Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Deresz JAclyn

W niedzielę polscy wioślarze wrócili do kraju samolotem rząowym, jednak nie wszyscy zdecydowali się na powrót z Portugalii. W Lago Azul zostało pięć osób: Natan Węgrzycki-Szymczyk, Weronika Deresz i Jaclyn Stelmaszyk oraz trenerzy: Przemysław Abrahamczyk i Jarosław Szymczyk.

Dwójka podwójna wagi lekkiej oraz nasz jedynkarz nie mają jeszcze kwalifikacji olimpijskiej i to jest powód pozostania w Portugalii. "Naszym priorytetem są igrzyska olimpijskie i póki ich nie odwołają, zrobimy wszystko, żeby jak najlepiej się przygotować i dostać się do Tokio. A w hotelu mamy świetne warunki, tak samo jak w COS w Wałczu. Mamy siłownię, ergometry, nasze łodzie, jezioro, które ma ponad 20 kilometrów i daje fantastyczne możliwości do trenowania" - powiedziała Deresz w rozmowie z TVPSPORT.PL.

Świat sportu zatrzymał się z powodu pandemii koronawirusa. Z tego powodu odwołano m.in. wszystkie Puchary Świata i Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich w Lucernie. W tej ostatniej imprezie obie osady, które zostały w Portugalii, miały walczyć o przepustkę do Tokio.

"Było dużo wahań, nikt nie wiedział jaką podjąć decyzję. Kilku trenerów było za pozostaniem w Portugalii, ale sytuacja była dynamiczna i ostatecznie zostaliśmy we dwóch trenerów ze swoimi osadami. Myślę, że jesteśmy już na nie najgorszym poziomie, bo mieliśmy w głowie kwalifikacje i wymagało to przygotowania startowego" - ocenił Przemysław Abrahamczyk w rozmowie z TVPSPORT.PL.

"Wiadomo, że w głowie jest mnóstwo myśli i obaw, ale mam taką zasadę, żeby martwić się tym, co mogę kontrolować. Czyli w tym przypadku są to nasze przygotowania, praca i forma, Na pandemię nie mam wpływu, ale na nasze bezpieczeństwo, higienę i decyzje treningowe już tak" - dodaje Deresz.

>>>CAŁA ROZMOWA Z WERONIKĄ DERESZ, JACLYN STELMASZYK I TRENEREM PRZEMYSŁAWEM ABRAHAMCZYKIEM<<<

Zobacz także

Co z mistrzostwami Europy w Poznaniu? "Kolejny krok w ocenie tej sytuacji we wtorek"
27 mar 2020
W czwartek 26 marca Europejska Rada Wioślarska (ERB) i zespół ds. Wydarzeń FISA spotkali sie na telekonferencji. Omawiane były problemy związane z pandemią koronawirusa (Covid-19). Wiadomo już, że przełożone zostały zaplanowane na 30-31 ...

Adam Korol: pierwotny termin igrzysk był nierealny
26 mar 2020
We wtorek Międzynarodowy Komitet Olimpijski i Komitet Organizacyjny Tokio 2020 przełożyli igrzyska na 2021 rok. "To mądra decyzja. Jedyna w tym wypadku, która miała sens" - powiedział Adam Korol w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim". "Dla mni...

Igrzyska olimpijskie w Tokio przełożone na 2021 roku!
24 mar 2020
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) przystał na prośbę premiera Japonii Shinzo Abe i przełożył igrzyska olimpijskie oraz igrzyska paraolimpijskie w Tokio na 2021 rok.  Z powodu pandemii koronawirusa sytuacja jest dynamiczna. Jeszcze...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

10-12.04Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
2-3.05Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań

10-12.04
Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
2-3.05
Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań

Zobacz wszystkie zawody