Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Poznań

W czwartek 26 marca Europejska Rada Wioślarska (ERB) i zespół ds. Wydarzeń FISA spotkali sie na telekonferencji. Omawiane były problemy związane z pandemią koronawirusa (Covid-19).

Wiadomo już, że przełożone zostały zaplanowane na 30-31 maja Mistrzostwa Europy Juniorów w Belgradzie. "W porozumieniu z europejskimi federacjami badamy możliwość znalezienia najbardziej optymalnego terminu w 2020 roku" - czytamy w oświadczeniu.

Z kolei na 5-7 czerwca zaplanowano Mistrzostwa Europy Seniorów w Poznaniu. "FISA i ERB są w stałym kontakcie z Komitetem Organizacyjnym w Poznaniu i Polskim Związkiem Towarzystw Wioślarskich. Uważnie oceniamy sytuację, żeby podjąć wspólną, świadomą decyzję. Kolejny krok w ocenie podejmiemy we wtorek, 31 marca" – napisano.

Z kolei komitet organizacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Duisburgu (5-6 września) kontynuuje przygotowania do zawodów.

"Decyzje o odwołaniu lub przełożeniu wydarzeń należy podjąć jak najszybciej, dokładnie rozważając wszystkie aspekty, ale nie później niż dwa miesiące od planowanej daty wydarzeń. Chodzi o to, aby zrównoważyć potencjalne niepotrzebne koszty" - czytamy.

Poinformowano także, że europejski sezon wioślarski 2021 może zostać zrekonstruowany po ogłoszeniu terminów igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich.

Zobacz także

Powołania na czerwcowe zgrupowania seniorów, młodzieżowców i juniorów w Wałczu
01 cze 2020
W czerwcu odbędą się kolejne zgrupowania wioślarzy w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Tym razem trenować będzie nie tylko kadra seniorów, ale także młodzieżowcy i juniorzy. >>>PODSUMOWANIE MAJOWEGO ZGRUPOWANIA SENIORÓW<&l...

Porządny trening i brak większych urazów. Koniec majowego zgrupowania w Wałczu
31 maj 2020
W niedzielę 31 maja zakończyło się zgrupowanie reprezentacji polskich wioślarzy w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Trenerzy Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich są zadowoleni z treningów i powrotu na wodę. Ostatni raz kadra wioś...

Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata: srebro Kościańskiej i Dłużewskiej w Lucernie (1982)
29 maj 2020
Kontynuujemy cykl "Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata". Głównymi bohaterkami tego odcinka ponownie są Czesława Kościańska i Małgorzata Dłużewska. Nasza dwójka bez sterniczki w 1982 roku wywalczyła srebro. >>>PIERWS...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

2-3.10Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
6-7.06Regaty międzynarodowe
Ratzeburg (Niemcy)
17.10Regaty "Warsaw Head"
Warszawa

2-3.10
Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
6-7.06
Regaty międzynarodowe
Ratzeburg (Niemcy)
17.10
Regaty "Warsaw Head"
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody