Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

PKOL

W sobotę w Teatrze Wielkim w Warszawie miała miejsce Gala 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Nie zabrakło na niej medalistów olimpijskich w naszej dyscyplinie, w tym prezesa Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich Ryszarda Stadniuka. 

W TVP Sport wyemitowano relację z Gali, w której sporą część poświęcono wioślarstwu. Przypomniano m.in. złoty medal Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej i Natalii Madaj w dwójce podwójnej z Rio de Janeiro (2016). "Było warto, mimo wielu wyrzeczeń, kilku operacji, wielu kryzysów, jeszcze większej liczby kontuzji i wypływanych kilometrów. Warto było, bo sport to nie tylko medale, ale także kształtowanie charakteru i wspomnienia na lata" - powiedziała Fularczyk-Kozłowska, która może poszczycić się także brązowym medalem z igrzysk w Londynie (2012). 

Wspomniano także dwukrotnych mistrzów olimpijskich w dwójce podwójnej wagi lekkiej - Roberta Sycza i Tomasza Kucharskiego, którzy triumfowali w Sydney (2000) i Atenach (2004). Tomasz Kucharski został zapytany o tyn drugi krążek. "Sam nie puszczam sobie tego finału, bo są to duże emocje, ale kiedy jestem na spotkaniach z młodzieżą i opowiadam o swojej przygodzie ze sportem, pokazuję jak trudne potrafią być starty, jak często trzeba walczyć i warto walczyć do samego końca. Wtedy właśnie pokazuję im ten film z Aten" - powiedział. 

Polscy wioślarze w sumie zdobyli na igrzyskach olimpijskich 18 medali - cztery złote, trzy srebrne i 11 brązowych.

Na Gali 100-lecia PKOl nie zabrakło Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki oraz przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) Thomasa Bacha. 

W 2019 roku stulecie istnienia obchodzi także Polski Związek Towarzystw Wioślarskich. Uroczysta Gala z tej okazji odbędzie się 9 grudnia w Teatrze Królewskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie. 

>>>ZOBACZ RELACJĘ Z GALI 100-LECIA PKOl NA STRONIE TVPSPORT.PL<<<

Zobacz także

Mistrzowie i wicemistrzynie świata wspomogły IV edycję "Wszyscy do Wioseł"
15 lis 2019
W piątek 15 listopada na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego miała miejsce czwarta edycja "Wszyscy do Wioseł". Tym razem wiosłowano, by wesprzeć akcję "Dołóż się do łóżka"! W imprezie wzięli udział nasi re...

85. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego": dwie osady wioślarskie w "20" nominowanych!
15 lis 2019
Ogłoszono dwudziestkę nominowanych na Dziesięciu Najlepszych Sportowców 85. Plebiscytu "Przeglądu Sportowego". Nominowane zostały m.in. dwie osady wioślarskie – czwórka podwójna kobiet i czwórka bez sternika. Sprawdźcie jak głosować. ...

Medalowe polskie wiosła na igrzyskach: brązowy medal Magdaleny Fularczyk i Julii Michalskiej w Londynie
11 lis 2019
Z okazji stulecia Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich przypominamy ważne wydarzenia z historii naszej dyscypliny. W ramach cyklu "Medalowe polskie wiosła na igrzyskach" w każdym miesiącu jubileuszowego roku PZTW przybliżamy jedną z dwun...