Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Deresz JAclyn

W niedzielę polscy wioślarze wrócili do kraju samolotem rząowym, jednak nie wszyscy zdecydowali się na powrót z Portugalii. W Lago Azul zostało pięć osób: Natan Węgrzycki-Szymczyk, Weronika Deresz i Jaclyn Stelmaszyk oraz trenerzy: Przemysław Abrahamczyk i Jarosław Szymczyk.

Dwójka podwójna wagi lekkiej oraz nasz jedynkarz nie mają jeszcze kwalifikacji olimpijskiej i to jest powód pozostania w Portugalii. "Naszym priorytetem są igrzyska olimpijskie i póki ich nie odwołają, zrobimy wszystko, żeby jak najlepiej się przygotować i dostać się do Tokio. A w hotelu mamy świetne warunki, tak samo jak w COS w Wałczu. Mamy siłownię, ergometry, nasze łodzie, jezioro, które ma ponad 20 kilometrów i daje fantastyczne możliwości do trenowania" - powiedziała Deresz w rozmowie z TVPSPORT.PL.

Świat sportu zatrzymał się z powodu pandemii koronawirusa. Z tego powodu odwołano m.in. wszystkie Puchary Świata i Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich w Lucernie. W tej ostatniej imprezie obie osady, które zostały w Portugalii, miały walczyć o przepustkę do Tokio.

"Było dużo wahań, nikt nie wiedział jaką podjąć decyzję. Kilku trenerów było za pozostaniem w Portugalii, ale sytuacja była dynamiczna i ostatecznie zostaliśmy we dwóch trenerów ze swoimi osadami. Myślę, że jesteśmy już na nie najgorszym poziomie, bo mieliśmy w głowie kwalifikacje i wymagało to przygotowania startowego" - ocenił Przemysław Abrahamczyk w rozmowie z TVPSPORT.PL.

"Wiadomo, że w głowie jest mnóstwo myśli i obaw, ale mam taką zasadę, żeby martwić się tym, co mogę kontrolować. Czyli w tym przypadku są to nasze przygotowania, praca i forma, Na pandemię nie mam wpływu, ale na nasze bezpieczeństwo, higienę i decyzje treningowe już tak" - dodaje Deresz.

>>>CAŁA ROZMOWA Z WERONIKĄ DERESZ, JACLYN STELMASZYK I TRENEREM PRZEMYSŁAWEM ABRAHAMCZYKIEM<<<

Zobacz także

Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata: srebro Kościańskiej i Dłużewskiej w Lucernie (1982)
29 maj 2020
Kontynuujemy cykl "Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata". Głównymi bohaterkami tego odcinka ponownie są Czesława Kościańska i Małgorzata Dłużewska. Nasza dwójka bez sterniczki w 1982 roku wywalczyła srebro. >>>PIERWS...

Trwają zapisy do charytatywnego maratonu na ergometrze wioślarskim
27 maj 2020
W sobotę, 30 maja odbędzie się maraton na ergometrze wioślarskim online na 100 km. Organizatorem jest Rosyjska Federacja Wioślarska. Środki zebrane w czasie imprezy zostaną przekazane na leczenie córki rosyjskich wioślarzy - Julii i Olega Ja...

Zgrupowanie w Wałczu: trenerzy zadowoleni z formy zawodników
25 maj 2020
Od 11/12 maja wioślarze przebywają na zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Pierwsze treningi na wodzie od czasu wybuchu pandemii koronawirusa zakończą się 31 maja. Trenerzy zgodnie przyznają, że są zadowoleni z formy zawodnikó...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

2-3.10Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
30-31.05Centralne Kontrolne Regaty Juniorówodwołane
Kruszwica
6-7.06Regaty międzynarodowe
Ratzeburg (Niemcy)

2-3.10
Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
30-31.05
Centralne Kontrolne Regaty Juniorówodwołane
Kruszwica
6-7.06
Regaty międzynarodowe
Ratzeburg (Niemcy)

Zobacz wszystkie zawody