Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

WALCZ MAJ 2

W niedzielę 31 maja zakończyło się zgrupowanie reprezentacji polskich wioślarzy w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Trenerzy Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich są zadowoleni z treningów i powrotu na wodę.

Ostatni raz kadra wioślarzy trenowała wspólnie w Lago Azul w Portugalii, skąd wróciła 15 marca. Później, jak wiadomo, pandemia koronawirusa spowodowała, że zawodniczki i zawodnicy musieli ćwiczyć w warunkach domowych. "Przyznam szczerze, że okres od 16 marca do 11 maja jest widoczny, mimo że zawodnicy trenowali w domach, ale już wracamy na stare, dobre, utarte szlaki" - mówi Wojciech Jankowski, trener wioseł długich mężczyzn.

Wiosła krótkie – zarówno mężczyźni, jak i kobiety – nie pływały jeszcze w czwórkach. Takie było założenie szkoleniowców. "Porządnie potrenowaliśmy, ale nasza grupa nie pływała jeszcze w czwórce, tylko w dwójkach i jedynkach. Do czwórek przejdziemy na następnym zgrupowaniu. Nikt nie narzekał na zdrowie, wszystko było w porządku" - podsumowuje Aleksander Wojciechowski, trener wioseł krótkich mężczyzn.

WALCZ MAJ 1fot. J. Kowacic

"Nie ma co ukrywać, bo drobne urazy zawsze się zdarzają, ale wszystko mamy pod kontrolą. Zgrupowanie było bardzo udane, dużo pływaliśmy na wodzie, zrobiliśmy grubo ponad 300 km. Zakończyliśmy je przejazdami na dwójkach. Czasy uzyskane przez zawodniczki były bardzo dobre, wyrównane, wszystkie były blisko siebie" - wyjawia Jakub Urban, trener kadry kobiet.

Trener Urban zdradził także, że Joanna Dittmann w najbliższym czasie przejdzie zabieg pleców. "Asia chce wykorzystać przerwę w startach na ten zabieg" - wyjaśnia.

W zgrupowaniu wzięła też udział dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn. Jej trener – Piotr Buliński – także jest zadowolony z majowych treningów. "Zawodnicy są zdrowi, zrealizowaliśmy plan, który sobie założyliśmy. Oczywiście założenia nie były nieosiągalne, bo nie mogły takie być po dwóch miesiącach przerwy" - mówi.

W poniedziałek podamy kadrę na kolejne, czerwcowe zgrupowanie w Wałczu.

Zobacz także

Kadra olimpijczyków na zgrupowanie w COS OPO Wałcz
21 cze 2021
Nasza kadra olimpijska jest na ostatniej prostej przygotowań do igrzysk olimpijskich w Tokio. Wioślarze, po treningach w Zakopanem, wrócili na wodę do Wałcza. Na zgrupowaniu w COS OPO Zakopane zawodniczki i zawodnicy zamienili łódki na rowery...

Trener Adam Skwarski wyróżniony przez PKOl
19 cze 2021
Trener AZS-AWF Warszawa Adam Skwarski otrzymał od Polskiego Komitetu Olimpijskiego nagrodę za całokształt pracy z zawodniczkami. Gratulujemy! "Adam Skwarski – pełnił funkcję trenera Polski juniorek, kierownika wyszkolenia w Polskim Związku...

Ryszard Stadniuk: fair play powinno być normalnością [wywiad]
18 cze 2021
W czwartek w Centrum Olimpijskim w Warszawie Ryszard Stadniuk odebrał od Polskiego Komitetu Olimpijskiego nagrodę Fair Play im. prof. Zofii Żukowskiej za "całokształt kariery sportowej i godne życie po jej zakończeniu". - Nie wiem czy postawa ...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

26-27.06Centralne Kontrolne Regaty Juniorów
Kruszwica
7-11.07Młodzieżowe Mistrzostwa Świata do 23 lat
Racice (Czechy)
10-11.07Ogólnopolskie Regaty Wioślarskie
Poznań

26-27.06
Centralne Kontrolne Regaty Juniorów
Kruszwica
7-11.07
Młodzieżowe Mistrzostwa Świata do 23 lat
Racice (Czechy)
10-11.07
Ogólnopolskie Regaty Wioślarskie
Poznań

Zobacz wszystkie zawody