Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

IO

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) przystał na prośbę premiera Japonii Shinzo Abe i przełożył igrzyska olimpijskie oraz igrzyska paraolimpijskie w Tokio na 2021 rok. 

Z powodu pandemii koronawirusa sytuacja jest dynamiczna. Jeszcze w niedzielę MKOl poinformował, że decyzję o ewentualnym przełożeniu igrzysk podejmie w ciągu czterech tygodni. Zapowiedź odroczenia spotkała się z ostrą reakcją krajowych komitetów olimpijskich. PKOl także apelował o przełożenie igrzysk, a Kanadyjczycy zapowiedzieli nawet bojkot imprezy czterolecia. 

O odroczenie igrzysk poprosił także premier Japonii i to miało największy wpływ na decyzję MKOl. IO odbędą się w 2021 roku - nie później niż latem. "Wszystko w celu ochrony sportowców, wszystkich, którzy wezmą udział w igrzyskach oraz całej społeczności międzynarodowej" - czytamy we wspólnym oświadczeniu Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i Komitetu Organizacyjnego Tokio 2020.

Postanowiono, że płomień olimpijski pozostanie w Japonii, a impreza oficjalnie będzie nosiła nazwę Letnie Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie 2020, mimo że odbędą się w kolejnym roku. 

Do tej pory na igrzyska olimpijskie awans wywalczyło sześć polskich osad wioślarskich: czwórka bez sterniczki, czwórka podwójna kobiet, czwórka bez sternika, czwórka podwójna mężczyzn, dwójka podwójna mężczyzn i dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn. 

 >>>PRZECZYTAJ CAŁE OŚWIADCZENIE MKOL I KOMITETU ORGANIZACYJNEGO<<<

Zobacz także

Co z mistrzostwami Europy w Poznaniu? "Kolejny krok w ocenie tej sytuacji we wtorek"
27 mar 2020
W czwartek 26 marca Europejska Rada Wioślarska (ERB) i zespół ds. Wydarzeń FISA spotkali sie na telekonferencji. Omawiane były problemy związane z pandemią koronawirusa (Covid-19). Wiadomo już, że przełożone zostały zaplanowane na 30-31 ...

Adam Korol: pierwotny termin igrzysk był nierealny
26 mar 2020
We wtorek Międzynarodowy Komitet Olimpijski i Komitet Organizacyjny Tokio 2020 przełożyli igrzyska na 2021 rok. "To mądra decyzja. Jedyna w tym wypadku, która miała sens" - powiedział Adam Korol w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim". "Dla mni...

Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe odwołane
23 mar 2020
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich informuje, że w związku z panującą epidemią wirusa SARS-CoV-2 zostają odwołane Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe planowane 18.04.2020 w Warszawie....

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

10-12.04Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
2-3.05Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań

10-12.04
Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
2-3.05
Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań

Zobacz wszystkie zawody