Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

PRAGA ME1

W sobotę, 11 stycznia w Pradze odbyły się mistrzostwa Europy na ergometrach wioślarskich. Polacy zdobyli dziesięć medali, w tym siedem w konkurencjach niepełnosprawnych i jeden w konkurencji mastersów. 

>>>WSZYSTKIE WYNIKI ZNAJDZIECIE - TU<<<

Srebrny medal wywalczyła Anna Wierzbowska w otwartej kategorii kobiet, natomiast Jerzy Kowalski zdobył brąz w wadze lekkiej mężczyzn.

Wśród niepełnosprawnych mistrzem Europy w kategorii PR2 został MIchał Gadowski. Srebrne medale trafiły do Roberta Niesyczyńskiego (PR3) i Patrycji Kapłon (PR3), a brązowe do Daniela Weltera (PR2), Łukasza Matyi (PR3), Arkadiusz Skrzypińskiego (PR1) i Jolanty Majki (PR2).

W kategorii master LW30 (waga lekka kobiet) srebrny medal zdobyła Malwina Tritt. 

PRAGA ME4

Konkurencje, w których Polacy zdobyli medale:

Kobiety (Open):
1. Marie Natalie Jurkoba (Czechy) - 06:43.8
2. Anna Wierzbowska (Polska) - 06:46.5
3. Radka Novotnikova (Czechy) - 06:57.8

Mężyźni (waga lekka):
1. Martino Gioretti (Włochy) - 06:10.4
2. Patricio Rojas (Hiszpania) - 06:11.6
3. Jerzy Kowalski (Polska) - 06:11.8

Kategoria PR2 (mężczyźni):
1. Michał Gadowski (Polska) - 07:30.4
2. Jegor Frołow (Rosja) - 07:40.7
3. Daniel Welter (Polska) - 08:59.0

Kategoria PR3 (mężczyźni):
1. Milan Lacković (Słowacja) - 06:38.3
2. Robert Niesyczyński (Polska) - 06:38.8
3. Łukasz Matyja (Polska) - 06:48.0

Kategoria PR3 (kobiety):
1. Walentina Żagot (Rosja) - 07:39.5
2. Patrycja Kapłon (Polska) - 08:18.4
3. Claire Le Biez (Francja) - 08:21.7
4. Monika Kukla (Polska) - 08:39.9
5. Magdalena Maxelon (Polska) - 09:15.1

Kategoria PR1 (kobiety):
1. Zsolt Peto (Węgry) - 08:28.6
2. Szafariew Almaz (Rosja) - 09:05.3
3. Arkadiusz Skrzypiński (Polska) - 09:25.5
4. Michał Breczko (Polska) - 09:35.2

Kategoria PR2 (kobiety):
1. Irina Kriukowa (Rosja) - 08:25.3
2. Zanna Cvexkovska (Łotwa) - 08:47.7
3. Jolanta Majka (Polska) - 08:55.4

Kategoria LW30 (master wagi lekkiej kobiet)
1. Sarita Kristina Hansen (Wyspy Owcze) - 07:28.9
2. Malwina Tritt (Polska) - 07:34.3
3. Eftychia Rasent (Grecja) - 07:40.8

PRAGA ME2

Zobacz także

Żyrafa 2020 - zgrupowania dla adeptów w Szczyrku [fotorelacja]
22 lut 2020
W Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku w dwóch terminach (25.01 - 08.02.2020 oraz 08.02 - 22.02.2020) odbyły się zgrupowania uczestników programu "Szkolenie zawodniczek i zawodników posiadających predyspozycje do uprawiania ...

Za nami zgrupowanie kadry juniorów w Szczyrku
21 lut 2020
W Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, w dniach 02.02 - 16.02.2020 roku odbyło się zgrupowanie zimowe kandydatów do Kadry Narodowej Juniorów na sezon 2020. Głównym celem zgrupowania było przygotowanie zawodników w zakres...

"Klaudia Pankratiew zrobiła tak, jak obiecała – zdobyła złoto"
19 lut 2020
Klaudia Pankratiew zdobyła złoty medal na mistrzostwach świata na ergometrze wioślarskim, który odbył się 7 i 8 lutego w Paryżu. Młoda Polka była zdeterminowana, żeby sięgnąć po złoto.  >>>KOMPLET WYNIKÓW MŚ NA ERGOMET...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

14.03XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

14.03
XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04
Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody