Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Pete Reed

Trzykrotny mistrz olimpijski Pete Reed doznał udaru kręgosłupa i jest sparaliżowany od klatki piersiowej w dół - poinformował Brytyjczyk w mediach społecznościowych. Przesyłamy wyrazy wsparcia byłemu wioślarzowi w tych trudnych chwilach.

Reed to złoty medalista olimpijski w czwórce bez sternika z Pekinu (2008) i Londynu (2012), a także złoty medalista igrzysk w Rio de Janeiro (2016) w ósemce. W 2018 roku zakończył karierę sportową.

Niedawno poinformował na Instagramie, że do udaru doszło we wrześniu. "Lekarze nie są pewni, co spowodowało ten udar. Był zlokalizowany w środkowej części kręgosłupa, dlatego jestem sparaliżowany od klatki piersiowej w dół. Jakie są rokowania? Jest mała szansa, że w pełni wyzdrowieję, ale też niewielka, że mój stan w ogóle się nie poprawi. Pewnie będzie to coś pośrodku. Dużo będzie zależeć od rehabilitacji" - napisał Reed.

Mamy zatem nadzieję, że 38-latek dojdzie do jak największej sprawności, tym bardziej, że jest dobrze nastawiony. "Pozostałe wiadomości są bardzo dobre. Moje ramiona są tak silne jak wcześniej, a mój mózg wciąż jest przeciętny, więc też nic się nie zmieniło" - zażartował.

Utytułowany Brytyjczyk dostał wiele słów wsparcia i propozycji pomocy z całego świata. "Mam dosłownie setki wiadomości, wasza życzliwość jest niezwykła. Jesteśmy bardzo poruszeni waszym wsparciem. Przepraszam, że nie odpisałem na wiadomości, ale codziennie mam dużo pracy w szpitalu. Wielu pisze do mnie, żebym pisał o tym, czego potrzebuję, to mi pomogą. Nie jestem dobry w proszeniu i nie chodzi o moją dumę, tylko o to, że nie wiem o co mógłbym poprosić. Na razie mam wszystko, czego potrzeba" - uspokoił Reed.

>>>ZOBACZ KONTO PETE'A REEDA NA INSTAGRAMIE<<<

Zobacz także

Żyrafa 2020 - zgrupowania dla adeptów w Szczyrku [fotorelacja]
22 lut 2020
W Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku w dwóch terminach (25.01 - 08.02.2020 oraz 08.02 - 22.02.2020) odbyły się zgrupowania uczestników programu "Szkolenie zawodniczek i zawodników posiadających predyspozycje do uprawiania ...

Za nami zgrupowanie kadry juniorów w Szczyrku
21 lut 2020
W Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, w dniach 02.02 - 16.02.2020 roku odbyło się zgrupowanie zimowe kandydatów do Kadry Narodowej Juniorów na sezon 2020. Głównym celem zgrupowania było przygotowanie zawodników w zakres...

"Klaudia Pankratiew zrobiła tak, jak obiecała – zdobyła złoto"
19 lut 2020
Klaudia Pankratiew zdobyła złoty medal na mistrzostwach świata na ergometrze wioślarskim, który odbył się 7 i 8 lutego w Paryżu. Młoda Polka była zdeterminowana, żeby sięgnąć po złoto.  >>>KOMPLET WYNIKÓW MŚ NA ERGOMET...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

14.03XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

14.03
XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04
Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody