Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Ergo2

Zakończyły się zgrupowania w Livigno i Jakuszycach. W sobotę naszych reprezentantów czekają Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim. Nie wystartuje w nich troje kontuzjowanych zawodników.

Z kadry kobiet imprezę we Wrocławiu odpuszczą Agnieszka Kobus-Zawojska i Maria Wierzbowska. "Według lekarzy obie mają drobne kontuzje, wolimy dmuchać na zimne i odpuszczamy, żeby nie skutkowało to jakimś większym urazem" - wyjaśnia Bogusław Gryczuk, dyrektor sportowy Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Na drobny uraz narzeka także Fabian Barański. "Tak samo jak w przypadku obu kobiet, tu też trener nie chce, żeby Fabian się nadwyrężał, bo ściganie się na ergowiosłach to przecież rywalizacja. Mamy rok olimpijski, więc trzeba się oszczędzać" - dodaje dyrektor Gryczuk.

Większość kadry od początku roku przebywała w Jakuszycach. Natomiast mistrzowie świata, czyli czwórka bez sternika, oraz dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet trenowali we włoskim Livigno. "Mam zapewnienie, że z długich wioseł mężczyzn wszyscy są zdrowi. Oprócz wymienionej wcześniej trójki, nie ma większych problemów" - zapewnia dyrektor Gryczuk.

FAbianfot. J. Kowacic

W sobotę 25 stycznia reprezentanci Polski wystartują na Enea Mistrzostwach Polski na ergometrze wioślarskim we Wrocławiu. Następnie czekają ich kolejne zgrupowania. "Znów odbędzie się to dwutorowo - obie czwórki kobiet oraz dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn polecą do Livingo, a reszta będzie trenowała na wodzie w Lago Azul" - mówi Gryczuk.

Dokładne kadry na oba zgrupowania - we Włoszech i Portugalii (początek 2 lutego) - podamy po Enea Mistrzostwach Polski na ergometrze wioślarskim. 

Tegoroczne przygotowania do sezonu potrwają do kwietnia. "Później tak naprawdę czekają nas jeszcze dwa zgrupowania w Lago Azul. Wyjątkiem będą zawodnicy z wioseł krótkich, którzy wrócą wcześniej i będą przygotowywać się w Wałczu. Tak zdecydował trener. Pozostali do 5 kwietnia będą w Portugalii, a stamtąd przeniosą się prosto do Sabaudi na pierwszy Puchar Świata" - zakończył dyrektor Gryczuk.

Zobacz także

Żyrafa 2020 - zgrupowania dla adeptów w Szczyrku [fotorelacja]
22 lut 2020
W Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku w dwóch terminach (25.01 - 08.02.2020 oraz 08.02 - 22.02.2020) odbyły się zgrupowania uczestników programu "Szkolenie zawodniczek i zawodników posiadających predyspozycje do uprawiania ...

Za nami zgrupowanie kadry juniorów w Szczyrku
21 lut 2020
W Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, w dniach 02.02 - 16.02.2020 roku odbyło się zgrupowanie zimowe kandydatów do Kadry Narodowej Juniorów na sezon 2020. Głównym celem zgrupowania było przygotowanie zawodników w zakres...

"Klaudia Pankratiew zrobiła tak, jak obiecała – zdobyła złoto"
19 lut 2020
Klaudia Pankratiew zdobyła złoty medal na mistrzostwach świata na ergometrze wioślarskim, który odbył się 7 i 8 lutego w Paryżu. Młoda Polka była zdeterminowana, żeby sięgnąć po złoto.  >>>KOMPLET WYNIKÓW MŚ NA ERGOMET...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

14.03XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

14.03
XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04
Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody