W sobotę, na Torze Regatowym "Malta" w Poznaniu, zawodnicy i zawodniczki z całej Polski rozpoczęli rywalizację w kolejnych Centralnych Kontrolnych Regatach Jesiennych. Startowano tylko na jedynkach (wiosła krótkie) i dwójkach (peruar), łącznie w dwunastu konkurencjach.
Wyniki sobotnich finałów:
Jedynka juniorek młodszych:
1. Julia Sulik (UKS Ateny Wałcz) - 8:45.42
2. Kalina Perczak (MOS Ełk) - 8:50.70
3. Paulina Józefowicz (WIR Iława) - 8:52.88
Dwójka bez sternika juniorów:
1. Oskar Streich, Szymon Pawlikowski (AZS UMK Toruń) - 7:09.80
2. Jerzy Kaczmarek, Łukasz Kasztelan (Posnania RBW Poznań) - 7:11.58
3. Julian Kościuk, Maciej Kasprzyk (Posnania RBW Poznań) - 7:20.58
Jedynka juniorów:
1. Piotr Płomiński (WTW Warszawa) - 7:27.14
2. Patryk Szymendera (Posnania RBW Poznań) - 7:32.18
3. Piotr Witulski (LOTTO Bydgostia) - 7:34.47
Dwójka bez sterniczki juniorów:
1. Ewelina Lefik, Barbara Jęchorek (UKS Ateny Wałcz) - 7:57.76
2. Wiktoria Kowalska, Sandra Pająk (AZS AWF Kraków) - 7:58.10
3. Beata Szymańska, Wiktoria Sieradzka (LOTTO Bydgostia) - 8:15.25
Jedynka juniorów młodszych:
1. Jakub Woźniak (KW 1904 Poznań) - 7:45.04
2. Mikołaj Kulka (Drakkar Gdańsk) - 7:56.54
3. Dawid Seroka (MOS Ełk) - 8:00.66
Dwójka bez sterniczki kobiet:
1. Joanna Kocikowska, Paulina Grzella (BKW Bydgoszcz) - 7:54.65
2. Paulina Żydowiec, Maja Storczyk (UKS Ateny Wałcz) - 8:04.53
3. Sandra Jasińska, Angelika Konecka (AZS UMK Toruń / (KLOT) LOTTO Bydgostia) - 8:16.20
Jedynka kobiet:
1. Katarzyna Boruch (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) - 8:11.60
2. Klaudia Jedynak (LOTTO Bydgostia) - 8:14.60
3. Izabela Gałek (LOTTO Bydgostia) - 8:17.93
Jedynka juniorek:
1. Jessika Sobocińska (Wisła Grudziądz / SMS Wałcz) - 8:29.47
2. Maja Gipp (LOTTO Bydgostia) - 8:29.84
3. Wiktoria Kalinowska (MKS Dwójka Warszawa) - 8:31.55
Jedynka mężczyzn:
1. Adam Wicenciak (KW 1904 Poznań) - 7:09.81
2. Fabian Barański (WTW Włocławek) - 7:10.77
3. Dariusz Radosz (LOTTO Bydgostia) - 7:18.12
Jedynka kobiet kategorii lekkiej:
1. Sylwia Zimnicka (AZS AWFiS Gdańsk) - 8:14.31
2. Magdalena Świętek (KW 1904 Poznań) - 8:15.80
3. Zuzanna Dreier (LOTTO Bydgostia) - 8:16.99
Dwójka bez sternika mężczyzn:
1. Damian Józefowicz, Ryszard Ablewski (Posnania RBW Poznań / (KLOT) LOTTO Bydgostia) - 6:58.70
2. Filip Leszczyński, Damian Krawitowski (AZS UMK Toruń) - 6:59.65
3. Jakub Aleksandrowicz, Adrian Pawłowski (PTW Płock) - 7:01.00
Jedynka mężczyzn kategorii lekkiej:
1. Dariusz Paczkowski (LOTTO Bydgostia) - 7:27.86
2. Łukasz Piasecki (AZS Szczecin) - 7:31.18
3. Jakub Pluciński (Posnania RBW Poznań) - 7:33.75
Zobacz także
Mistrzostwa Europy w Szeged: świetny bieg czwórki podwójnej
25 kwi 2024
W czwartek w Szeged na Węgrzech rozpoczęły się mistrzostwa Europy. Świetnie zaprezentowała się czwórka podwójna mężczyzn, która miała najlepszy czas przedbiegów w swojej konkurencji.
Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Zięt...
Europejskie kwalifikacje olimpijskie: czwartkowe wyniki Polaków
25 kwi 2024
W czwartek w Szeged na Węgrzech rozpoczęły się europejskie kwalifikacje olimpijskie, które są rozgrywane razem z mistrzostwami Europy. Polskie osady zaprezentowały się z dobrej strony w pierwszym dniu walki o bilety do Paryża.
W biegu...
ME i europejskie kwalifikacje olimpijskie: czwartkowy plan startów Polaków
24 kwi 2024
W czwartek w Szeged na Węgrzech rozpoczynają się dwie równolegle rozgrywane imprezy: europejskie kwalifikacje olimpijskie oraz mistrzostwa Europy seniorów.
W kwalifikacjach olimpijskich wystartują cztery polskie osady (maksymalnie dwie m...
25-28.04 | Europejskie Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich Szeged (Węgry) |
25-28.04 | Mistrzostwa Europy Seniorów Szeged (Węgry) |
4-5.05 | Regaty Międzynarodowe Juniorów Monachium (Niemcy) |