Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Pankratiew poprawka

Klaudia Pankratiew zdobyła złoty medal na mistrzostwach świata na ergometrze wioślarskim, który odbył się 7 i 8 lutego w Paryżu. Młoda Polka była zdeterminowana, żeby sięgnąć po złoto. 

>>>KOMPLET WYNIKÓW MŚ NA ERGOMETRZE<<<

Zawodniczka LOTTO Bydgostii triumfowała w kategorii do lat 23 lat, zostawiając w pokonanym polu 15 konkurentek. Reprezentantka Polski uzyskała czas 7:15,4. Podium uzupełnił Francuzki - Claire Bove (7:17,8) i Maella Favrais (7:24,5).

"Bardzo budujący jest dla mnie fakt, że zawodniczka z drugiego miejsca, Claire Bove, jest członkiem francuskiej kadry olimpijskiej w konkurencji dwójki podwójnej wagi lekkiej. Napawa mnie to optymizmem na następne starty i zdecydowanie zwiększa motywację do trenowania" - powiedziała Klaudia Pankratiew w rozmowie z serwisem "Rozmaitości Ełckie".

"Jestem prezesem klubu już 29 rok, ale to jest pierwszy taki przypadek, kiedy zawodniczka sama złożyła wniosek w klubie, aby wystartować na mistrzostwach świata, bo czuje, że jest mocna i chce powalczyć o złoto. Tak jak obiecała, tak zrobiła" - przyznaje z podziwem Zygfryd Żurawski, prezes RTW LOTTO Bydgostii.

Klaudia Pankratiew pochodzi z Ełku, wioślarstwo trenuje od 8 lat, obecnie studiuje psychologię na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

>>>WIĘCEJ PRZECZYTACIE NA STRONIE EXPRESSU BYDGOSKIEGO<<<

fot. Express Bydgoski/Marek Fabiszewski

Zobacz także

Co z mistrzostwami Europy w Poznaniu? "Kolejny krok w ocenie tej sytuacji we wtorek"
27 mar 2020
W czwartek 26 marca Europejska Rada Wioślarska (ERB) i zespół ds. Wydarzeń FISA spotkali sie na telekonferencji. Omawiane były problemy związane z pandemią koronawirusa (Covid-19). Wiadomo już, że przełożone zostały zaplanowane na 30-31 ...

Adam Korol: pierwotny termin igrzysk był nierealny
26 mar 2020
We wtorek Międzynarodowy Komitet Olimpijski i Komitet Organizacyjny Tokio 2020 przełożyli igrzyska na 2021 rok. "To mądra decyzja. Jedyna w tym wypadku, która miała sens" - powiedział Adam Korol w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim". "Dla mni...

Igrzyska olimpijskie w Tokio przełożone na 2021 roku!
24 mar 2020
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) przystał na prośbę premiera Japonii Shinzo Abe i przełożył igrzyska olimpijskie oraz igrzyska paraolimpijskie w Tokio na 2021 rok.  Z powodu pandemii koronawirusa sytuacja jest dynamiczna. Jeszcze...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

10-12.04Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
2-3.05Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań

10-12.04
Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
2-3.05
Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań

Zobacz wszystkie zawody