Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Patronat Prezydenta RP
Sponsor Generalny
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

mms1a

W niedzielę, od rana do późnego popołudnia, wioślarze z całej Polski kontynuowali rywalizację w ramach Centranych Kontrolnych Regat Jesiennych. Na torze "Malta" w Poznaniu ścigano się w dwunastu kategoriach, a w każdej z nich rozegrano dwie serie. 

Wyniki niedzielnych zmagań: 

Jedynka juniorów (1):
1. Piotr Płomiński (WTW Warszawa) - 7:56.31
2. Patryk Szymendera (Posnania RBW Poznań) - 8:02.57
3. Patryk Wojtalak (Posnania RBW Poznań) - 8:04.15

Jedynka juniorów (2):
1. Piotr Płomiński (WTW Warszawa) - 7:54.30
2. Dominik Glonek (Posnania RBW Poznań) - 8:01.32
3. Paryk Szymendera (Posnania RBW Poznań) - 8:02.41

Jedynka juniorów młodszych (1):
1. Jakub Woźniak (KW 1904 Poznań) - 8:31.59
2. Kacper Sagan (WIR Iława) - 8:37.35
3. Mikołaj Kulka (Drakkar Gdańsk) - 8:38.13

Jedynka juniorów młodszych (2):
1. Jakub Woźniak (KW 1904 Poznań) - 8:06.23
2. Dawid Chrościelewski (MOS Ełk) - 8:25.60
3. Mikołaj Kulka (Drakkar Gdańsk) - 8:26.10

Dwójka bez sterniczki kobiet (1):
1. Joanna Kocikowska, Paulina Grzella (BKW Bydgoszcz) - 8:26.48
2. Paulina Żydowiec, Maja Storczyk (UKS Ateny Wałcz) - 8:42.31
3. Sandra Jasińska, Angelika Konecka (AZS UMK Toruń / (KLOT) LOTTO Bydgostia) - 8:44.90

Dwójka bez sterniczki kobiet (2):
1. Paulina Żydowiec, Maja Storczyk (UKS Ateny Wałcz) - 8:41.55
2. Sandra Jasińska, Angelika Konecka (AZS UMK Toruń / (KLOT) LOTTO Bydgostia) - 8:49.90
3. Emily Pusch, Victoria Pusch (AZS AWF Poznań) - 9:04.85

Jedynka juniorek młodszych (1):
1. Julia Sulik (UKS Ateny Wałcz) - 9:29.58
2. Kalina Perczak (MOS Ełk) - 9:34.16
3. Paulina Józefowicz (WIR Iława) - 9:39.83

Jedynka juniorek młodszych (2):
1. Julia Sulik (UKS Ateny Wałcz) - 9:29.89
2. Kalina Perczak (MOS Ełk) - 9:36.12
3. Adrianna Mermela (KW 1904 Poznań) - 9:41.13

Jedynka kobiet (1):
1. Izabela Gałek (LOTTO Bydgostia) - 8:52.02
2. Weronika Kaźmierczak (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 8:54.96
3. Paula Chrzanowska (LOTTO Bydgostia) - 9:02.80

Jedynka kobiet (2):
1. Izabela Gałek (LOTTO Bydgostia) - 8:48.56
2. Barbara Streng (BTW Bydgoszcz) - 8:49.56
3. Izabela Pawlak (AZS AWFiS Gdańsk) - 8:53.67

Dwójka bez sternika mężczyzn (1):
1. Damian Józefowicz, Ryszard Ablewski (Posnania RBW Poznań / (KLOT) LOTTO Bydgostia) - 7:27.79
2. Jakub Aleksandrowicz, Adrian Pawłowski (PTW Płock) - 7:27.83
3. Szymon Kempa, Mikołaj Januszewski (AZS UMK Toruń / (KPOS) Posnania RBW Poznań) - 7:29.33

Dwójka bez sternika mężczyzn (2):
1. Filip Leszczyński, Damian Krawitowski (AZS UMK Toruń) - 7:21.00
2. Patryk Przekopski, Bartosz Leszczyński (AZS UMK Toruń) - 7:27.34
3. Damian Józefowicz, Ryszard Ablewski (Posnania RBW Poznań / (KLOT) LOTTO Bydgostia) - 7:27.47

Jedynka mężczyzn (1):
1. Adam Wicenciak (KW 1904 Poznań) - 7:42.06
2. Dariusz Radosz (LOTTO Bydgostia) - 7:46.82
3. Fabian Barański (WTW Włocławek) - 7:53.33

Jedynka mężczyzn (2):
1. Adam Wicenciak (KW 1904 Poznań) - 7:29.53
2. Fabian Barański (WTW Włocławek) - 7:35.19
3. Dariusz Radosz (LOTTO Bydgostia) - 7:42.38

Jedynka kobiet kategorii lekkiej (1):
1. Paula Wydrych (AZS AWF Warszawa) - 9:02.60
2. Zuzanna Dreier (LOTTO Bydgostia) - 9:08.06
3. Sylwia Zimnicka (AZS AWFiS Gdańsk) - 9:11.28

Jedynka kobiet kategorii lekkiej (2):
1. Sylwia Zimnicka (AZS AWFiS Gdańsk) - 8:50.34
2. Magdalena Świętek (KW 1904 Poznań) - 8;54.90
3. Paula Wydrych (AZS AWF Warszawa) - 8:54.97

Jedynka mężczyzn kategorii lekkiej (1):
1. Dariusz Paczkowski (LOTTO Bydgostia) - 8:10.02
2. Radosław Krzewiński (LOTTO Bydgostia) - 8:17.20
3. Łukasz Piasecki (AZS Szczecin) - 8:19.89

Jedynka mężczyzn kategorii lekkiej (2):
1. Dariusz Paczkowski (LOTTO Bydgostia) - 8:04.85
2. Łukasz Piasecki (AZS Szczecin) - 8:08.64
3. Jakub Pluciński (Posnania RBW Poznań) - 8:10.49

Dwójka bez sterniczki juniorek (1):
1. Ewelina Lefik, Barbara Jęchorek (UKS Ateny Wałcz) - 8:25.26
2. Wiktoria Kowalska, Sandra Pająk (AZS AWF Kraków) - 8:36.27
3. Dominika Majchrzyk, Wiktoria Górecka (UKS Ateny Wałcz) - 8:51.93

Dwójka bez sterniczki juniorek (2):
1. Ewelina Lefik, Barbara Jęchorek (UKS Ateny Wałcz) - 8:42.40
2. Wiktoria Kowalska, Sandra Pająk (AZS AWF Kraków) - 8:47.68
3. Dominika Majchrzyk, Wiktoria Górecka (UKS Ateny Wałcz) - 9:07.01

Jedynka juniorek (1):
1. Wiktoria Kalinowska (MKS Dwójka Warszawa) - 9:07.21
2. Dominika Baranowska (Zawisza Bydgoszcz) - 9:07.89
3. Jessika Sobocińska (Wisła Grudziądz / SMS Wałcz) - 9:09.34

Jedynka juniorek (2):
1. Jessika Sobocińska (Wisła Grudziądz / SMS Wałcz) - 9:19.11
2. Dominika Baranowska (Zawisza Bydgoszcz) - 9:23.92
3. Wiktoria Kalinowska (MKS Dwójka Warszawa) - 9:28.91

Dwójka bez sternika juniorów (1):
1. Oskar Streich, Szymon Pawlikowski (AZS UMK Toruń) - 7:49.36
2. Julian Kościuk, Maciej Kasprzyk (Posnania RBW Poznań) - 7:57.46
3. Jerzy Kaczmarek, Łukasz Kasztelan (Posnania RBW Poznań) - 8:00.40

Dwójka bez sternika juniorów (2):
1. Oskar Streich, Szymon Pawlikowski (AZS UMK Toruń) - 7:51.31
2. Jerzy Kaczmarek, Łukasz Kasztelan (Posnania RBW Poznań) - 7:56.52
3. Dominik Tataruch, Jakub Cieślicki (LOTTO Bydgostia / (KZAW) Zawisza Bydgoszcz) - 8:04.74

>>> ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW Z POZNANIA <<<

Zobacz także

ENEA XXVIII Mistrzostwa Polski na ergometrze już w sobotę!
20 sty 2019
W sobotę 26 stycznia w Tarnobrzegu odbędą się ENEA XXVIII Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim. Zawody rozpoczną się około godziny 10:00. Zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować równolegle na dwudziestu ergometrach wioślarskich ...

Prezesi PZTW - Józef Radwan
19 sty 2019
W grudniu 2019 roku Polski Związek Towarzystw Wioślarskich będzie obchodził stulecie istnienia. Z tej okazji zapraszamy na wyjątkowy cykl, w którym raz w miesiącu będziemy przybliżać historię polskiego wioślarstwa i dwunastu prezesów PZT...

Fularczyk-Kozłowska: wioślarstwo to szkoła charakterów
17 sty 2019
Magdalena Fularczyk-Kozłowska 4 stycznia poinformowała o zakończeniu kariery sportowej. Dwukrotna medalistka Igrzysk Olimpijskich po złotym medalu wywalczonym w 2016 roku z Natalią Madaj-Smolińską w dwójce podwójnej najpierw postanowiła zro...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

26.01Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Tarnobrzeg
13.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
27-28.04Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań

26.01
Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Tarnobrzeg
13.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
27-28.04
Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań

Zobacz wszystkie zawody