Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Mistrzynie

W piątek 15 listopada na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego miała miejsce czwarta edycja "Wszyscy do Wioseł". Tym razem wiosłowano, by wesprzeć akcję "Dołóż się do łóżka"! W imprezie wzięli udział nasi reprezentanci z czwórki bez sternika oraz czwórki podwójnej kobiet.

#WSZYSCYDOWIOSEŁ to flagowa akcja Fundacji Legii, która na stałe weszła w repertuar najważniejszych wydarzeń charytatywnych przy Łazienkowskiej 3. Najważniejszym celem na tę edycję było zebranie środków na zakup nowych łóżek szpitalnych dla Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Akcję wspomogli tegoroczni mistrzowie świata - Michał Szpakowski, Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda i Mateusz Wilangowski i tegoroczne wicemistrzynie świata - Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann i Maria Sajdak.

"Gdy ścigam się na torze, myślę o zupełnie innych rzeczach. Tutaj przyjechałam, żeby pomóc i ten cel był najważniejszy. W tym przypadku wszyscy są zwycięzcami. Co roku wspieramy akcję Fundacji Legii i dobrze się z tym czujemy" - powiedziała Agnieszka Kobus-Zawojska.

Mistrzowiefot. Legia.com

Zawody rozpoczęły się o godz. 10:00, a zakończyły o godz. 21:00. W ciągu 11 godzin 110 czteroosobowych drużyn przepłynęło 1171,036 km, ale nie wynik był tu najważniejszy.

Jeśli nie byliście na stadionie Legii, nic straconego! Wciąż możecie pomóc. Fundacja Legii uruchomiła specjalne konto, na które można przekazywać środki na zakup łóżek dla Instytutu Matki i Dziecka.

Dane przelewu:

Fundacja Legii
nr konta 50 1140 1010 0000 5259 0300 1027
Tytuł przelewu: darowizna WDW.

Zachęcamy do pomocy! Szczegóły znajdziecie na stronie zrzutka.pl - kliknij!

Zobacz także

Podsumowanie zgrupowań w Livigno i Jakuszycach: troje zawodników z drobnymi urazami
23 sty 2020
Zakończyły się zgrupowania w Livigno i Jakuszycach. W sobotę naszych reprezentantów czekają Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim. Nie wystartuje w nich troje kontuzjowanych zawodników. Z kadry kobiet imprezę we Wrocławiu odpus...

Maria Sajdak: możemy pływać jeszcze szybciej. Trener o to dba
21 sty 2020
Maria Sajdak z czwórki podwójnej kobiet zajęła czwarte miejsce w plebisycie 10 Asów Małopolski 2019 roku "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej". Z tej okazji udzieliła wywiadu temu drugiemu dziennikowi. Maria Sajdak (z d. Springwald) po...

Łukasz Posyłajka: jeśli w kwalifikacjach igrzysk się nie uda, to sezon przepadnie
17 sty 2020
Łukasz Posyłajka udzielił wywiadu "Kurierowi Szczecińskiemu". Wioślarz AZS Szczecin tworzy osadę dwójki bez sternika z Bartoszem Modrzyńskim. W maju czeka ich ostatnia szansa na kwalifikację olimpijską. "Jeśli się nie uda, sezon przepadni...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

25.01ENEA Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
14.03XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)

25.01
ENEA Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
14.03
XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04
Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)

Zobacz wszystkie zawody