W weekend 19-21 lipca w Kruszwicy miały miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów. Młodzi wioślarze rywalizowali w 17 konkurencjach. Medalistom gratulujemy.
Medaliści w poszczególnych konkurencjach:
1xMJL
1. Daniel Szostak (LOTTO Bydgostia) - 7:57,03
2. Mateusz Szczepiński (Tryton Poznań) - 07:57,73
3. Tymoteusz Bubień (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 08:00,62
2xKJ
1. Ewelina Janiak, Wiktoria Aleksandrowicz (KTW Kalisz) - 07:41,34
2. Maja Gipp, Anna Łatka (LOTTO Bydgostia) - 07:45,14
3. Wiktoria Kowalska, Sandra Pająk (AZS AWF Kraków) - 07:46,33
2-MJ
1. Łukasz Kasztelan, Jerzy Kaczmarek (Posnania RBW Poznań) - 07:11,29
2. Oskar Streich, Szymon Pawlikowski (AZS UMK Toruń) - 07:13,72
3. Roman Leon Drużyński, Jakub Pszczółkowski (PTW Płock) - 07:15,36
1xMJ
1. Piotr Płomiński (WTW Warszawa) - 07:21,12
2. Bartosz Bartkowski (Wisła Grudziądz) - 07:24,26
3. Cezary Litka (AZS AWF Poznań) - 07:28,44
4+MJ
1. Maciej Kasprzyk, Julian Kościuk, Grażyna Henschke, Patryk Wojtalak, Borys Kliber (Posnania RBW Poznań) - 06:54,41
2. Jakub Szczerba, Jakub Stefaniak, Maciej Szymański, Radosław Gromowski, Filip Ciabach (LOTTO Bydgostia) - 07:01,52
3. Igor Skowyrski, Mateusz Łęgowik, Sebastian Kaszanek, Adrianna Opasińska, Jakub Kołodziejski (PTW Płock) - 07:01,82
1xKJ
1. Wiktoria Kalinowska (MKS Dwójka Warszawa) - 08:15,87
2. Jessika Sobocińska (Wisła Grudziądz) - 08:18,64
3. Oliwia Muraska (WTW Włocławek) - 08:28,98
1xKJL
1. Julia Wasiela (Posnania RBW Poznań) - 08:35,90
2. Adrianna Krystochowicz (MOS Ełk) - 08:42,51
3. Małgorzata Stasiak (UKS Ateny Wałcz) - 08:51,56
2xMJL
1. Mateusz Naliński, Jakub Adamski (LOTTO Bydgostia) - 07:12,37
2. Mateusz Szczepański, Dominik Wiciak (Tryton Poznań) - 07:14,73
3. Mikołaj Frontczak, Kacper Sobociński (LOTTO Bydgostia) - 07:14,84
4xMJ
1. Patryk Szymendera, Patryk Wojtalak, Dominik Glonek, Aleksander Przeździecki (Posnania RBW Poznań) - 06:18,65
2. Dawid Frącz-Zakrzewski, Kajetan Szewczyk, Piotr Witulski, Daniel Szostak (LOTTO Bydgostia) - 06:25,07
3. Franciszek Kazimierczuk, Konrad Domański, Wiktor Orzoł, Piotr Płomiński (WTW Warszawa) - 06:29,53
2-KJ
1. Wiktoria Kowalska, Sandra Pająk (AZS AWF Kraków) - 07:48,07
2. Wiktoria Zofia Dziwota, Oliwia Nowakowska (PTW Płock) - 07:50,35
3. Ewelina Felik, Barbara Jęchorek (UKS Ateny Wałcz) - 07:52,81
4+KJ
1. Oliwia Broniszewska, Adrianna Paszkowska, Tomasz Skurzyński, Zuzanna Wilangowska, Julia Weiwer (AZS UMK Toruń) - 07:53,08
2. Zuzanna Szczerba, Beata Szymański, Zuzanna Kononowicz, Paulina Wasela, Wiktoria Sieradzka (LOTTO Bydgostia) - 07:56,45
3. Cyntia Delimat, Aleksandra Szmaj, Gabriala Błażejak, Grażyna Henschke, Zuzanna Żołędziowska (Posnania RBW Poznań) - 07:58,41
2xMJ
1. Patryk Szymendera, Aleksander Przeździecki (Posnania RBW Poznań) - 06:45,98
2. Cezary Litka, Krzysztof Jagodziński (AZS AWF Poznań) - 06:52,10
3. Dawid Frącz-Zakrzewski, Kajetan Szewczyk (LOTTO Bydgostia) - 06:53,22
4-MJ
1. Jerzy Kaczmarek, Łukasz Kasztelan, Julian Kościuk, Dominik Glonek (Posnania RBW Poznań) - 06:36,09
2. Kacper Polański, Oskar Streich, Mateusz Pawlak, Szymon Pawlikowski (AZS UMK Toruń) - 06:38,86
3. Patryk Rak, Jakub Karwecki, Łukasz Pawełczak, Szymon Wionczek (LOTTO Bydgostia) - 06:40,44
2xKJL
1. Julia Wasiela, Natalia Zandecka (Posnania RBW Poznań) - 07:56,29
2. Paulina Polasik, Monika Błaszczyk (LOTTO Bydgostia) - 08:06,25
3. Emilia Zbielska, Marcelina Michniacka (LOTTO Bydgostia) - 08:11,36
4-KJ
1. Ewelina Lefik, Wiktoria Górecka, Dominika Majchrzyk, Barbara Jęchorek (UKS Ateny Wałcz) - 07:22,01
2. Dominika Gałka, Zuzanna Raczyńska, Julia Weiwer, Adrianna Paszkowska (AZS UMK Toruń) - 07:29,42
3. Cyntia Delimat, Zuzanna Żołędziowska, Aleksandra Szmaj, Gabriela Błażejak (Posnania RBW Poznań) - 07:35,77
4xKJ
1. Wiktoria Aleksandrowicz, Ewelina Janiak, Aleksandra Andrzejewska, Weronika Ludwiczak (KTW Kalisz) - 07:09,31
2. Maja Gipp, Patrycja Chojnicka, Anna Łatka, Wiktoria Szopińska (LOTTO Bydgostia) - 07:11,53
3. Martyna Jankowska, Ewelina Konieczka, Paulina Niewiadomska, Sandra Kowalak (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:13,66
8+MJ
1. Andrzej Kiełbasa, Jakub Szczerba, Jakub Karwecki, Jakub Stefaniak, Patryk Rak, Szymon Wionczek, Maciej Szymański, Zuzanna Kononowicz, Łukasz Pawełczak (LOTTO Bydgostia) - 06:14,91
2. Dawid Teter, Jakub Pszczółkowski, Mateusz Łęgowik, Adrianna Oposińska, Przemysław Witkowski, Roman Leon Drużyński, Sebastian Kaszanek, Jakub Kołodziejski, Igor Skowyrski (PTW Płock) - 06:17,97
3. Daniel Sobaczak, Martin Gondek, Filip Ciabach, Kacper Michalski, Jarosław Adam, Paweł Antośkiewicz, Mateusz Sytek, Radosław Gromowski, Grzegorz Jabłoński (LOTTO Bydgostia) - 06:31,39
Zobacz także
Komunikat: wpisowe do regat centralnych
27 mar 2024
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich informuje, że w związku ze stałym problemem z rozliczeniem wpłat za udział w zawodach, w rozpoczynającym się sezonie wioślarskim zmianie ulegają zasady opłaty wpisowego do zawodów centralnych.
Zg...
169. The Gemini Boat Race już 30 marca 2024
26 mar 2024
W sobotę 30 marca 2024 odbędzie się legendarny The Boat Race, czyli wyścig ósemek pomiędzy dwiema prestiżowymi uczelniami - Cambridge i Oxfordem.
Będzie to 169. wyścig mężczyzn i 78. kobiet. Przed rokiem zawodnicy Cambridge wrócili na zw...
Szczecin Gaming Fest: wiosłuj online na torze w Henley!
25 mar 2024
Odkryj nowe wymiary wiosłowania z aplikacją EXR - zaloguj się, lub zarejestruj i ciesz się 14-dniowym darmowym dostępem. Dołącz do wyjątkowego wydarzenia „Row with the Pros: Olympians and Paralympians” na torze Henley.
Wspólne 45-...
Zobacz także
169. The Gemini Boat Race już 30 marca 2024
26 mar 2024
12-14.04 | I Puchar Świata Varese (Włochy) |
13-14.04 | Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów Poznań |
25-28.04 | Europejskie Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich Szeged (Węgry) |