Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Mistrzynie

W piątek 15 listopada na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego miała miejsce czwarta edycja "Wszyscy do Wioseł". Tym razem wiosłowano, by wesprzeć akcję "Dołóż się do łóżka"! W imprezie wzięli udział nasi reprezentanci z czwórki bez sternika oraz czwórki podwójnej kobiet.

#WSZYSCYDOWIOSEŁ to flagowa akcja Fundacji Legii, która na stałe weszła w repertuar najważniejszych wydarzeń charytatywnych przy Łazienkowskiej 3. Najważniejszym celem na tę edycję było zebranie środków na zakup nowych łóżek szpitalnych dla Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Akcję wspomogli tegoroczni mistrzowie świata - Michał Szpakowski, Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda i Mateusz Wilangowski i tegoroczne wicemistrzynie świata - Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann i Maria Sajdak.

"Gdy ścigam się na torze, myślę o zupełnie innych rzeczach. Tutaj przyjechałam, żeby pomóc i ten cel był najważniejszy. W tym przypadku wszyscy są zwycięzcami. Co roku wspieramy akcję Fundacji Legii i dobrze się z tym czujemy" - powiedziała Agnieszka Kobus-Zawojska.

Mistrzowiefot. Legia.com

Zawody rozpoczęły się o godz. 10:00, a zakończyły o godz. 21:00. W ciągu 11 godzin 110 czteroosobowych drużyn przepłynęło 1171,036 km, ale nie wynik był tu najważniejszy.

Jeśli nie byliście na stadionie Legii, nic straconego! Wciąż możecie pomóc. Fundacja Legii uruchomiła specjalne konto, na które można przekazywać środki na zakup łóżek dla Instytutu Matki i Dziecka.

Dane przelewu:

Fundacja Legii
nr konta 50 1140 1010 0000 5259 0300 1027
Tytuł przelewu: darowizna WDW.

Zachęcamy do pomocy! Szczegóły znajdziecie na stronie zrzutka.pl - kliknij!

Zobacz także

Zmarła Krystyna Burkhardt-Jagodzińska
03 sie 2020
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 3 sierpnia 2020 roku zmarła Krystyna Burkhardt-Jagodzińska, lekarz Centralnej Przychodni Sportowo-Lekarskiej oraz Instytutu Sportu w Warszawie. Bardzo ściśle związana z wioślarstwem i w...

Powołania na zgrupowanie seniorów w COS OPO Zakopane
03 sie 2020
W sierpniu kadrę kobiet (waga otwarta), wioseł długich mężczyzn i wagi lekkiej mężczyzn czekają treningi w Zakopanem. Przedstawiamy powołania na zgrupowanie w COS OPO Zakopane. W niedzielę 9 sierpnia do Zakopanego przyjadą mężczyźni z ...

Powołania kadry młodzieżowej na zgrupowanie w COS OPO Wałcz
01 sie 2020
Ostatni etap przygotowań młodzieżowej kadry narodowej przed Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy w Duisburgu (5-6 września). Przedstawiamy listę powołanych zawodniczek i zawodników na zgrupowanie w COS OPO Wałcz. W poniedziałek 3 sierpnia w...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

13-16.08Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(ENEA Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych)
Kruszwica
27-29.08Akademickie Mistrzostwa Świata
Zagrzeb (Chorwacja)
4-6.09ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Poznań

13-16.08
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(ENEA Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych)
Kruszwica
27-29.08
Akademickie Mistrzostwa Świata
Zagrzeb (Chorwacja)
4-6.09
ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Poznań

Zobacz wszystkie zawody