Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Partner Techniczny
Filippi MarlinX
Partner Techniczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

SENIORZY

W dniach 11-15 września w Velence odbyły się Światowe Regaty Masters. W zawodach uczestniczyło 65 reprezentantów polskich klubów (50 panów i 15 pań).

Polscy zawodnicy, w osadach krajowych i międzynarodowych, ukończyli 117 biegów, z czego wygrali 23 wyścigi oraz zajęli 17 drugich i 19 trzecich miejsc. Najwięcej, bo sześć złotych medali dla naszej reprezentacji, zdobył 93-letni Zdzisław Adamik, startujący w osadach międzynarodowych. Nasz "Weteran" był najstarszym uczestnikiem WRMR.

Po trzy złote medale zdobyli: Danuta Pribe, Barbara Borkowska, Ireneusz Borkowski oraz Jerzy Pestka. Po dwa złote medale wywalczyli: Larysa Szczepaniak, Ernest Grocki, Dariusz Stefanowski, Jacek Wróblewski.

mistrz 2019

Po jednym złotym medalu zdobyli: Anetta Ogińska, Krystyna Wechmann, Luce Sawicki, Gerard Bednarek, Piotr Kozłowski, Andrzej Marcinkowski, Jacek Dąbrowski, Jarosław Przybylski, Andrzej Syczewski i Piotr Łojszczyk.

Podczas regat odbyła się również wspaniała uroczystość podczas której Danuta Pribe, Ireneusz Borkowski, Włodzimierz Gregorowicz, Andrzej Jurga i Andrzej Pogorzelski otrzymali dyplomy i tradycyjne pamiątkowe żelazne medale za długoletnie wiosłowanie.

Miejsca zawodników reprezentujących polskie kluby:

1.Danuta Pribe: I(J1x), IV(H2x), III(H4x), I(I4xMix), I(I2xMix), II(I8+Mix)
2.Tadeusz Sawicki: V(I4x), VI(G2x), IV(H4x), VII(H8+)
3.Włodzimierz Gregorowicz: V(I4x), VII(H8+)
4.Andrzej Pogorzelski: V(I4x), IV(H4x), VII(H8+)
5.Waldemar Kowalczyk: V(I4x), IV(H4x), VII((H8+)
6.Robert Antonik: IV(D1x), V(C4x), VIII(C1x), VI(C2x), V(E4xMix)
7.Jerzy Noga: VII(B2x), V(C4x), IV(C2x)
8.Piotr Łojszczyk: V(C4x), III(C1x), VI(C2x), I(B1x)
9.Robert Borys: VII(B2x), V(C4x), IV(C2x), VI(A4x)
10.Marek Chądzyński: V(E2-), V(D2-), VII(H8+)
11.Henryk Szlachta: V(E2-), V(D2-), VII(H8+)
12.Andrzej Adamczewski: II(H1x), II(G1x), II(I8+Mix), I(E8+Mix)
13.Jacek Dąbrowski: III(H1x), I(I2x), III(F2xMix), II(H8+Mix)
14.Krystyna Wechmann: IV(H2x), III(H4x), I(I4xMix), II(I8+Mix)
15.Maryla Gnojek: V(E4xMix)
16.Sandra Wieczorek: VII(A2x)
17.Ireneusz Borkowski: I(J2x), I(J1x), I(I2x), II(I2xMix), II(I8+Mix)
18.Jarosław Przybylski: II(E4x),VI(E1x),I(E2x)
19.Andrzej Syczewski: II(E4x),VII(E1x),I(E2x)
20.Barbara Borkowska: I(I8+), I(I4+), III(H4x), II(I2xMix), II(I8+Mix), I(J2x)
21.Tomasz Kupczyk: VIII(A2x), VI(A4x), III(A2xMix)
22.Marcin Łabanowicz: V(B4x), V(C8+), VII(B1x), VII(C2x), VI(A1x)
23.Jerzy Koziara: VI(E1x)
24.Róża Wasilewska: III(E2x), VI(G1x), VII(H8+), II(F2x), III(E2xMix), VI(E4xMix)
25.Anna Gumienna: III(H4x), II(I8+Mix)
26.Andrzej Jurga: IV(K1x)
27.Ernest Grocki: I(H2x), II(J4x), III(H4x), II(I2x), I(I4xMix), II(I8+Mix)
28.Alicja Szulc: II(A1x), VII(A2x), III(A2xMix)
29.Wojciech Urbanowski: III(C2-), VIII(C4-), V(C8+), VI(C1x), III(C4xMix),
30.Waldemar Malinowski: III(C2-), VIII(C4-), V(C8+), V(C1x), III(C4xMix)
31.Dariusz Stefanowski: I(C2-), III(D2x), III(C4x), II(E4x), I(D2-), III(C2x)
32.Jacek Wróblewski: I(C2-), III(D2x), II(E4x), I(D2-), III(C2x)
33.Anetta Ogińska: IV(D2x), VI(C1x), III(E2x), I(B2x), V(C2x), II(D4x), III(C4xM), IV(C2xM)
34.U.Fuhrmann: IV(D2x), III(E4x), III(D8+), V(D1x), III(E1x), II(D4x), III(F2xMx), V(E4xMx)
35.Grażyna Kanoniczak: III(D2x), II(D4x), II(F2x), VI((E2xMix), VI(E4xMix)
36.Larysa Szczepaniak: III(D2x), I(C1x), I(B2x), V(C2x), II(D4x), III(C4xMix), II(C2xMix)
37.Jan Skowroński: VII(F1x), VI(G2x), IV(H4x), VII(H8+)
38.Jacek Wielebnowski: VI(F1x), VI(E1x), VII(G1x)
39.Jan Genatowski: III(I8+), III(H4X), II(I2x), IV(H4+)
40.Jerzy Pestka: III(I8+), I(E4x), II(I1x), III(H4x), VII(H8+), I(I4xMix), I(I2xMix), II(I8+Mix)
41.Zdzisław Adamik: I(K8+), I(L4+), I(M2x), I(L4x), I(L4-), I(K8+Mix)
42.Jan Siekierzyński: V(A1x), VIII(A2x), VI(A4x)
43.Luce Sawicki: I(A1x), VI(A4x), II(B8+Mix)
44.Gerard Bednarek: II(A1x), II(B2x), III(C4x), I(E4x), V(B4x), II(C1x), III(D4x), II(C2x), III(E2xMix), VI(E4xMix), IV((C2xMix)
45.Tadeusz Rubiński: V(D2x), V(C4x)
46.Daniel Couseus: V(D2x), V(C4x)
47.Sławomir Czerwiński: IV(D2x), III(C4x), V(C8+)
48.Paweł Szczepaniak: IV(D2x), II(B2x), III(C4x), V(B4x), V(C1x), III(D4x), II(C2x), VI(E4xMix), II(C2xMix)
49.Piotr Kozłowski: VII(D2x), I(E4x), VI(E1x), V(C8+), VI(E2xMix), V(E4xMix)
50.Andrzej Marcinkowski: VII(D2x), I(E4x), V(B4x), V(C8+), V(C1x), III(D4x), VII(C2x)
51.Rustam Ziganshin: V(D2x), V(C4x), VII(C2x)
52.Borys Juraszyński: V(D2x), V(C4x)
53.Sławomir Zajdel: VI(D2x), VIII(C4-), V(C8+)
54.Wojciech Jabłoński: VI(D2x), VIII(C4-), V(C8+)
55.Aleksander Wasiukiewicz: VII(C2x)
56.Maciej Koziara: VIII(C2x)
57.Marek Wejs: VIII(C2x)
58.Jarosław Żelazko: VIII(D4-)
59.Zdzisław Piątek: VIII(D4-)
60.Artur Stachura: VIII(D4-)
61.Andrzej Nakonieczny: VIII(D4-)
62.Anna Martynowicz Gliklich: VI(C2x)
63.Agnieszka Martynowicz Gliklich: VI(C2x)
64.Julia Szczepaniak (sterniczka): V(C8+), II(I8+Mix)

Zobacz także

Powołania na zgrupowanie kadry młodzieżowej mężczyzn w Zakopanem (30.01-13.02.2022)
24 sty 2022
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe młodzieżowej kadry narodowej, które odbędzie się w dniach 30.01-13.02.2022 w COS-OPO Zakopane. Powołania*Bartkowski Bartosz (AZS AWFiS Gdańs...

Zmarł Sławomir Salmonowicz
20 sty 2022
Pogrążeni w bólu i z wielkim smutkiem żegnamy śp. Sławomira Salmonowicza – zasłużonego zawodnika Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego w latach 1966 - 1978. Śp. Sławek, wychowanek niedawno zmarłego trenera Bohdana Karwowskiego, był wic...

Agnieszka Kobus-Zawojska odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
19 sty 2022
We wtorek 18 stycznia 2022 roku w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie odbył się "Dzień Polski". Podczas uroczystości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odznaczył Agnieszkę Kobus-Zawojską Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Po...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

30.01Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
6.03Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
14.04Wiosenne Regaty Długodystansowe
Kruszwica

30.01
Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
6.03
Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
14.04
Wiosenne Regaty Długodystansowe
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody