Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Partner Techniczny
Filippi MarlinX
Partner Techniczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Regaty Pucharu Świata organizowane są przez międzynarodową organizację FISA. Regaty rozgrywane są równolegle z zawodnikami pełnosprawnymi w tym samym czasie.

Polska reprezentacja osób niepełnosprawnych na regaty zgłosiła trzy osady:

ASM1x Leszek Niewiarowski ( KSI START SZCZECIN) TAmix2x Jolanta Pawlak i Michał Gadowski ( KSI START SZCZECIN)

LTAmix4+ Sitek Rafał, Niesyczyński Robert, Soczewka Katarzyna, Hantzshel

LTAmix4+ Joanna, sternik Koczorowska Marta. ( UKS SALWATOR, KSI START

LTAmix4+ SZCZECIN, START TRIUMF BYDGOSZCZ)

Jedynkarz Leszek Niewiarowski zajął 9 miejsce, uzyskując rekord życiowy 5:34. Leszek jest zawodnikiem, który po zmianie trenera zrobił bardzo duże postępy w technice i w przygotowaniu wytrzymałościowym.

Nasza eksportowa dwójka Jolanta Pawlak i Michał Gadowski zdobyła brązowy medal w Pucharze Świata. Uzyskali rekord życiowy 4:11, pokonując w finale Ukrainę ( medalista Mistrzostw Świata 2013), Brazylię ( wielokrotni medaliści Mistrzostw Świata), Izrael ( 6 osada Mistrzostw Świata 203).Przegrali z Francją ( srebrni medaliści Mistrzostw Świata 203) i Holendrami ( 5 osada Mistrzostw Świata 2013).

Osada LTAmix4+ jest nową osadą, która startowała po raz pierwszy w tym składzie. Osada ta na regatach zaliczyła badania klasyfikacyjne i została dopuszczona do zawodów międzynarodowych. Zajęła 5 miejsce w Finale A w swojej konkurencji. Jest to osada młoda, przyszłościowa, która potrzebuje czasu na naukę i zdobycie doświadczenia.

Trenerem Koordynatorem kadry polski jest Tomasz Kaźmierczak, trenerem współpracującym Przemek Konecki, kierownikiem wyszkolenia dr Krzysztof Krupecki, fizjoterapeutką Beata Buryta REHBET.

Dziękujemy za wsparcie sponsorom firmie OTC, 4F, BRENDA, Miastu Szczecin.

Dziękuje i pozdrawiam

Tomasz Kaźmierczak trener koordynator kadry polski wioślarzy niepełnosprawnych

Zobacz także

Polacy z sukcesami na Mistrzostwach Europy
09 gru 2017
Polscy wioślarze niepełnosprawni z sukcesami wystartowali w mistrzostwach Europy na ergometrze w Amsterdamie. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na dystansie 2000 m. Medaliści Mistrzostw Europy na ergometrze: Złoty medal: Jolanta Majka (KSI S...

Puchar Świata w Poznaniu 16-18.06.2017
21 cze 2017
Kolejne regaty na nowym dystansie paraolimpijskim 2000m. Polska reprezentacja wioślarzy niepełnosprawnych wystartowała w dwóch konkurencjach. Wyniki finałów:3 miejsce brązowy medal finał A PR1 M1x Jarosław Kailing KSI START Szczecin 4 miej...

12-15.05.2017 Regaty 11 Gavirate International Para-Rowing
18 maj 2017
Regaty międzynarodowe w Włoszech Gavirate rozgrywane są pod egidą FISA. Po zmianie przepisów dystansu z 1000m na 2000m. były to pierwsze regaty na dystansie 2000m. dla zawodników niepełnosprawnych. Jest to nowy dystans Paraolimpijski obowiąz...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

19-20.11Zawody na ergometrze wioślarskim
Kalisz

19-20.11
Zawody na ergometrze wioślarskim
Kalisz

Zobacz wszystkie zawody