Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

TOKIO KALINOWSKA

W sobotę i niedzielę (28 i 29 września) w Viljandi w Estonii odbył się Puchar Bałtyku (Baltic Cup). Polskie osady w sumie zdobyły jedenaście medali.

W klasyfikacji krajów pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Niemiec przed Polakami, na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja Białorusi.

W organizowanych co roku zawodach mogą brać udział zawodnicy i zawodniczki w wieku od 15 do 17 lat. W Estonii rywalizowano na dwóch dystansach - na 500 m i na 2000 m. Biało-czerwoni zdobyli pięć medali na 500 m (dwa złote, dwa srebrne i brązowy) i pięć na 2000 m (cztery srebrne i brązowy).

1

Finały na 500 m z udziałem Polaków:

JW4-
1. W. Dmitrjewa, A. Maszenzuk, W. Anatska, K. Minkowa (Białoruś) - 1:46,1
2. M. Steps, P. Gerundt, A. Gallandt, L. Woellmer (Niemcy) - 1:49,5
3. D. Gałka, Z. Wilangowska, H. Śmigielska, D. Nolberczak (Polska) - 1:51,1

JW2-
1. W. Hulewicz, A. Piminionkawa (Białoruś) - 1:50,6
2. N. Igong, S. Nielsen (Dania) - 1:53,3
3. A. Baumgart, J. Sziedat (Niemcy) - 1:56,2
4. Z. Borzyszkowska, K. Semrau (Polska) - 1:57,9

JW1x
1. W. Kalinowska (Polska) - 2:00,3
2. A. Janzen (Niemcy) - 2:00,6
3. U. Juzenaite (Litwa) - 2:02,2

JW2x
1. D. Wyrupajewa, T. Baranoskaja (Białoruś) - 1:50,7
2. S. Kowalak, K. Perczak (Polska) - 1:52,1
3. P. Hartmann, E. Fritz (Niemcy) - 1:52,8

JM2x
1. M. Kulka, D. Gałęza (Polska) - 1:37,7
2. D. Wandrup, P. Skou (Dania) - 1:38,4
3. K. Orgse, A. Holostoehh (Finlandia) - 1:39,6

JW4x
1. I. Teichmann, L. Gresens, L. Reusch, A. Koetitz (Niemcy) - 1:45,5
2. W. Zinina, W. Szliapsewa, A. Simson, M. Marchenko (Rosja) - 1:47,6
3. U. Safonova, J. Petrova, W. Deisner, K. Jarvoja (Estonia) - 1:49,2
***
5. M. Żukowska, A. Mermela, J. Sulik, P. Józefowicz (Polska) - 1:52,5

JM4x
1. P. Scholz, L. Haack, P. Dosse, M. Bernschneider (Niemcy) - 1:32,5
2. G. Skarzyński, J. Woźniak, K. Domański, C. Litka (Polska) - 1:33,5
3. A. Voznikas, A. Greivys, P. Juskevicius, A. Kelmelis (Litwa) - 1:33,9

13

Finały na 2000 m z udziałem Polaków:

JW4-
1. W. Dmitrjewa, A. Maszenzuk, W. Anatska, K. Minkowa (Białoruś) - 7:09,5
2. M. Steps, P. Gerundt, A. Gallandt, L. Woellmer (Niemcy) - 7:19,8
3. D. Gałka, Z. Wilangowska, H. Śmigielska, D. Nolberczak (Polska) - 7:29,6

JW2-
1. W. Hulewicz, A. Piminionkawa (Białoruś) - 7:46,8
2. Z. Borzyszkowska, K. Semrau (Polska) - 7:54,1
3. N. Kuszka, D. Aliewa (Rosja) - 7:55,4

JW1x
1. A. Janzen (Niemcy) - 8:03,6
2. W. Kalinowska (Polska) - 8:07,1
3. U. Juzenaite (Litwa) - 8:11,1

JW2x
1. D. Wyrupajewa, T. Baranoskaja (Białoruś) - 7:36,1
2. P. Hartmann, E. Fritz (Niemcy) - 7:40,0
3. Kowalak, P. Józefowicz (Polska) - 7:42,1

JM2x
1. H. Trybilustau, M. Iwanszykau (Białoruś) - 6:41,2
2. M. Kohlbach, A. Bastian (Niemcy) - 6:48,3
3. M. Bjoern-Hansen Ahlsand, J. Wang-Norderud (Norwegia) - 6:51,0
***
5. M. Kulka, D. Gałęza (Polska) - 6:56,9

JW4x
1. I. Teichmann, L. Gresens, L. Reusch, A. Koetitz (Niemcy) - 6:57,8
2. M. Żukowska, A. Mermela, J. Sulik, K. Perczak (Polska) - 7:05,6
3. W. Zinina, W. Szliapsewa, A. Simson, M. Marchenko (Rosja) - 7:08,1

JM4x
1. P. Scholz, L. Haack, P. Dosse, M. Bernschneider (Niemcy) - 6:05,9
2. G. Skarzyński, J. Woźniak, K. Domański, C. Litka (Polska) - 6:08,0
3. A. Voznikas, A. Greivys, P. Juskevicius, A. Kelmelis (Litwa) - 6:17,3

>>>KOMPLET WYNIKÓW<<<

2

3

4

5

6

7

14

Zobacz także

Żyrafa 2020 - zgrupowania dla adeptów w Szczyrku [fotorelacja]
22 lut 2020
W Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku w dwóch terminach (25.01 - 08.02.2020 oraz 08.02 - 22.02.2020) odbyły się zgrupowania uczestników programu "Szkolenie zawodniczek i zawodników posiadających predyspozycje do uprawiania ...

Za nami zgrupowanie kadry juniorów w Szczyrku
21 lut 2020
W Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, w dniach 02.02 - 16.02.2020 roku odbyło się zgrupowanie zimowe kandydatów do Kadry Narodowej Juniorów na sezon 2020. Głównym celem zgrupowania było przygotowanie zawodników w zakres...

"Klaudia Pankratiew zrobiła tak, jak obiecała – zdobyła złoto"
19 lut 2020
Klaudia Pankratiew zdobyła złoty medal na mistrzostwach świata na ergometrze wioślarskim, który odbył się 7 i 8 lutego w Paryżu. Młoda Polka była zdeterminowana, żeby sięgnąć po złoto.  >>>KOMPLET WYNIKÓW MŚ NA ERGOMET...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

14.03XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

14.03
XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04
Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody