Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Maria Sajdak

Maria Sajdak z czwórki podwójnej kobiet zajęła czwarte miejsce w plebisycie 10 Asów Małopolski 2019 roku "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej". Z tej okazji udzieliła wywiadu temu drugiemu dziennikowi.

Maria Sajdak (z d. Springwald) po raz czwarty znalazła się w dziesiątce tego plebiscytu. W poprzednim roku czwórka podwójna kobiet, z zawodniczką AZS AWF Kraków, wywalczyła srebrny medal mistrzostw świata w Linzu. Lepsze okazały się tylko Chinki.

"To był dla nas ważniejszy sezon niż poprzednie, bo walczyłyśmy o kwalifikację olimpijską. Zdobyłyśmy ją, mamy też srebrny medal mistrzostw świata, więc rok trzeba uznać za udany. Nawet jeśli nie był tak dobry jak choćby wcześniejszy" - mówi Sajdak.

W 2018 roku Sajdak, Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann zostały mistrzyniami świata i Europy. Przed naszymi zawodniczkami sezon olimpijski, a impreza czterolecia odbędzie się pod koniec lipca (23-31.07).

5fot. J. Kowacic

"Będziemy się starać, żebyśmy po igrzyskach wszyscy się cieszyli. Naszym celem jest przynajmniej powtórzyć wynik z Rio de Janeiro, czyli zdobyć medal (wówczas był to brąz - przyp.), ale zamierzamy także powalczyć o złoto. Stać nas na zwycięstwo, choć oczywiście nie będzie łatwo. Chinki z nami ostatnio wygrały, Holenderki nas goniły i będą groźne. Zresztą bardzo mocnych osad jest więcej, każdy będzie chciał wygrać" - dodaje Sajdak.

Mimo że czwórka podwójna od lat utrzymuje się w światowej czołówce, to wciąż się rozwija. "Cały czas idziemy do przodu, trener o to dba. Możemy pływać jeszcze szybciej" - mówi.

Regaty olimpijskie w Tokio odbędą się na obiekcie Sea Forest Waterway w Zatoce Tokijsiej. "Odbyły się tam mistrzostwa świata juniorów. Były obawy, że mogą przeszkadzać wichury, ale nic takiego nie nastąpiło, wszystko przebiegło zgodnie z planem. Trzeba założyć, że podczas igrzysk będzie podobnie" - zakończyła.

Zobacz także

Żyrafa 2020 - zgrupowania dla adeptów w Szczyrku [fotorelacja]
22 lut 2020
W Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku w dwóch terminach (25.01 - 08.02.2020 oraz 08.02 - 22.02.2020) odbyły się zgrupowania uczestników programu "Szkolenie zawodniczek i zawodników posiadających predyspozycje do uprawiania ...

Za nami zgrupowanie kadry juniorów w Szczyrku
21 lut 2020
W Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, w dniach 02.02 - 16.02.2020 roku odbyło się zgrupowanie zimowe kandydatów do Kadry Narodowej Juniorów na sezon 2020. Głównym celem zgrupowania było przygotowanie zawodników w zakres...

"Klaudia Pankratiew zrobiła tak, jak obiecała – zdobyła złoto"
19 lut 2020
Klaudia Pankratiew zdobyła złoty medal na mistrzostwach świata na ergometrze wioślarskim, który odbył się 7 i 8 lutego w Paryżu. Młoda Polka była zdeterminowana, żeby sięgnąć po złoto.  >>>KOMPLET WYNIKÓW MŚ NA ERGOMET...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

14.03XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

14.03
XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04
Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody