Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Zillmann K

Międzynarodowa Federacja Wioślarska wybrała Katarzynę Zillmann wioślarką września. Gratulujemy naszej zawodniczce z czwórki podwójnej!

"Katarzyna Zillmann to mistrzyni świata z 2018 roku. Regularnie zajmuje miejsca na podium Pucharu Świata z polską czwórką podwójną. 24-latka uprawia wiele dyscyplin, ale wioślarstwo jest tą, na którą chce wywrzeć wpływ" - napisano na WorldRowing.com.

Z okazji wyróżnienia, oficjalna strona federacji przeprowadziła wywiad z naszą reprezentantką. "Najlepsza część wiosłowania? Moje zdjęcia w łodzi (śmiech). A tak poważnie, to trudna praca z wielką odpowiedzialnością. Steruję, biegam i staram się ustawić dobry rytm, żeby wszyscy mogli za nim podążać" - powiedziała.

LINZ srebro dzfot. J. Kowacic

"W prawdziwym życiu nienawidzę odpowiedzialności. Nie jestem pierwszą osobą, której zostawisz dziecko pod opieką. Nie pamiętam też o płaceniu rachunków, ale kiedy wsiadam do łodzi z moimi koleżankami – uwielbiam to" - dodała srebrna medalistka ostatnich mistrzostw świata w Linzu.

W długiej rozmowie Katarzyna Zillmann zdradziła także jaki typ treningu lubi najbardziej. "Jest zabawnie gdy gramy w piłkę (śmiech). Jeśli chodzi o wiosłowanie, najbardziej lubię tempo wyścigowe. Jednak w mojej opinii najbardziej istotne w długim wiosłowaniu jest użycie mózgu, nie mięśni. Dla mnie wioślarstwo jest sportem mentalnym" – dodała.

A jak Katarzyna Zillmann spędzi zimę? "Postaram się być jak nasza polska legenda narciarstwa biegowego, Justyna Kowalczyk. I będę podnosić ciężary" - zdradziła.

>>>CAŁY WYWIAD W JĘZYKU ANGIELSKIM NA STRONIE WORLD ROWING<<<

Wioślarze miesiąca w 2019 roku:

Styczeń: Marinus de Koning (Holandia)
Luty: Ionela-Livia Cozmiuc (Rumunia)
Marzec: Matthieu Androdias (Francja)
Kwiecień: Hillary Janssens (Kanada)
Maj: Jason Osborne (Niemcy)
Czerwiec: Milda Valciukaite (Litwa)
Lipiec: Luca Rambaldi (Włochy)
Sierpień: Tim Brys (Belgia)
Wrzesień: Katarzyna Zillmann (Polska)

Zobacz także

Powołania na czerwcowe zgrupowania seniorów, młodzieżowców i juniorów w Wałczu
01 cze 2020
W czerwcu odbędą się kolejne zgrupowania wioślarzy w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Tym razem trenować będzie nie tylko kadra seniorów, ale także młodzieżowcy i juniorzy. >>>PODSUMOWANIE MAJOWEGO ZGRUPOWANIA SENIORÓW<&l...

Porządny trening i brak większych urazów. Koniec majowego zgrupowania w Wałczu
31 maj 2020
W niedzielę 31 maja zakończyło się zgrupowanie reprezentacji polskich wioślarzy w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Trenerzy Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich są zadowoleni z treningów i powrotu na wodę. Ostatni raz kadra wioś...

Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata: srebro Kościańskiej i Dłużewskiej w Lucernie (1982)
29 maj 2020
Kontynuujemy cykl "Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata". Głównymi bohaterkami tego odcinka ponownie są Czesława Kościańska i Małgorzata Dłużewska. Nasza dwójka bez sterniczki w 1982 roku wywalczyła srebro. >>>PIERWS...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

2-3.10Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
6-7.06Regaty międzynarodowe
Ratzeburg (Niemcy)
17.10Regaty "Warsaw Head"
Warszawa

2-3.10
Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
6-7.06
Regaty międzynarodowe
Ratzeburg (Niemcy)
17.10
Regaty "Warsaw Head"
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody