Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

WALCZ CZERWIEC

Trwa drugie zgrupowanie seniorów w COS OPO Wałcz od czasu wybuchu epidemii koronawirusa w Polsce. Z kolei w poniedziałek treningi zakończyli juniorzy.

Pierwsi w Wałczu zjawili się mężczyźni z wioseł długich oraz dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet. Dla Jaclyn Stelmaszyk i Weroniki Deresz było to pierwsze zgrupowanie po powrocie z Lago Azul, bowiem wróciły z Portugalii jako ostatnie, w drugiej połowie kwietnia. 

"Spieszę Was poinformować, że z uśmiechami od ucha do ucha i mnóstwem pozytywnej energii przyjechałyśmy na zgrupowanie do COS OPO Wałcz, gdzie znów możemy wiosłować na dwójce. Przez ostatni miesiąc trenowałyśmy osobno w domach - ja w Warszawie, a Jaclyn w Toronto, więc byłyśmy bardzo stęsknione za wspólnymi treningami. Powrót do łodzi i ponowne wspólne treningi sprawiają nam mnóstwo radości, cieszymy się bardzo, że znów możemy szlifować nasz styl jazdy i doskonalić elementy techniczne" - napisała Weronika Deresz na swoim fanpage'u na Facebooku.

Po tygodniu dołączyła reszta kadry seniorów - waga otwarta kobiet, waga lekka mężczyzn i wiosła krótkie mężczyzn. W zgrupowaniu nie uczestniczy Anna Wierzbowska, która postanowiła poddać się zabiegowi. Jej miejsce zajęła Paulina Grzella.

WALCZ CZERWIEC4

fot. Facebook/Olga Michałkiewicz

"Każdy dzień mamy zaplanowany i wypełniony planem treningowym. Poranek zaczęłyśmy rozruchem o 7 rano, następnie po 11 złapałyśmy za wiosełka i ruszyłyśmy na wodę. Na koniec dnia tlen na rowerze. Takie dni potrafią być naprawdę wyczerpujące" - napisała Olga Michałkiewicz. "Wiosłujemy, pracujemy i na razie świetnie się bawimy" - dodała z kolei Agnieszka Kobus-Zawojska.

W poniedziałek zakończyło się zgrupowanie kadry juniorów, którzy przebywali w Wałczu od 13 czerwca. Z kolei zgrupowanie młodzieżowej kadry mężczyzn kończy się 25 czerwca, a młodzieżowej kadry kobiet 5 lipca.

WALCZ CZERWIEC2fot. Facebook/Agnieszka Kobus-Zawojska

Seniorzy kończą zgrupowanie w różnych terminach - wiosła długie mężczyzn 28 czerwca, dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet - 29 czerwca, wiosła krótkie mężczyzn - 30 czerwca, waga otwarta kobiet - 3 lipca, a dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn - 5 lipca. W lipcu kolejne zgrupowania - część kadry wróci do Wałcza, a część będzie trenować w Zakopanem. 

WALCZ CZERWIEC1fot. Facebook/Michał Szpakowski - wioślarz

Zobacz także

Zmarła Krystyna Burkhardt-Jagodzińska
03 sie 2020
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 3 sierpnia 2020 roku zmarła Krystyna Burkhardt-Jagodzińska, lekarz Centralnej Przychodni Sportowo-Lekarskiej oraz Instytutu Sportu w Warszawie. Bardzo ściśle związana z wioślarstwem i w...

Powołania na zgrupowanie seniorów w COS OPO Zakopane
03 sie 2020
W sierpniu kadrę kobiet (waga otwarta), wioseł długich mężczyzn i wagi lekkiej mężczyzn czekają treningi w Zakopanem. Przedstawiamy powołania na zgrupowanie w COS OPO Zakopane. W niedzielę 9 sierpnia do Zakopanego przyjadą mężczyźni z ...

Powołania kadry młodzieżowej na zgrupowanie w COS OPO Wałcz
01 sie 2020
Ostatni etap przygotowań młodzieżowej kadry narodowej przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy w Duisburgu (5-6 września). Przedstawiamy listę powołanych zawodniczek i zawodników na zgrupowanie w COS OPO Wałcz. W poniedziałek 3 sierpnia w...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

13-16.08Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(ENEA Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych)
Kruszwica
27-29.08Akademickie Mistrzostwa Świata
Zagrzeb (Chorwacja)
4-6.09ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Poznań

13-16.08
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(ENEA Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych)
Kruszwica
27-29.08
Akademickie Mistrzostwa Świata
Zagrzeb (Chorwacja)
4-6.09
ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Poznań

Zobacz wszystkie zawody