Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Płomiński ergometr

22 i 23 listopada w Kaliszu miały miejsce Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego i Puchar Polski na ergometrze wioślarskim. Piotr Płomiński ustanowił nowy rekord Polski w kategorii juniorów.

Zawodnik Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego uzyskał czas 5.57,0. Poprzedni rekord należał do tegorocznego mistrza świata Mikołaja Burdy (ustanowił go w 2000 roku - 6.00,7). Gratulujemy Piotrowi Płomińskiemu tego świetnego wyniku.

W zawodach rywalizowali także przedstawiciele służb mundurowych. Indywidualnie najlepszy był Mariusz Mazur z Policji (1:19.6 na 500m). 

Sobotnie wyniki czołówki poszczególnych konkurencji:

Masters - 500m
1. Piotr Gancarz (PEGAZ Wrocław) - 1:22.2
2. Michał Błach (Szczecin) - 1:24.4
3. Wojciech Urbanowski (PTW Żnin) - 1:24.5

Kaliskie wyższe uczelnie PWSZ (studentki) - 500m
1. Nikola Jezierska (PWSZ) - 1:57.3
2. Anna Szwarc (PWSZ) - 2:01.3
3. Natalia Woldańska (PWSZ) - 2:11.1

Kaliskie wyższe uczelnie PWSZ (studenci) - 500m
1. Jakub Rynkowski (PWSZ) - 1:29.3
2. Bartłomiej Kukuła (PWSZ) - 1:36.0
3. Dawid Adamczak (PWSZ) - 1:38.5

PUCHAR POLSKI - 1xKL/KBL - 2000m
1. Zuzanna Jasińska (UKS Milenium Wrocław) - 07:36.0
2. Aleksandra Andrzejewska (KTW Kalisz) - 08:00.1
3. Natalia Zandecka (Posnania RBW Poznań) - 08:02.7

PUCHAR POLSKI - 1xKA/KB - 2000m
1. Barbara Jęchorek (UKS Ateny Wałcz) - 07:17.6
2. Ewelina Janiak (KTW Kalisz) - 07:24.6
3. Magdalena Sochocka (KW 1904 Poznań) - 07:30.6

PUCHAR POLSKI - 1xML/MBL - 2000m
1. Mateusz Kraska (Zawisza Bydgoszcz) - 06:35.7
2. Mateusz Szczepański (Tryton Poznań) - 06:40.7
3. Krzysztof Matyszczak (Niezrzeszony) - 06:41.6

PUCHAR POLSKI - 1xMA/MB - 2000m
1. Piotr Juszczak (Zawisza Bydgoszcz) - 05:59.3
2. Przemysław Wanat (AZS AWF Poznań) - 06:08.0
3. Jakub Aleksandrowicz (PTW Płock) - 06:10.2

1xDZ - 1500m
1. Ewa Gąsiorowska (UKS Dwójka Kórnik) - 05:50.9
2. Julia Ćwiklińska (UKS Brdów) - 06:01.4
3. Joanna Bajerska (KTW Kalisz) - 06:08.8

1xCH - 1500m
1. Maksym Dudek (Polonia Poznań) - 04:53.6
2. Aleks Narożny (Posnania RBW Poznań) - 05:02.2
3. Bruno Męzia (KW PEGAZ Wrocław) - 05:17.2

1xKJM - 2000m
1. Zuzanna Kaczmarek (Polonia Poznań) - 07:35.2
2. Adrianna Mermela (KW 1904 Poznań) - 07:39.4
3. Gabriela Stefaniak (Posnania RBW Poznań) - 07:39.8

1xMJM - 2000m
1. Michał Rańda (AZS Wratislavia) - 06:33.5
2. Kamil Gendera (Tryton Poznań) - 06:48.8
3. Tomasz Dobroch (KTW Kalisz) - 06:51.0

1xKJ - 2000m
1. Weronika Ludwiczak (KTW Kalisz) - 07:32.0
2. Wiktoria Aleksandrowicz (KTW Kalisz) - 07:39.3
3. Martyna Szewczyk (UKS Milenium Wrocław) - 07:52.0

1xMJ - 2000m
1. Piotr Płomiński (WTW Warszawa) - 05:57.0
2. Konrad Domański (WTW Warszawa) - 06:19.6
3. Wojciech Janczak (KTW Kalisz) - 06:36.0

1xKJL -2000m
1. Sandra Kajdanek (Tryton Poznań) - 08:06.6
2. Olwia Pilarska (KTW Kalisz) - 08:08.3
3. Alicja Mrowińska (Tryton Poznań) - 08:09.3

1xMJL - 2000m
1. Mateusz Szczepiński (Tryton Poznań) - 06:46.9
2. Dominik Wiciak (Tryton Poznań) - 06:53.0
3. Tomasz Lisek (KW 1904 Poznań) - 06:53.3

>>>KOMPLET SOBOTNICH WYNIKÓW<<<

Piątkowe wyniki:

Mistrzostwa kaliskich szkół podstawowych dziewcząt kl. VI (2007) - 300m
1. Julia Kasprzak (SP Stobno) - 1:47.9
2. Aleksandra Szymańska (SP Opatówek) - 1:50.2
3. Maria Goździńska (SP 15 Kalisz) - 1:51.2

Mistrzostwa kaliskich szkół podstawowych chłopców kl. VI (2007) - 300m
1. Krzysztof Grudziński (SP 15 Kalisz) - 1:39.1
2. Mikołaj Spławski (SP Stobno) - 1:39.5
3. Kacper Wódka (SP 14 Kalisz) - 1:43.6

Mistrzostwa kaliskich szkół podstawowych dziewcząt kl. VII (2006) - 300m
1. Joanna Bajerska (SP 14 Kalisz) - 1:44.6
2. Wiktoria Walczak (SP 10) - 1:47.4
3. Judyta Bartczak (SP 12 Kalisz) - 1:50.5

Mistrzostwa kaliskich szkół podstawowych chłopców kl. VII (2006) - 300m
1. Jakub Rynarzewski (SP 9 Kalisz) - 1:38.8
2. Piotrek Wojdziak (SP 2 Kalisz) - 1:39.1
3. Kacper Śmiłowski (SP 21 Kalisz) - 1:39.3

Mistrzostwa kaliskich szkół podstawowych dziewcząt kl. VIII (2005) - 300m
1. Monika Smoliga (SP 15 Kalisz) - 1:44.0
2. Karolina Stasiak (SP 12 Kalisz) - 1:47.4
3. Julia Bartczak (SP 16) - 1:49.2

Mistrzostwa kaliskich szkół podstawowych chłopców kl. VIII (2005) - 300m
1. Maciej Bzderek (SP Stobno) - 1:29.7
2. Mateusz Bielak (SP 14 Kalisz) - 1:31.3
3. Piotr Kłosiński (SP 9 Kalisz) - 1:31.6

Mistrzostwa kaliskich szkół średnich - 300m
1. Adrianna Eberchart (IV LO) - 1:42.0
2. Patrycja Janusz (ZS Ekonomicznych) - 1:42.0
3. Amelia Ekiert (ZS Ekonomicznych) - 2:00.3

Mistrzostwa kaliskich szkół średnich - 300m
1. Bartosz Nowicki (ZS Ekonomicznych) - 1:43.0
2. Dominik Pomykała (ZS Ekonomicznych) - 1:50.6
3. Wiktor Wiertelak (ZS Ekonomicznych) - 1:57.3

>>>KOMPLET PIĄTKOWYCH WYNIKÓW<<<

fot. WTW Warszawa/Facebook

Zobacz także

Wałcz i Zakopane - plan kadrowiczów na lipiec
04 lip 2020
Reprezentacja polskich wioślarzy przygotowuje się do pierwszych startów w sezonie (czekamy m.in. na decyzję w sprawie ME w Poznaniu). W lipcu część kadry seniorów będzie trenować w Wałczu, a pozostałych czekają treningi w Zakopanem. >...

Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata: Aiguebelette i pierwsze złoto Sycza i Kucharskiego!
03 lip 2020
W cyklu "Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata" dochodzimy do pierwszego złotego medalu dla Polski na imprezie tej rangi w historii. W 1997 roku w Aiguebelette zwyciężyła dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn: Robert Sycz i Tomasz...

Komunikat PZTW - ENEA Mistrzostwa Polski Młodzieżowe oraz Młodzików
02 lip 2020
KOMUNIKAT Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich dotyczący ENEA Mistrzostw Polski Młodzieżowych oraz ENEA Mistrzostw Polski Młodzików w Kruszwicy Polski Związek Towarzystw Wioślarskich, biorąc pod uwagę obecnie obowiązujące przepis...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

4-5.07Centralne Regaty Młodzików i Międzynarodowe Masters
Poznań
23-26.07Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
Kruszwica
1-2.08ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
ENEA Mistrzostwa Polski Młodzików
Kruszwica

4-5.07
Centralne Regaty Młodzików i Międzynarodowe Masters
Poznań
23-26.07
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
Kruszwica
1-2.08
ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
ENEA Mistrzostwa Polski Młodzików
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody