Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

ps faceci

Ogłoszono dwudziestkę nominowanych na Dziesięciu Najlepszych Sportowców 85. Plebiscytu "Przeglądu Sportowego". Nominowane zostały m.in. dwie osady wioślarskie – czwórka podwójna kobiet i czwórka bez sternika. Sprawdźcie jak głosować.

Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann w kończącym się roku zostały wicemistrzyniami świata. To trzeci medal z rzędu tej załogi na imprezie o mistrzostwo globu - w 2017 roku również wywalczyły srebro, a w 2018 roku były mistrzyniami. Nasze zawodniczki rok temu zajęły w Plebiscycie 15. pozycję.

Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski to tegoroczni mistrzowie świata. "Wszyscy będą widzieć w nich faworytów igrzysk, bo w końcu to złoci medaliści mistrzostw świata. Oczywiście będziemy robili wszystko, żeby przywieźć medal z Tokio" - mówił nam Wojciech Jankowski, trener czwórki bez sternika.

Tylko raz w historii wioślarz został wybrany w Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" sportowcem roku - w 1935 rok był to Roger Verey. Dwukrotnie w dziesiątce byli Robert Sycz i Tomasz Kucharski (na piątym miejscu w 2000 i na trzecim w 2004 roku). Dwukrotnie wśród dziesiątki najlepszych znalazła się także Magdalena Fularczyk-Kozłowska (dziesiąta z Julią Michalską w 2012 i piąta z Natalią Madaj w 2016 roku).

PS dzfot. J. Kowacic

Jak głosować?

Można głosować na trzy sposoby – wysyłając kupony drukowane w "Przeglądzie Sportowym" i "Fakcie", poprzez strony przegladsportowy.pl oraz polsatsport.pl, a także za pomocą SMS. Żeby zagłosować na czwórkę podwójną kobiet SMS-em, należy wysłać wiadomość o treści 5 pod numer 7371. Żeby zagłosować na czwórkę bez sternika należy wysłać wiadomość o treści 19 pod numer 7371.

Głosować można raz na 24 godzinyWięcej informacji - TUTAJ!

Plebiscyt jest organizowany wspólnie z Telewizją Polsat. 4 stycznia 2020 roku będzie miała miejsce transmisja uroczystej gali, na której poznamy dziesięciu najlepszych sportowców Polski 2019 roku.

Nominowani w 85. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego":

1. Sztafeta 4x400 m kobiet (Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic) (lekkoatletyka)
2. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)
3. Joanna Fiodorow (lekkoatletyka)
4. Tomasz Kaczor (kajakarstwo)
5. Czwórka podwójna kobiet (Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann) (wioślarstwo)
6. Dawid Kubacki (narciarstwo klasyczne)
7. Wilfredo Leon (siatkówka)
8. Marcin Lewandowski (lekkoatletyka)
9. Robert Lewandowski (piłka nożna)
10. Piotr Lisek (lekkoatletyka)
11. Natalia Maliszewska (short track)
12. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
13. Mateusz Ponitka (koszykówka)
14. Jakub Przygoński (rajdy terenowe)
15. Mateusz Rudyk (kolarstwo torowe)
16. Malwina Smarzek-Godek (siatkówka)
17. Kamil Stoch (narciarstwo klasyczne)
18. Marta Walczykiewicz (kajakarstwo)
19. Czwórka bez sternika mężczyzn (Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński, Michał Szpakowski) (wioślarstwo)
20. Bartosz Zmarzlik (żużel)

Zobacz także

Gala Jubileuszowa 100-lecia PZTW [transmisja]
08 gru 2019
W poniedziałek w Teatrze Królewskim w Warszawie odbędzie się uroczysta Gala 100-lecia Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. Transmisja od godz. 19:00 na naszym profilu na Facebooku.  W grudniu 2019 roku Polski Związek Towarzystw Wio...

Prezesi PZTW - Ryszard Stadniuk
06 gru 2019
W grudniu 2019 roku Polski Związek Towarzystw Wioślarskich obchodzi stulecie istnienia. Z tej okazji zapraszamy na wyjątkowy cykl, w którym raz w miesiącu przybliżamy historię polskiego wioślarstwa i dwunastu prezesów PZTW. Czas na obecnego,...

PŁOCKA SZTAFETA OLIMPIJSKA - 2019 (zapisy)
06 gru 2019
Płocki Klub Olimpijczyka organizuje imprezę na ergometrach wioślarskich "PŁOCKA SZTAFETA OLIMPIJSKA-2019". Czekamy na zgłoszenia do 9 grudnia. Zawody odbędą się 13 grudnia. To tradycyjna impreza, którą organizuje Płocki Klub Olimpijczyka....