Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Partner Techniczny
Filippi MarlinX
Partner Techniczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

W miejscowości Gavirate 21-25.04.2016r. zakończyły się dodatkowe regaty kwalifikacyjne na Igrzyska w Rio i regaty międzynarodowe FISA. Startowali zawodnicy z 32 państw z całego świata. Nasza reprezentacja startuje tu od 2007 roku, są to największe regaty międzynarodowe na świecie, rozgrywane rokrocznie.

Nasz zawodnik Jarosław Kailing KSI START Szczecin w stawce 16 zawodników w kategorii ASM1x zajął 6 miejsce w finale A. Jarek poprawił rekordy życiowe z 2015 roku osiągnął bardzo dobry rezultat, lecz kwalifikacje na Igrzyska wygrał: Chińczyk i Koreańczyk.

W regatach Międzynarodowych mogły startowały osady, które uzyskały kwalifikacje na Igrzyska w Rio. Nasza reprezentacja startuje tu od 2007 roku, są to największe regaty międzynarodowe na świecie, rozgrywane rokrocznie. Była to już 10 edycja international para rowing regatta Gavirete:

Nasza dwójka 2xTAmix Jolanta Majka i Michał Gadowski KSI START Szczecin, która ma kwalifikacje na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio w pierwszym dniu regat zajęła 5 miejsce w finale A, w drugim dniu regat zdobyła srebrny medal w finale A

W regatach startował także nasz drugi jedynkarz ASM1x Leszek Niewiarowski KSI START Szczecin, który pierwszego dnia regat zajął 3 miejsce finał C, a drugiego dnia regat zajął 4 miejsce finał A.

Ostatecznie w Igrzyskach w Rio 2016 wystartuje jedna Polska osada 2xTAmix Jolanta Majka i Michał Gadowski KSI START Szczecin, która wywalczyła kwalifikacje na Mistrzostwach Świata 2015.

Wyniki sportowe są zasługą ciężkiej pracy zawodników i trenerów: Tomasza Kaźmierczaka, Dr Krzysztofa Krupeckiego, Przemka Koneckiego, fizjoterapeutki Beata Buryta. Wielkie podziękowania dla naszych sponsorów:

FUTREX Sp. z o. o. z prezesem Johna van Ansem i Herman Noordman, którzy wspierają nasze poczynania wioślarskie, 4F OTCF S.A. która zawsze nas wspiera w odzież, dzięki czemu wyglądamy super, BRENDA, Polski Komitet Paraolimpijski, P.Z.S.N. START, bez których by nie było szkolenia paraolimpijskiego w Polsce, TZMO S.A. i SEEPOINT za wsparcie dla wioślarzy, klubowi KSI START Szczecin za stworzenie warunków do uprawiania sportu.

Zobacz także

Polacy z sukcesami na Mistrzostwach Europy
09 gru 2017
Polscy wioślarze niepełnosprawni z sukcesami wystartowali w mistrzostwach Europy na ergometrze w Amsterdamie. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na dystansie 2000 m. Medaliści Mistrzostw Europy na ergometrze: Złoty medal: Jolanta Majka (KSI S...

Puchar Świata w Poznaniu 16-18.06.2017
21 cze 2017
Kolejne regaty na nowym dystansie paraolimpijskim 2000m. Polska reprezentacja wioślarzy niepełnosprawnych wystartowała w dwóch konkurencjach. Wyniki finałów:3 miejsce brązowy medal finał A PR1 M1x Jarosław Kailing KSI START Szczecin 4 miej...

12-15.05.2017 Regaty 11 Gavirate International Para-Rowing
18 maj 2017
Regaty międzynarodowe w Włoszech Gavirate rozgrywane są pod egidą FISA. Po zmianie przepisów dystansu z 1000m na 2000m. były to pierwsze regaty na dystansie 2000m. dla zawodników niepełnosprawnych. Jest to nowy dystans Paraolimpijski obowiąz...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

19-20.11Zawody na ergometrze wioślarskim
Kalisz

19-20.11
Zawody na ergometrze wioślarskim
Kalisz

Zobacz wszystkie zawody