Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Adam Korol

We wtorek Międzynarodowy Komitet Olimpijski i Komitet Organizacyjny Tokio 2020 przełożyli igrzyska na 2021 rok. "To mądra decyzja. Jedyna w tym wypadku, która miała sens" - powiedział Adam Korol w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim".

"Dla mnie pierwotny termin był kompletnie nierealny. Obecnie nie ma dostępności obiektów sportowych. Wioślarze wrócili z Portugalii i wszyscy są w kwarantannie. Co z tego, jak się kwarantanna skończy, skoro nie będą mieli gdzie trenować" - pyta retorycznie wiceprezes ds. sportowych Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Z powodu pandemii koronowirusa odwołano większość zawodów sportowych, które miały się odbyć w najbliższych miesiącach. Przełożono dwie największe imprezy tego roku - igrzyska olimpijskie i piłkarskie mistrzostwa Europy.

"W zasadzie odwołano wszystkie zawody do igrzysk olimpijskich. Gdzie więc zawodnicy mieliby sprawdzać swoją formę?" - dodaje mistrz olimpijski z Pekinu (2008).

Dla wioślarzy ten sezon praktycznie się nie odbędzie. Odwołane są wszystkie Puchary Świata, wciąż nie wiadomo, co z mistrzostwami Europy w Poznaniu. "Zawodnicy nie mają żadnych bodźców. Jeśli igrzyska odbędą się w 2021 roku, to czy mają trenować teraz lekko, czy umiarkowanie?" - zastanawia się Adam Korol.

Do tej pory na igrzyska olimpijskie awans wywalczyło sześć polskich osad wioślarskich: czwórka bez sterniczki, czwórka podwójna kobiet, czwórka bez sternika, czwórka podwójna mężczyzn, dwójka podwójna mężczyzn i dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn.

>>>WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU "DZIENNIKA BAŁTYCKIEGO"<<<

Zobacz także

Co z mistrzostwami Europy w Poznaniu? "Kolejny krok w ocenie tej sytuacji we wtorek"
27 mar 2020
W czwartek 26 marca Europejska Rada Wioślarska (ERB) i zespół ds. Wydarzeń FISA spotkali sie na telekonferencji. Omawiane były problemy związane z pandemią koronawirusa (Covid-19). Wiadomo już, że przełożone zostały zaplanowane na 30-31 ...

Igrzyska olimpijskie w Tokio przełożone na 2021 roku!
24 mar 2020
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) przystał na prośbę premiera Japonii Shinzo Abe i przełożył igrzyska olimpijskie oraz igrzyska paraolimpijskie w Tokio na 2021 rok.  Z powodu pandemii koronawirusa sytuacja jest dynamiczna. Jeszcze...

Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe odwołane
23 mar 2020
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich informuje, że w związku z panującą epidemią wirusa SARS-CoV-2 zostają odwołane Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe planowane 18.04.2020 w Warszawie....

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

10-12.04Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
2-3.05Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań

10-12.04
Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
2-3.05
Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań

Zobacz wszystkie zawody