Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

WIELKA WIOŚLARSKA 2020

W sobotę 26 września miała miejsce 29. edycja Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy. W wyścigu głównym ósemek seniorów o Puchar Wieczysty Rady Miasta Bydgoszczy i nagrodę Totalizatora Sportowego wygrała osada Reprezentacji Bydgoszczy przed AZS UMK Toruń. Oficjalnym partnerem imprezy jest firma Enea. 

W wyścigu głównym ósemek juniorów o nagrodę Totalizatora Sportowego – Memoriał Zbigniewa Urbanyi zwyciężyła osada LOTTO-Bydgostii przed AZS UMK Toruń.

W wyścigu ósemek kobiet o Puchar Przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego zwycięstwo odniosła osada LOTTO-Bydgostii przed AZS UMK Toruń.

W wyścigu ósemek seniorów o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy zwyciężyła osada LOTTO-Bydgostii przed PTW Płock. W wyścigu juniorów o Puchar Prezesa Totalizatora Sportowego zwyciężyła osada BTW Bydgoszcz przed LOTTO-Bydgostia.

Wielka Wioślarska o Puchar Brdy to coroczna impreza sportowa, której pierwsza edycja odbyła się w 1992 roku w Bydgoszczy. W tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, organizatorzy byli zmuszeni odmówić startu niektórym osadom, które wyraziły chęć wzięcia udziału w zawodach. "Z przyczyn oczywistych musieliśmy podjąć trudną decyzję, reorganizacji Wielkiej Wioślarskiej. Ograniczenia nie ominęły ilości startujących osad, w tym najciekawszej od lat rywalizacji ósemek z uniwersytetów Oxford i Cambridge. Razem z naszym partnerem strategicznym podjęliśmy także niełatwą decyzję dotyczącą rezygnacji z wielu atrakcji, wśród nich tradycyjnego tortu od Totalizatora Sportowego na Rybim Rynku. Wszystko jednak po to, by możliwie najmocniej ograniczyć potencjalne ryzyko związane z zarażeniem koronawirusem" – powiedział Polskiej Agencji Prasowej komandor regat Michał Żurawski.

W rywalizacji wzięło udział 30 osad, w tym 26 polskich oraz 4 zagraniczne - po dwie z Litwy i Niemiec.

>>>SPRAWDŹ WSZYSTKIE WYNIKI<<<

źródło: LOTTO-Bydgostia/PAP

Zobacz także

Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata: srebro w Linzu (2008)
31 paz 2020
W naszym cyklu czas na mistrzostwa świata w roku olimpijskim, czyli srebrny medal kobiecej czwórki podwójnej wagi lekkiej w Linzu w 2008 roku. Wspominają Ilona Mokronowska i Weronika Deresz. >>>PRZECZYTAJ O DWÓCH ZŁOTYCH MEDALACH...

Komunikat! Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego na ergometrze wioślarskim odwołane
29 paz 2020
Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie jest zmuszone odwołać zaplanowane na listopad 2020 roku w Kaliszu Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego na ergometrze wioślarskim. Pełna treść komunikatu: ...

Maciej Zawojski: wioślarstwo morskie jest jednocześnie trudne i ciekawe [wywiad]
28 paz 2020
W miniony weekend (23-25.10.2020) Maciej Zawojski zadebiutował w wioślarstwie morskim - wziął udział w European Rowing Coastal Challenge. W niedzielę zawodów nie udało się rozegrać z powodu trudnych warunków, dlatego w sprincie uznano wyni...