Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

WALCZ MAJ 2

W niedzielę 31 maja zakończyło się zgrupowanie reprezentacji polskich wioślarzy w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Trenerzy Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich są zadowoleni z treningów i powrotu na wodę.

Ostatni raz kadra wioślarzy trenowała wspólnie w Lago Azul w Portugalii, skąd wróciła 15 marca. Później, jak wiadomo, pandemia koronawirusa spowodowała, że zawodniczki i zawodnicy musieli ćwiczyć w warunkach domowych. "Przyznam szczerze, że okres od 16 marca do 11 maja jest widoczny, mimo że zawodnicy trenowali w domach, ale już wracamy na stare, dobre, utarte szlaki" - mówi Wojciech Jankowski, trener wioseł długich mężczyzn.

Wiosła krótkie – zarówno mężczyźni, jak i kobiety – nie pływały jeszcze w czwórkach. Takie było założenie szkoleniowców. "Porządnie potrenowaliśmy, ale nasza grupa nie pływała jeszcze w czwórce, tylko w dwójkach i jedynkach. Do czwórek przejdziemy na następnym zgrupowaniu. Nikt nie narzekał na zdrowie, wszystko było w porządku" - podsumowuje Aleksander Wojciechowski, trener wioseł krótkich mężczyzn.

WALCZ MAJ 1fot. J. Kowacic

"Nie ma co ukrywać, bo drobne urazy zawsze się zdarzają, ale wszystko mamy pod kontrolą. Zgrupowanie było bardzo udane, dużo pływaliśmy na wodzie, zrobiliśmy grubo ponad 300 km. Zakończyliśmy je przejazdami na dwójkach. Czasy uzyskane przez zawodniczki były bardzo dobre, wyrównane, wszystkie były blisko siebie" - wyjawia Jakub Urban, trener kadry kobiet.

Trener Urban zdradził także, że Joanna Dittmann w najbliższym czasie przejdzie zabieg pleców. "Asia chce wykorzystać przerwę w startach na ten zabieg" - wyjaśnia.

W zgrupowaniu wzięła też udział dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn. Jej trener – Piotr Buliński – także jest zadowolony z majowych treningów. "Zawodnicy są zdrowi, zrealizowaliśmy plan, który sobie założyliśmy. Oczywiście założenia nie były nieosiągalne, bo nie mogły takie być po dwóch miesiącach przerwy" - mówi.

W poniedziałek podamy kadrę na kolejne, czerwcowe zgrupowanie w Wałczu.

Zobacz także

Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata: Aiguebelette i pierwsze złoto Sycza i Kucharskiego!
03 lip 2020
W cyklu "Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata" dochodzimy do pierwszego złotego medalu dla Polski na imprezie tej rangi w historii. W 1997 roku w Aiguebelette zwyciężyła dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn: Robert Sycz i Tomasz...

Komunikat PZTW - Mistrzostwa Polski Młodzieżowe oraz Młodzików
02 lip 2020
KOMUNIKAT Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich dotyczący Mistrzostw Polski Młodzieżowych oraz Mistrzostw Polski Młodzików w Kruszwicy Polski Związek Towarzystw Wioślarskich, biorąc pod uwagę obecnie obowiązujące przepisy dotyczą...

Aleksander Wojciechowski: składy osad? Mamy stabilny układ [wywiad]
01 lip 2020
We wtorek kadra wioseł krótkich mężczyzn zakończyła zgrupowanie w COS OPO Wałcz. Trener Aleksander Wojciechowski ocenia dyspozycję zawodników, składy osad i mówi o kolejnych etapach przygotowań w tym roku. - Jak ocenia pan dyspozycję za...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

4-5.07Centralne Regaty Młodzików i Międzynarodowe Masters
Poznań
23-26.07Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
Kruszwica
1-2.08ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
ENEA Mistrzostwa Polski Młodzików
Kruszwica

4-5.07
Centralne Regaty Młodzików i Międzynarodowe Masters
Poznań
23-26.07
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
Kruszwica
1-2.08
ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
ENEA Mistrzostwa Polski Młodzików
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody