W najbliższy weekend (12-14 lipca) w Rotterdamie będzie miał miejsce ostatni, III Puchar Świata w sezonie 2019. Wystąpi w nim 15 polskich osad, w tym cztery parawioślarskie.
Będzie to pierwszy występ w sezonie dla Weroniki Deresz, która w lutym przeszła operację. Doświadczona zawodniczka stworzy duet z Katarzyną Wełną w dwójce podwójnej wagi lekkiej.
"Zrobiliśmy standardowe testy wytrzymałościowe, jakie robimy trzy-cztery razy do roku i po takiej przerwie wyszły lepiej niż sądziłem. Weronika mocno pracowała w okresie rekonwalescencji i zrobiła tyle, ile była w stanie" - tłumaczy trener Przemysław Abrahamczyk.
Puchar Świata w Rotterdamie to ostatnia szansa na próbę sił ze światową czołówką przed mistrzostwami świata w Linzu (25 .08 - 1.09). Wioślarze powalczą na nich nie tylko o medale, ale także o kwalifikacje olimpijskie.
Transmisja niedzielnych finałów Pucharu Świata w Rotterdamie w niedzielę od godz. 10:30 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.
Skład reprezentacji Polski:
Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica) - LM2x
Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica) - LM2x
Weronika Deresz (Niezrzeszona) - LW2x
Katarzyna Wełna (AZS AWF Kraków) - LW2x
Natan Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa) - M1x
Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz) - M2-
Łukasz Posyłajka (AZS Szczecin) - M2-
Mateusz Biskup (RTW Lotto Bydgostia) - M2x
Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń) - M2x
Mikołaj Burda (RTW Lotto Bydgostia) - M4-
Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz) - M4-
Marcin Brzeziński (WTW Warszawa) - M4-
Michał Szpakowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz ) - M4-
Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa ) - M4x
Wiktor Chabel (Posnania Poznań ) - M4x
Szymon Pośnik (AZS AWF Warszawa ) - M4x
Fabian Barański (WTW Włocławek) - M4x
Monika Sobieszek (AZS AWF Kraków) - W2-
Anna Wierzbowska (RTW Lotto Bydgostia) - W2-
Martyna Radosz (RTW Lotto Bydgostia) - W2x
Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak (AZS AWF Warszawa) - W2x
Monika Chabel(RTW Lotto Bydgostia) - W4-
Joanna Dittmann (RTW Lotto Bydgostia) - W4-
Maria Wierzbowska (RTW Lotto Bydgostia) - W4-
Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - W4-
Agnieszka Kobus-Zawojska (AZS AWF Warszawa) - W4x
Maria Springwald (AZS AWF Kraków) - W4x
Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) - W4x
Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń) - W4x
Osady parawioślarskie:
Jarosław Kailing - PR1 M1x
Michał Gadowski - PR2 M1x
Jolanta Majka - PR2 W1x
Magdalena Maxelon - PR Mix4+
Daniel Bojarek - PR Mix4+
Robert Niesyczyński - PR Mix4+
Patrycja Kapłon - PR Mix4+
Arkadiusz Skrzypiński - PR Mix4+
Zobacz także
Zgrupowanie juniorów w COS OPO Wałcz i powołania na regaty w Monachium
19 kwi 2024
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej juniorów, które odbędzie się w dniach 19.04-1.05.2024 r. w Ośrodku COS-OPO Wałcz.
Zgrupowanie zakończy się w dniu 1.05.2024...
Zgrupowanie seniorów w COS OPO Wałcz (14-21.04.2024)
16 kwi 2024
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołał niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej seniorów, które odbędzie się w dniach 14-21.04.2024 w COS-OPO Wałcz.
Powołania
Waga lekka kobiet
Jasińska Zuzanna ...
Skład na mistrzostwa Europy i kwalifikacje olimpijskie w Szeged (25-28.04.2024)
15 kwi 2024
Zarząd Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich zatwierdził skład na mistrzostwa Europy oraz europejskie kwalifikacje do igrzysk olimpijskich, które odbędą się w dniach 25-28 kwietnia 2024 roku w Szeged na Węgrzech.
O przepustkę ol...
25-28.04 | Europejskie Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich Szeged (Węgry) |
25-28.04 | Mistrzostwa Europy Seniorów Szeged (Węgry) |
4-5.05 | Regaty Międzynarodowe Juniorów Monachium (Niemcy) |