Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Filippi
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Techniczny
MarlinX
Partner Medyczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

ME W4

Drugiego dnia mistrzostw Europy w Monachium aż pięć polskich osad wywalczyło awans do finałów A! Poniżej podsumowanie występów biało-czerwonych.

Na bardzo wysokim poziomie stał półfinał czwórek podwójnych mężczyzn. Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański wygrali swój bieg i pewnie awansowali do finału A (06:14.82), choć byli mocno atakowani przez drugich Rumunów. Duże słowa uznania należą się też Brytyjczykom, którzy na początku biegu złapali "raka", a mimo to nadgonili czołówkę i weszli do finału A z trzeciego miejsca!

p M4x

Marta Wieliczko i Joanna Dittmann (W2x) zajęły trzecie miejsce (07:26.71) w półfinale, co dało im awans do finału A. Polki uplasowały się za Rumunkami (07:13.40) i Włoszkami (07:23.72). Ze startu wycofane zostały reprezentantki Irlandii.

p W2x

W finale A mamy też czwórkę bez sterniczki. Weronika Kaźmierczak, Olga Michałkiewicz, Zuzanna Lesner i Barbara Jęchorek były drugie w repasażu (07:03.65). Lepsze okazały się tylko Holenderki (07:01.05).

p W4

Również drugie w repasażu były Katarzyna Wełna i Zuzanna Jasińska (LW2x). Zdecydowanie wygrały Francuzki (07:29.05). Polki uzyskały czas 07:39.40 i też zobaczymy je w finale A.

p LW2x

W repasażu świetnie zaprezentowała się również czwórka bez sternika. Piotr Juszczak, Łukasz Posyłajka, Mikołaj Burda i Mateusz Wilangowski pewnie wygrali (06:29.13) i zameldowali się w finale A.

p M4

Niestety do finału A nie weszli Adam Woźniak i Michał Szpakowski (M2-), choć niewiele zabrakło. Biało-czerwoni zajęli czwarte miejsce (07:01.90) w półfinale. Do trzecich Włochów zabrakło dwóch sekund (06:59.88). Nasi zawodnicy będą mieli jeszcze okazję zaprezentować się w finale B.

p M2

Wiktor Chabel (M1x) zajął piąte miejsce w repasażu (07:55.22) i nie dostał się do półfinału. Doświadczony zawodnik powalczy o dalsze miejsca na mistrzostwach Europy.

p M1x

Do finału niestety nie wszedł Michał Breczko (PR1). Nasz parawioślarz zajął piąte miejsce w repasażu.

P PR1

>>>KOMPLET WYNIKÓW<<<

Plan sobotnich startów Polaków na ME:

9:15 A. Woźniak, M. Szpakowski (M2-) - finał B
10:15 Sz. Pośnik, P. Płomiński (M2x) - półfinał

Finały A
12:16 W. Kaźmierczak, O. Michałkiewicz, Z. Lesner, B. Jęchorek (W4-)
12:31 P. Juszczak, Ł. Posyłajka, M. Burda, M. Wilangowski (M4-)
13:03 D. Czaja, M. Biskup, M. Ziętarski, F. Barański (M4x)
13:19 M. Wieliczko, J. Dittmann (W2x)

Zobacz także

Mistrzostwa świata w Racicach: niedzielne wyniki Polaków
25 wrz 2022
W niedzielę zakończyły się mistrzostwa świata w Racicach. Ostatniego dnia regat na starcie stanęły trzy polskie osady - dwie wioślarskie i jedna parawioślarska. Dobrze w finale B zaprezentowała się dwójka podwójna mężczyzn. Krzysztof ...

MŚ w Racicach: złoto wioślarskiej czwórki podwójnej mężczyzn, srebro parawioślarskiego miksta
24 wrz 2022
W sobotę w Racicach odbyły się finały mistrzostw świata. Polskie osady zdobyły dwa medale - wioślarska czwórka podwójna mężczyzn i parawioślarski mikst. Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański (M4x) mieli p...

Mistrzostwa świata w Racicach: piątkowe wyniki Polaków
23 wrz 2022
W piątek dwie nasze osady wystąpiły w półfinałach mistrzostw świata w Racicach. Niestety ani Piotrowi Płomińskiemu, ani dwójce podwójnej mężczyzn nie udało się awansować do finałów A. Piotr Płomiński (M1x) bardzo dobrze zaczął ...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

1.10Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania
Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików
Poznań
2.10Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego
Poznań
8-9.10Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie Morskim
Wales (Wielka Brytania)

1.10
Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania
Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików
Poznań
2.10
Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego
Poznań
8-9.10
Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie Morskim
Wales (Wielka Brytania)

Zobacz wszystkie zawody