Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Pankratiew poprawka

Klaudia Pankratiew zdobyła złoty medal na mistrzostwach świata na ergometrze wioślarskim, który odbył się 7 i 8 lutego w Paryżu. Młoda Polka była zdeterminowana, żeby sięgnąć po złoto. 

>>>KOMPLET WYNIKÓW MŚ NA ERGOMETRZE<<<

Zawodniczka LOTTO Bydgostii triumfowała w kategorii do lat 23 lat, zostawiając w pokonanym polu 15 konkurentek. Reprezentantka Polski uzyskała czas 7:15,4. Podium uzupełnił Francuzki - Claire Bove (7:17,8) i Maella Favrais (7:24,5).

"Bardzo budujący jest dla mnie fakt, że zawodniczka z drugiego miejsca, Claire Bove, jest członkiem francuskiej kadry olimpijskiej w konkurencji dwójki podwójnej wagi lekkiej. Napawa mnie to optymizmem na następne starty i zdecydowanie zwiększa motywację do trenowania" - powiedziała Klaudia Pankratiew w rozmowie z serwisem "Rozmaitości Ełckie".

"Jestem prezesem klubu już 29 rok, ale to jest pierwszy taki przypadek, kiedy zawodniczka sama złożyła wniosek w klubie, aby wystartować na mistrzostwach świata, bo czuje, że jest mocna i chce powalczyć o złoto. Tak jak obiecała, tak zrobiła" - przyznaje z podziwem Zygfryd Żurawski, prezes RTW LOTTO Bydgostii.

Klaudia Pankratiew pochodzi z Ełku, wioślarstwo trenuje od 8 lat, obecnie studiuje psychologię na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

>>>WIĘCEJ PRZECZYTACIE NA STRONIE EXPRESSU BYDGOSKIEGO<<<

fot. Express Bydgoski/Marek Fabiszewski

Zobacz także

Powołania na czerwcowe zgrupowania seniorów, młodzieżowców i juniorów w Wałczu
01 cze 2020
W czerwcu odbędą się kolejne zgrupowania wioślarzy w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Tym razem trenować będzie nie tylko kadra seniorów, ale także młodzieżowcy i juniorzy. >>>PODSUMOWANIE MAJOWEGO ZGRUPOWANIA SENIORÓW<&l...

Porządny trening i brak większych urazów. Koniec majowego zgrupowania w Wałczu
31 maj 2020
W niedzielę 31 maja zakończyło się zgrupowanie reprezentacji polskich wioślarzy w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Trenerzy Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich są zadowoleni z treningów i powrotu na wodę. Ostatni raz kadra wioś...

Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata: srebro Kościańskiej i Dłużewskiej w Lucernie (1982)
29 maj 2020
Kontynuujemy cykl "Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata". Głównymi bohaterkami tego odcinka ponownie są Czesława Kościańska i Małgorzata Dłużewska. Nasza dwójka bez sterniczki w 1982 roku wywalczyła srebro. >>>PIERWS...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

2-3.10Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
6-7.06Regaty międzynarodowe
Ratzeburg (Niemcy)
17.10Regaty "Warsaw Head"
Warszawa

2-3.10
Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
6-7.06
Regaty międzynarodowe
Ratzeburg (Niemcy)
17.10
Regaty "Warsaw Head"
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody