Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

dlugodyst1

W sobotę 13 kwietnia na Kanale Żerańskim w Warszawie zostały rozegrane inaugurujące sezon Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe. W sumie zawodniczki i zawodnicy rywalizowali na dystansie ośmiu kilometrów w jedenastu kategoriach.

W imprezie nie wzięli udział przebywający na zgrupowaniach w Wałczu i Lago Azul reprezentanci Polski. Kolejną pozycją wioślarskiego kalendarza są Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów, które w dniach 27-28 kwietnia odbędą się w Poznaniu.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach CWRD:

1x MJ/MJM (jedynka juniorów):

1. Piotr Płomiński (WTW Warszawa) 31:31
2. Jakub Woźniak (KW 1904 Poznań) 32:44
3. Mikołaj Kulka (Drakkar Gdańsk) 33:39

1x MW (masters):

1. Łukasz Jan Sawicki 33:41
2. Piotr Łojszczyk 34:56
3. Bartłomiej Gasparski 36:56

2- KA/KB (dwójka bez sterniczki kobiet):

1. Maja Storczyk/Paulina Żydowiec (UKS Ateny Wałcz) 35:27
2. Sandra Jasińska (AZS UMK Toruń) / Angelika Konecka (Lotto Bydgostia) 36:57

1x KA/KB (jedynka kobiet):

1. Katarzyna Boruch (AZS AWF Gorzów Wlkp.) 35:40
2. Wioletta Zmelty (AZS AWF Gorzów Wlkp.) 35:41
3. Weronika Kaźmierczak (AZS AWF Gorzów Wlkp.) 35:46

DSC 0360Fot. J. Kowacic

2- MA/MB (dwójka bez sternika mężczyzn):

1. Dariusz Radosz (Lotto Bydgostia)/Piotr Juszczak (Zawisza Bydgoszcz) 29:15
2. Łukasz Posyłajka (AZS Szczecin)/Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz) 29:25
3. Marcin Brzeziński (WTW Warszawa)/Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz) 29:42

1x MA/MB (jedynka mężczyzn):

1. Mateusz Świętek (KW 1904 Poznań) 32:14
2. Aleksander Koziarewicz (AZS Wratislavia) 32:38
3. Jan Domeradzki (PTW Płock) 32:43

1x KL/KBL (jedynka kobiet kategorii lekkiej):

1. Sylwia Zimnicka (AZS AWFiS Gdańsk) 35:41
1. Paula Wydrych (AZS AWF Kraków) 35:41
3. Zuzanna Duda (WTW Warszawa) 35:52

1x ML/MBL (jedynka mężczyzn kategorii lekkiej):

1. Bartosz Reichel (AZS AWFiS Gdańsk) 33:40
2. Michał Kulecki (AZS AWF Poznań) 33:41
3. Jakub Pluciński (Posnania RBW Poznań) 33:51

DSC 0423Fot. J. Kowacic

2- KJ/KJM (dwójka bez sterniczki juniorek):

1. Barbara Jęchorek/Ewelina Lefik (UKS Ateny Wałcz) 34:49
2. Wiktoria Kowalska/Sandra Pająk (AZS AWF Kraków) 35:12
3. Zuzanna Raczyńska/Julia Weiwer (AZS UMK Toruń) 36:13
3. Dominika Majchrzyk/Wiktoria Górecka (UKS Ateny Wałcz) 36:13

1x KJ/KJM (jedynka juniorek):

1. Wiktoria Kalinowska (MKS Dwójka Warszawa) 36:14
2. Ewelina Janiak (KTW Kalisz) 37:12
3. Wiktoria Dziwota (PTW Płock) 37:30

2- MJ/MJM (dwójka bez sternika juniorów):

1. Szymon Pawlikowski/Oskar Streich (AZS UMK Toruń) 32:13
2. Igor Malinowski/Jakub Cieslicki (Zawisza Bydgoszcz) 32:53
3. Roman Drużyński/Jakub Pszczółkowski (PTW Płock) 33:22

>>> ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW! <<<

DSC 0412

Zobacz także

Dyrektor Bogusław Gryczuk: skład na mistrzostwa świata jest wykrystalizowany
18 lip 2019
Podczas III Pucharu Świata w Rotterdamie wystąpiło 11 polskich osad w konkurencjach olimpijskich. "Wszystkie te załogi, w takich samych składach, wystartują na mistrzostwach świata w Linzu" - zdradza Bogusław Gryczuk, dyrektor sportowy Polski...

Wiktor Chabel: nie wszystko poszło zgodnie z planem
16 lip 2019
Polska czwórka podwójna mężczyzn była bezkonkurencyjna w tym sezonie Pucharu Świata - wygrała wszystkie trzy zawody i triumfowała w klasyfikacji końcowej. "Czas na treningi wysokogórskie i przygotowanie do mistrzostw świata" - mówi Wiktor...

Puchar Świata 2019: Polska czwarta w klasyfikacji końcowej
14 lip 2019
Reprezentacja Polski zajęła czwarte miejsce w Pucharze Świata w sezonie 2019. Klasyfikację w swojej konkurencji wygrała męska czwórka podwójna. Nasza czwórka podwójna była bezkonkurencyjna – jako jedyna ze wszystkich osad triumfowała w...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

19-21.07Mistrzostwa Polski Juniorów
Kruszwica
24-28.07Młodzieżowe Mistrzostwa Świata
Sarasota (USA)
25-28.07Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
Kruszwica

19-21.07
Mistrzostwa Polski Juniorów
Kruszwica
24-28.07
Młodzieżowe Mistrzostwa Świata
Sarasota (USA)
25-28.07
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody