W sobotę i niedzielę (28 i 29 września) w Viljandi w Estonii odbył się Puchar Bałtyku (Baltic Cup). Polskie osady w sumie zdobyły jedenaście medali.
W klasyfikacji krajów pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Niemiec przed Polakami, na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja Białorusi.
W organizowanych co roku zawodach mogą brać udział zawodnicy i zawodniczki w wieku od 15 do 17 lat. W Estonii rywalizowano na dwóch dystansach - na 500 m i na 2000 m. Biało-czerwoni zdobyli pięć medali na 500 m (dwa złote, dwa srebrne i brązowy) i pięć na 2000 m (cztery srebrne i brązowy).
Finały na 500 m z udziałem Polaków:
JW4-
1. W. Dmitrjewa, A. Maszenzuk, W. Anatska, K. Minkowa (Białoruś) - 1:46,1
2. M. Steps, P. Gerundt, A. Gallandt, L. Woellmer (Niemcy) - 1:49,5
3. D. Gałka, Z. Wilangowska, H. Śmigielska, D. Nolberczak (Polska) - 1:51,1
JW2-
1. W. Hulewicz, A. Piminionkawa (Białoruś) - 1:50,6
2. N. Igong, S. Nielsen (Dania) - 1:53,3
3. A. Baumgart, J. Sziedat (Niemcy) - 1:56,2
4. Z. Borzyszkowska, K. Semrau (Polska) - 1:57,9
JW1x
1. W. Kalinowska (Polska) - 2:00,3
2. A. Janzen (Niemcy) - 2:00,6
3. U. Juzenaite (Litwa) - 2:02,2
JW2x
1. D. Wyrupajewa, T. Baranoskaja (Białoruś) - 1:50,7
2. S. Kowalak, K. Perczak (Polska) - 1:52,1
3. P. Hartmann, E. Fritz (Niemcy) - 1:52,8
JM2x
1. M. Kulka, D. Gałęza (Polska) - 1:37,7
2. D. Wandrup, P. Skou (Dania) - 1:38,4
3. K. Orgse, A. Holostoehh (Finlandia) - 1:39,6
JW4x
1. I. Teichmann, L. Gresens, L. Reusch, A. Koetitz (Niemcy) - 1:45,5
2. W. Zinina, W. Szliapsewa, A. Simson, M. Marchenko (Rosja) - 1:47,6
3. U. Safonova, J. Petrova, W. Deisner, K. Jarvoja (Estonia) - 1:49,2
***
5. M. Żukowska, A. Mermela, J. Sulik, P. Józefowicz (Polska) - 1:52,5
JM4x
1. P. Scholz, L. Haack, P. Dosse, M. Bernschneider (Niemcy) - 1:32,5
2. G. Skarzyński, J. Woźniak, K. Domański, C. Litka (Polska) - 1:33,5
3. A. Voznikas, A. Greivys, P. Juskevicius, A. Kelmelis (Litwa) - 1:33,9
Finały na 2000 m z udziałem Polaków:
JW4-
1. W. Dmitrjewa, A. Maszenzuk, W. Anatska, K. Minkowa (Białoruś) - 7:09,5
2. M. Steps, P. Gerundt, A. Gallandt, L. Woellmer (Niemcy) - 7:19,8
3. D. Gałka, Z. Wilangowska, H. Śmigielska, D. Nolberczak (Polska) - 7:29,6
JW2-
1. W. Hulewicz, A. Piminionkawa (Białoruś) - 7:46,8
2. Z. Borzyszkowska, K. Semrau (Polska) - 7:54,1
3. N. Kuszka, D. Aliewa (Rosja) - 7:55,4
JW1x
1. A. Janzen (Niemcy) - 8:03,6
2. W. Kalinowska (Polska) - 8:07,1
3. U. Juzenaite (Litwa) - 8:11,1
JW2x
1. D. Wyrupajewa, T. Baranoskaja (Białoruś) - 7:36,1
2. P. Hartmann, E. Fritz (Niemcy) - 7:40,0
3. Kowalak, P. Józefowicz (Polska) - 7:42,1
JM2x
1. H. Trybilustau, M. Iwanszykau (Białoruś) - 6:41,2
2. M. Kohlbach, A. Bastian (Niemcy) - 6:48,3
3. M. Bjoern-Hansen Ahlsand, J. Wang-Norderud (Norwegia) - 6:51,0
***
5. M. Kulka, D. Gałęza (Polska) - 6:56,9
JW4x
1. I. Teichmann, L. Gresens, L. Reusch, A. Koetitz (Niemcy) - 6:57,8
2. M. Żukowska, A. Mermela, J. Sulik, K. Perczak (Polska) - 7:05,6
3. W. Zinina, W. Szliapsewa, A. Simson, M. Marchenko (Rosja) - 7:08,1
JM4x
1. P. Scholz, L. Haack, P. Dosse, M. Bernschneider (Niemcy) - 6:05,9
2. G. Skarzyński, J. Woźniak, K. Domański, C. Litka (Polska) - 6:08,0
3. A. Voznikas, A. Greivys, P. Juskevicius, A. Kelmelis (Litwa) - 6:17,3
Zobacz także
Zgrupowanie seniorów w COS OPO Wałcz (14-21.04.2024)
16 kwi 2024
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołał niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej seniorów, które odbędzie się w dniach 14-21.04.2024 w COS-OPO Wałcz.
Powołania
Waga lekka kobiet
Jasińska Zuzanna ...
Skład na mistrzostwa Europy i kwalifikacje olimpijskie w Szeged (25-28.04.2024)
15 kwi 2024
Zarząd Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich zatwierdził skład na mistrzostwa Europy oraz europejskie kwalifikacje do igrzysk olimpijskich, które odbędą się w dniach 25-28 kwietnia 2024 roku w Szeged na Węgrzech.
O przepustkę ol...
PRZEKAŻ 1,5 PROCENT PODATKU NA FUNDACJĘ ROZWOJU WIOŚLARSTWA POLSKIEGO
15 kwi 2024
Zachęcamy do przekazania 1,5% podatku na Fundację Rozwoju Wioślarstwa Polskiego, która nosi status Organizacji Pożytku Publicznego.
Przekazanie 1,5% podatku możliwe jest poprzez wpisanie numeru KRS w zeznaniu rocznym składanym do Urzędu Skar...
25-28.04 | Europejskie Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich Szeged (Węgry) |
25-28.04 | Mistrzostwa Europy Seniorów Szeged (Węgry) |
4-5.05 | Regaty Międzynarodowe Juniorów Monachium (Niemcy) |