Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Adam Korol

We wtorek Międzynarodowy Komitet Olimpijski i Komitet Organizacyjny Tokio 2020 przełożyli igrzyska na 2021 rok. "To mądra decyzja. Jedyna w tym wypadku, która miała sens" - powiedział Adam Korol w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim".

"Dla mnie pierwotny termin był kompletnie nierealny. Obecnie nie ma dostępności obiektów sportowych. Wioślarze wrócili z Portugalii i wszyscy są w kwarantannie. Co z tego, jak się kwarantanna skończy, skoro nie będą mieli gdzie trenować" - pyta retorycznie wiceprezes ds. sportowych Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Z powodu pandemii koronowirusa odwołano większość zawodów sportowych, które miały się odbyć w najbliższych miesiącach. Przełożono dwie największe imprezy tego roku - igrzyska olimpijskie i piłkarskie mistrzostwa Europy.

"W zasadzie odwołano wszystkie zawody do igrzysk olimpijskich. Gdzie więc zawodnicy mieliby sprawdzać swoją formę?" - dodaje mistrz olimpijski z Pekinu (2008).

Dla wioślarzy ten sezon praktycznie się nie odbędzie. Odwołane są wszystkie Puchary Świata, wciąż nie wiadomo, co z mistrzostwami Europy w Poznaniu. "Zawodnicy nie mają żadnych bodźców. Jeśli igrzyska odbędą się w 2021 roku, to czy mają trenować teraz lekko, czy umiarkowanie?" - zastanawia się Adam Korol.

Do tej pory na igrzyska olimpijskie awans wywalczyło sześć polskich osad wioślarskich: czwórka bez sterniczki, czwórka podwójna kobiet, czwórka bez sternika, czwórka podwójna mężczyzn, dwójka podwójna mężczyzn i dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn.

>>>WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU "DZIENNIKA BAŁTYCKIEGO"<<<

Zobacz także

Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata: srebro Kościańskiej i Dłużewskiej w Lucernie (1982)
29 maj 2020
Kontynuujemy cykl "Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata". Głównymi bohaterkami tego odcinka ponownie są Czesława Kościańska i Małgorzata Dłużewska. Nasza dwójka bez sterniczki w 1982 roku wywalczyła srebro. >>>PIERWS...

Trwają zapisy do charytatywnego maratonu na ergometrze wioślarskim
27 maj 2020
W sobotę, 30 maja odbędzie się maraton na ergometrze wioślarskim online na 100 km. Organizatorem jest Rosyjska Federacja Wioślarska. Środki zebrane w czasie imprezy zostaną przekazane na leczenie córki rosyjskich wioślarzy - Julii i Olega Ja...

Zgrupowanie w Wałczu: trenerzy zadowoleni z formy zawodników
25 maj 2020
Od 11/12 maja wioślarze przebywają na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Pierwsze treningi na wodzie od czasu wybuchu pandemii koronawirusa zakończą się 31 maja. Trenerzy zgodnie przyznają, że są zadowoleni z formy zawodnikó...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

2-3.10Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
30-31.05Centralne Kontrolne Regaty Juniorówodwołane
Kruszwica
6-7.06Regaty międzynarodowe
Ratzeburg (Niemcy)

2-3.10
Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
30-31.05
Centralne Kontrolne Regaty Juniorówodwołane
Kruszwica
6-7.06
Regaty międzynarodowe
Ratzeburg (Niemcy)

Zobacz wszystkie zawody