Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

pztw logo

Komunikt Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich w sprawie Otwartych Mistrzostw Miasta/Mistrzostw Województwa/Mistrzostw Makroregionu. 

Informacja dotycząca:

Otwartych Mistrzostw Miasta Poznania w Wioślarstwie
Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego
Makroregionalnych Mistrzostw Młodzików

W związku z planowanymi na najbliższy weekend zawodami Otwartych Mistrzostw Miasta Poznania, Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego oraz Makroregionalnych Mistrzostw Młodzików oraz postępującego w ostatnich dniach wzrostu zachorowań na COVID-19, Wielkopolski Związek Towarzystw Wioślarskich jako Organizator zawodów, jest zmuszony odwołać wszystkie planowane w dniach 17-18 października 2020 r. wydarzenia wioślarskie.

Niniejsza decyzja podyktowana jest troską o zdrowie uczestników oraz możliwością zapewnienia równych szans rywalizacji we wszystkich grupach wiekowych. W chwili obecnej wiele szkół, do których uczęszczają zawodnicy z naszego regionu, objęta jest obowiązkiem kwarantanny wykluczającym możliwość udziału w zawodach.

Rozegranie zawodów w tym trudnym okresie stworzyłoby realne niebezpieczeństwo transmisji wirusa pomiędzy uczestnikami wydarzenia ze szczególnym narażeniem zdrowia zawodników konkurencji Masters, oraz z uwagi na kwarantannę, wykluczyłoby wielu młodych zawodników z możliwości rywalizacji.

Analizując wszelkie możliwe opcje, w trosce o zdrowie i sprawiedliwą rywalizację, Zarząd Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich podjął decyzję o odwołaniu powyższych wydarzeń.

Aleksander Daniel

Prezes Zarządu

Komunikat w wersji pdf do pobrania

Zobacz także

Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata: srebro w Linzu (2008)
31 paz 2020
W naszym cyklu czas na mistrzostwa świata w roku olimpijskim, czyli srebrny medal kobiecej czwórki podwójnej wagi lekkiej w Linzu w 2008 roku. Wspominają Ilona Mokronowska i Weronika Deresz. >>>PRZECZYTAJ O DWÓCH ZŁOTYCH MEDALACH...

Komunikat! Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego na ergometrze wioślarskim odwołane
29 paz 2020
Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie jest zmuszone odwołać zaplanowane na listopad 2020 roku w Kaliszu Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego na ergometrze wioślarskim. Pełna treść komunikatu: ...

Maciej Zawojski: wioślarstwo morskie jest jednocześnie trudne i ciekawe [wywiad]
28 paz 2020
W miniony weekend (23-25.10.2020) Maciej Zawojski zadebiutował w wioślarstwie morskim - wziął udział w European Rowing Coastal Challenge. W niedzielę zawodów nie udało się rozegrać z powodu trudnych warunków, dlatego w sprincie uznano wyni...