Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

PKOL

W sobotę w Teatrze Wielkim w Warszawie miała miejsce Gala 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Nie zabrakło na niej medalistów olimpijskich w naszej dyscyplinie, w tym prezesa Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich Ryszarda Stadniuka. 

W TVP Sport wyemitowano relację z Gali, w której sporą część poświęcono wioślarstwu. Przypomniano m.in. złoty medal Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej i Natalii Madaj w dwójce podwójnej z Rio de Janeiro (2016). "Było warto, mimo wielu wyrzeczeń, kilku operacji, wielu kryzysów, jeszcze większej liczby kontuzji i wypływanych kilometrów. Warto było, bo sport to nie tylko medale, ale także kształtowanie charakteru i wspomnienia na lata" - powiedziała Fularczyk-Kozłowska, która może poszczycić się także brązowym medalem z igrzysk w Londynie (2012). 

Wspomniano także dwukrotnych mistrzów olimpijskich w dwójce podwójnej wagi lekkiej - Roberta Sycza i Tomasza Kucharskiego, którzy triumfowali w Sydney (2000) i Atenach (2004). Tomasz Kucharski został zapytany o tyn drugi krążek. "Sam nie puszczam sobie tego finału, bo są to duże emocje, ale kiedy jestem na spotkaniach z młodzieżą i opowiadam o swojej przygodzie ze sportem, pokazuję jak trudne potrafią być starty, jak często trzeba walczyć i warto walczyć do samego końca. Wtedy właśnie pokazuję im ten film z Aten" - powiedział. 

Polscy wioślarze w sumie zdobyli na igrzyskach olimpijskich 18 medali - cztery złote, trzy srebrne i 11 brązowych.

Na Gali 100-lecia PKOl nie zabrakło Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki oraz przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) Thomasa Bacha. 

W 2019 roku stulecie istnienia obchodzi także Polski Związek Towarzystw Wioślarskich. Uroczysta Gala z tej okazji odbędzie się 9 grudnia w Teatrze Królewskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie. 

>>>ZOBACZ RELACJĘ Z GALI 100-LECIA PKOl NA STRONIE TVPSPORT.PL<<<

Zobacz także

Żyrafa 2020 - zgrupowania dla adeptów w Szczyrku [fotorelacja]
22 lut 2020
W Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku w dwóch terminach (25.01 - 08.02.2020 oraz 08.02 - 22.02.2020) odbyły się zgrupowania uczestników programu "Szkolenie zawodniczek i zawodników posiadających predyspozycje do uprawiania ...

Za nami zgrupowanie kadry juniorów w Szczyrku
21 lut 2020
W Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, w dniach 02.02 - 16.02.2020 roku odbyło się zgrupowanie zimowe kandydatów do Kadry Narodowej Juniorów na sezon 2020. Głównym celem zgrupowania było przygotowanie zawodników w zakres...

"Klaudia Pankratiew zrobiła tak, jak obiecała – zdobyła złoto"
19 lut 2020
Klaudia Pankratiew zdobyła złoty medal na mistrzostwach świata na ergometrze wioślarskim, który odbył się 7 i 8 lutego w Paryżu. Młoda Polka była zdeterminowana, żeby sięgnąć po złoto.  >>>KOMPLET WYNIKÓW MŚ NA ERGOMET...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

14.03XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

14.03
XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04
Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody