadra na zgrupowanie w Lago Azul
26 lis 2020
Reprezentacja Polski na dobre rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu. W grudniu nasi zawodnicy trenować będą w dobrze nam znanym portugalskim Lago Azul. Trenerzy wioseł długich mężczyzn oraz wagi otwartej kobiet już w połowie listopada z...

Znamy dokładną datę Warsaw Head 2021!
23 lis 2020
Organizatorzy poinformowali, że czwarta edycja Warsaw Head odbędzie się 5 czerwca 2021 roku. W tym roku trzecia edycja regat również miała odbyć się w czerwcu, jednak przełożono je z powodu pandemii koronawirusa. Ostatecznie wyścigi ósem...

Zmarł Waldemar Rogowski
21 lis 2020
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi Waldemara Rogowskiego. Waldemar Rogowski (1951-2020) był związany z Płockim Towarzystwem Wioślarskim od 1966 roku. Najpierw osiągał liczne sukcesy na arenie krajowej jako ...