Polski Związek
Towarzystw
Wioślarskich
Sponsor Generalny
Sponsor Generalny
Partner medialny
Partner medialny
Facebook Twitter Instagram Youtube

W sobotę, na Torze Regatowym "Malta" w Poznaniu, zawodnicy i zawodniczki z całej Polski rozpoczęli rywalizację w kolejnych Centralnych Kontrolnych Regatach Jesiennych. Startowano tylko na jedynkach (wiosła krótkie) i dwójkach (peruar), łącznie w dwunastu konkurencjach.

Wyniki sobotnich finałów:

Jedynka juniorek młodszych:
1. Julia Sulik (UKS Ateny Wałcz) - 8:45.42
2. Kalina Perczak (MOS Ełk) - 8:50.70
3. Paulina Józefowicz (WIR Iława) - 8:52.88

Dwójka bez sternika juniorów:
1. Oskar Streich, Szymon Pawlikowski (AZS UMK Toruń) - 7:09.80
2. Jerzy Kaczmarek, Łukasz Kasztelan (Posnania RBW Poznań) - 7:11.58
3. Julian Kościuk, Maciej Kasprzyk (Posnania RBW Poznań) - 7:20.58

Jedynka juniorów:
1. Piotr Płomiński (WTW Warszawa) - 7:27.14
2. Patryk Szymendera (Posnania RBW Poznań) - 7:32.18
3. Piotr Witulski (LOTTO Bydgostia) - 7:34.47

Dwójka bez sterniczki juniorów:
1. Ewelina Lefik, Barbara Jęchorek (UKS Ateny Wałcz) - 7:57.76
2. Wiktoria Kowalska, Sandra Pająk (AZS AWF Kraków) - 7:58.10
3. Beata Szymańska, Wiktoria Sieradzka (LOTTO Bydgostia) - 8:15.25

Jedynka juniorów młodszych:
1. Jakub Woźniak (KW 1904 Poznań) - 7:45.04
2. Mikołaj Kulka (Drakkar Gdańsk) - 7:56.54
3. Dawid Seroka (MOS Ełk) - 8:00.66

Dwójka bez sterniczki kobiet:
1. Joanna Kocikowska, Paulina Grzella (BKW Bydgoszcz) - 7:54.65
2. Paulina Żydowiec, Maja Storczyk (UKS Ateny Wałcz) - 8:04.53
3. Sandra Jasińska, Angelika Konecka (AZS UMK Toruń / (KLOT) LOTTO Bydgostia) - 8:16.20

Jedynka kobiet:
1. Katarzyna Boruch (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) - 8:11.60
2. Klaudia Jedynak (LOTTO Bydgostia) - 8:14.60
3. Izabela Gałek (LOTTO Bydgostia) - 8:17.93

Jedynka juniorek:
1. Jessika Sobocińska (Wisła Grudziądz / SMS Wałcz) - 8:29.47
2. Maja Gipp (LOTTO Bydgostia) - 8:29.84
3. Wiktoria Kalinowska (MKS Dwójka Warszawa) - 8:31.55

Jedynka mężczyzn:
1. Adam Wicenciak (KW 1904 Poznań) - 7:09.81
2. Fabian Barański (WTW Włocławek) - 7:10.77
3. Dariusz Radosz (LOTTO Bydgostia) - 7:18.12

Jedynka kobiet kategorii lekkiej:
1. Sylwia Zimnicka (AZS AWFiS Gdańsk) - 8:14.31
2. Magdalena Świętek (KW 1904 Poznań) - 8:15.80
3. Zuzanna Dreier (LOTTO Bydgostia) - 8:16.99

Dwójka bez sternika mężczyzn:
1. Damian Józefowicz, Ryszard Ablewski (Posnania RBW Poznań / (KLOT) LOTTO Bydgostia) - 6:58.70
2. Filip Leszczyński, Damian Krawitowski (AZS UMK Toruń) - 6:59.65
3. Jakub Aleksandrowicz, Adrian Pawłowski (PTW Płock) - 7:01.00

Jedynka mężczyzn kategorii lekkiej:
1. Dariusz Paczkowski (LOTTO Bydgostia) - 7:27.86
2. Łukasz Piasecki (AZS Szczecin) - 7:31.18
3. Jakub Pluciński (Posnania RBW Poznań) - 7:33.75

Zobacz także

Wyjątkowe wyróżnienie dla Marii Springwald
18 lis 2018
Maria Springwald została wyróżniona orderem Portugalskiej Rodziny Królewskiej. Dom Filipe Folque de Braganca e Bourbon de Mendonca - członek rodziny królewskiej - uhonorował zawodniczkę czwórki podwójnej Brązowym Medalem Rycerski...

Wioślarska audycja z Agnieszką Kobus-Zawojską i Maciejem Zawojskim
14 lis 2018
Agnieszka Kobus-Zawojska i Maciej Zawojski byli gośćmi porannej audycji w sportowym radiu Weszło.fm. W programie "Dwójka Bez Sternika" wioślarskie małżeństwo podzieliło się wrażeniami z wakacji w Meksyku oraz ze szczegółami opowiedziało...

Ruszyły zapisy na Mistrzostwa Świata na ergometrze wioślarskim
09 lis 2018
24 lutego 2019 roku w Long Beach w Kalifornii (USA) rozpoczną się Mistrzostwa Świata na ergometrze wioślarskim. Zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować na dystansie 2000 metró w różnych kategoriach - open, lekkiej, juniorskiej, U-23, para ...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

23-24.11Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego na ergometrze wioślarskim
Kalisz

23-24.11
Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego na ergometrze wioślarskim
Kalisz

Zobacz wszystkie zawody