Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Brda2

W sobotę 28 września w Bydgoszczy odbyła się 28. edycja Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy. W regatach ósemek wzięło udział wielu wybitnych sportowców, w tym goście z Niemiec, Litwy czy Anglii.

Poza konkursem wystąpili także Bydgoscy Olimpijczycy w składzie: Robert Sycz, Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Wojciech Gutorski, Miłosz Bernatajstys, Łukasz Siemion, Marian Drażdżewski, Jerzy Ulczyński, Andrzej Skowroński i Ryszard Kubiak jako sternik.

Wioślarze rywalizowali na różnych dystansach - sprinterskich (200 m), tradycyjnych (2 km) i długich (8,5 km). Walczono o Puchary Prezesa Totalizatora Sportowego Sp. z o.o. (wyścigi juniorów), Puchary Prezydenta Miasta Bydgoszczy (wyścigi seniorów), a w wyścigu głównym ósemek seniorów rywalizowano o Puchar Wieczysty Rady Miasta Bydgoszczy i nagrodę Totalizatora Sportowego. W wyścigach kobiet wręczono Puchary Przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Doszło także do rywalizacji uniwersyteckiej z ogromnymi tradycjami - Cambridge z Natanem Węgrzyckim-Szymczykiem w składzie zmierzył się z Oxfordem.Trzynasty wyścig na Brdzie pomiędzy tymi uczelniami zakończył się szóstym zwycięstwem Cambridge. 

Brda1fot. facebook.com/wwioslarska

Wyniki 28. edycji Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy:

M8+ 200m (F1)
1. Litwa (S. Domantas, S. Dovydas, S. Povilas, G. Zygimantas, R. Saulius, G. Mindaugas, N. Dovydas, M. Rolandas, S. Edgaras) - 23,870
2. Wiking Berlin (E. Novak, M. Gallien, M. Rahn, J. Mannes, M. Roger, B. Winde, G. Tretzsch, L. Oldach, D. Haack) - 24,660

M8+ 200m (F2)
1. Litwa (S. Domantas, S. Dovydas, S. Povilas, G. Zygimantas, R. Saulius, G. Mindaugas, N. Dovydas, M. Rolandas, S. Edgaras) - 25,430
2. Wiking Berlin (E. Novak, M. Gallien, M. Rahn, J. Mannes, M. Roger, B. Winde, G. Tretzsch, L. Oldach, D. Haack) - 26,220

M8+ University
1. Cambridge (C. Fisher, P. Elwood, H. Miller, S. Ringer, R. Ponte, N. Węgrzycki-Szymczyk, P. Rees, S. Hookway, H. Ellison-Wright) - 07:35,90
2. Oxford (W. Geffen, B. Landis, J. Tveit, G. McKirdy, E. Baker, J. Smith, P. Sullivan, C. Daniell, D. Desai) - 07:48,68

W8+ Open
1. Polska U23 (B. Streng, P. Grzella, I. Gałek, M. Sochacka, I. Pawlak, P. Chrzanowska, O. Kania, M. Storczyk, K. Pawelczak) - 00:08:03 (start - 16:20:14,77, finisz - 16:28:17,27)
2. Litwa (R. Morkunaite, M. Kazlauskaite, A. Gineviciute, V. Senkute, K. Kralikaite, D. Rimkutr, M. Valciukaite, I. Adomaviciute, E. Savickis) - 00:08:07 (start - 16:21:21,74, finisz - 16:29:28,63)
3. RTW Lotto Bydgostia (P. Żydowiec, E. Lefik, E. Gałek, K. Jedynak, M. Strybel, M. Baszyńska, K. Pankratiew, Z. Dreier, J. Dobrzykowska) - 00:08:08 (start - 16:23:19,19, finisz - 16:31:27,74)

M8+
1. AZS UMK Toruń (M. Ziętarski, O. Streich, K. Krause, R. KRymski, R. Fuchs, B. Leszczyński, F. Leszczyński, S. Pawlikowski, T. Skurzyński) - 29:53,34
2. RTW Lotto Bydgostia (P. Dziewieczyński, F. Zuchowski, M. Sobieraj, M. Madaj, D. Wachowicz, D. Paczkowski, J. Frąckowiak, R. Krzewiński, W. Wiśniewski) - 30:03,30

W8+ 200m (F1)
1. Litwa (R. Morkunaite, M. Kazlauskaite, A. Gineviciute, V. Senkute, K. Kralikaite, D. Rimkutr, M. Valciukaite, I. Adomaviciute, E. Savickis) - 30,810
2. Polska U23 (B. Streng, P. Grzella, I. Gałek, M. Sochacka, I. Pawlak, P. Chrzanowska, O. Kania, M. Storczyk, K. Pawelczak) - 33,180

W8+ 200m (F2)
1. Litwa (R. Morkunaite, M. Kazlauskaite, A. Gineviciute, V. Senkute, K. Kralikaite, D. Rimkutr, M. Valciukaite, I. Adomaviciute, E. Savickis) - 29,320
2. Polska U23 (B. Streng, P. Grzella, I. Gałek, M. Sochacka, I. Pawlak, P. Chrzanowska, O. Kania, M. Storczyk, K. Pawelczak) - 30,210

KM8+ Open
1. BKW Bydgoszcz (D. Ernest, K. Trzeciak, M. Dolecka, M. Kuczma, K. Weinrauder-Kopycka, N. Kata, A. Kotlega, M. Kowalska, B. Grygorowicz) - 06:11,05
2. RTW Lotto Bydgostia (I. Sulik, A. Belka-Siemion, A. Mocna, A. Sas, M. Świecińska, K. Dziewieczyńska, M. Kazimierczak, B. Galicka, N. Malicka) - 06:14,35

MM8+ Open
1. RTW Lotto Bydgostia (S. Jemioła, D. Grzanka, R. Sas, W. Goluński, W. Urbanowski, W. Malinowski, M. Wika, W. Wiśniewski) - 04:52,95
2. Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie (A. Kugacz, A. Mikołajczak, A. Stafiński, S. Zajdenc, W. Jabłoński, P. Bielaszewski, P. Brett, T. Ormiński, K. Pawelczak) -05:08,09
3. Zawisza (M. Naglewicz, K. Dymel, P. Thaddey, W. Baumgart, P. Szymański, M. Mihcalski, W. Lutowski, Ł. Michalski, R. Matulewicz) - 05:16,06

MMix8+ Open
1. Litwa (K. Justinaviciene, D. Maciuliene, V. Putriute, V. Varasinskas, V. Virsilas, T. Katliorius, Z. Gudauskas, D. Pavilionis, E.Savickis) - 05:11,98
2. AZS Toruń (T. Kopczyński, Ł. Pawłowski, M. Karczewski, N. Kazaniecka, S. Bartnik, J. MAjewski, A. Kopczyńska, J. Robaszkiewicz, S. Marek) - 05:22,56
3. WTW Warszawa (F. Fulara, A. Grochulska, N. Cieciera, H. Koepen, K. Klimkiewicz, K. Kerner, M. Higersberger, M. Żółkiewski, A. Skonecka) - 05:25,85

JM8+ Open
1. RTW Lotto Bydgostia 2 (D. Frącz-Zakrzewski, K. Szewczyk, A. Szczesik, F. Ciabach, M. Gondek, M. Naliński, J. Adamski, M. Kiciński, Z. Kononowicz) - 07:34,56
2. Kłaipeda (Litwa) (G. Adelaras, R. Deimantas, V. Michail, N. Aronas, K. Vilius, G. Vilius, V. Benas, R. Ramunas, R. Povilas) - 07:43,62
3. AZS UMK Toruń (M. Pawlak, K. Polański, D. Zyblewski, M. Wróblewski, M. Groszewski, M. Chełkowski, M. Kozłowski, K. Dylewki, M. Wiśniewska - 08:07,27

M8+ Open
1. Litwa (S. Domantas, S. Dovydas, S. Povilas, G. Zygimantas, R. Saulius, G. Mindaugas, N. Dovydas, M. Rolandas, S. Edgaras) - 00:06:47 (start - 14:24:19,26, finisz - 14:31:06,86)
2. Wiking Berlin (E. Novak, M. Gallien, M. Rahn, J. Mannes, M. Roger, B. Winde, G. Tretzsch, L. Oldach, D. Haack) - 00:07:29 (start - 14:27:18,70, finisz - 14:34:47,25)
3. AGH Kraków (T. Calik, G. Grabowski, K. Adamczyk, F. Grunwald, W. Rosiński, K. Marcinkiewicz, G. Dajczer, J. Emerla) - 00:07:46 (start - 14:28:19,90, finisz - 14:36:05,69)

JM8+ 200m (F1)
1. Kłaipeda (Litwa) (G. Adelaras, R. Deimantas, V. Michail, N. Aronas, K. Vilius, G. Vilius, V. Benas, R. Ramunas, R. Povilas) - 28,300
2. RTW Lotto Bydgostia 2 (D. Frącz-Zakrzewski, K. Szewczyk, A. Szczesik, F. Ciabach, M. Gondek, M. Naliński, J. Adamski, M. Kiciński, Z. Kononowicz) - 30,180

JM8+ 200m (F2)
1. Kłaipeda (Litwa) (G. Adelaras, R. Deimantas, V. Michail, N. Aronas, K. Vilius, G. Vilius, V. Benas, R. Ramunas, R. Povilas) - 23,850
2. RTW Lotto Bydgostia 2 (D. Frącz-Zakrzewski, K. Szewczyk, A. Szczesik, F. Ciabach, M. Gondek, M. Naliński, J. Adamski, M. Kiciński, Z. Kononowicz) - 24,720

JM8+
1. RTW Lotto Bydgostia (J. Karwecki, P. Rak, J. Szczerba, A. Kiełbasa, M. Szymański, J. Stefaniak, S. Wionczek, Ł. Pawelczak, R. Gromowski) - 31:20,97
2. PTW Płock (D. Teter, J. Pszczółkowski, M. Legawik, P. Witkowski, R. Drużyński, S. Kaszanek, J. Kołodziejski, I. Skowyrski, A. Opasińska) - 31:34,94

>>>KOMPLET WYNIKÓW<<<

Zobacz także

Podsumowanie zgrupowań w Livigno i Jakuszycach: troje zawodników z drobnymi urazami
23 sty 2020
Zakończyły się zgrupowania w Livigno i Jakuszycach. W sobotę naszych reprezentantów czekają Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim. Nie wystartuje w nich troje kontuzjowanych zawodników. Z kadry kobiet imprezę we Wrocławiu odpus...

Maria Sajdak: możemy pływać jeszcze szybciej. Trener o to dba
21 sty 2020
Maria Sajdak z czwórki podwójnej kobiet zajęła czwarte miejsce w plebisycie 10 Asów Małopolski 2019 roku "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej". Z tej okazji udzieliła wywiadu temu drugiemu dziennikowi. Maria Sajdak (z d. Springwald) po...

Łukasz Posyłajka: jeśli w kwalifikacjach igrzysk się nie uda, to sezon przepadnie
17 sty 2020
Łukasz Posyłajka udzielił wywiadu "Kurierowi Szczecińskiemu". Wioślarz AZS Szczecin tworzy osadę dwójki bez sternika z Bartoszem Modrzyńskim. W maju czeka ich ostatnia szansa na kwalifikację olimpijską. "Jeśli się nie uda, sezon przepadni...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

25.01ENEA Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
14.03XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)

25.01
ENEA Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
14.03
XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04
Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)

Zobacz wszystkie zawody