Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

TOKIO KALINOWSKA

W środę rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Tokio. Tego dnia w przedbiegach zaprezentowało się dwoje naszych zawodników - Wiktoria Kalinowska i Piotr Płomiński.

Płomiński (JM1x) zajął trzecie miejsce w swoim biegu z czasem 07:07.05. Do półfinału awansowało po dwóch zawodników z każdego przedbiegu. Polaka wyprzedzili Białorusin Iwan Brynza (07:01.87) i Bułgar Emil Neykov (07:03.66). Naszego zawodnika w czwartek czeka bój w repasażach.

Natomiast Kalinowska zajęła drugie miejsce w przedbiegu z czasem 07:59.95 i zapewniła sobie udział w półfinale. Polka przegrała tylko z Rosjanką Anastasiją Ljubisz (07:51.40). Półfinały odbędą się w piątek.

Na MŚ Juniorów wystąpi jeszcze jedna nasza osada - męska ósemka. Ich przedbieg odbędzie się w czwartek.

>>>KOMPLET WYNIKÓW<<<

TOKIO PŁOMIŃSKIFot. J. Kowacic

Zobacz także

[Piszą o nas] Wiktor Chabel: Fabian Barański był naszym brakującym ogniwem
21 lis 2019
Dla Wiktora Chabla tegoroczny sezon był najlepszym w karierze – triumfował z czwórką podwójną w Pucharze Świata i zdobył srebrny medal mistrzostw świata. "To był faktycznie niezwykle udany sezon dla całej naszej grupy" - powiedział w ro...

Mikołaj Burda: zawierzyliśmy trenerowi, a on nam
18 lis 2019
W "Gazecie Pomorskiej" ukazał się wywiad z Mikołajem Burdą, tegorocznym mistrzem świata z czwórki  bez sternika. Doświadczony zawodnik opowiedział m.in. o atmosferze w złotej załodze i planach na przyszłość. Czwórka bez sternika p...

Mistrzowie i wicemistrzynie świata wspomogły IV edycję "Wszyscy do Wioseł"
15 lis 2019
W piątek 15 listopada na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego miała miejsce czwarta edycja "Wszyscy do Wioseł". Tym razem wiosłowano, by wesprzeć akcję "Dołóż się do łóżka"! W imprezie wzięli udział nasi re...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

22-23.11Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego na ergometrze wioślarskim
Kalisz

22-23.11
Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego na ergometrze wioślarskim
Kalisz

Zobacz wszystkie zawody