Polski Związek
Towarzystw
Wioślarskich
Sponsor Generalny
Sponsor Generalny
Partner medialny
Partner medialny
Facebook Twitter Instagram Youtube

zlot v2

W sobotę reprezentanci Polski wystąpili w pierwszych finałach wioślarskich Mistrzostw Europy i wywalczyli pierwsze medale. Najpierw po brąz sięgnęła żeńska czwórka bez sterniczki (Monika Chabel, Maria Wierzbowska, Olga Michałkiewicz i Joanna Dittmann), niedługo potem w kapitalnym stylu złoto dorzuciła żeńska czwórka podwójna (Katarzyna Zillmann, Maria Springwald, Agnieszka Kobus-Zawojska i Marta Wieliczko). Trzecia czwórka również zrobiła swoje - Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Maciej Zawojski po dramatycznym finiszu sięgnęli po brąz w kategorii męskich czwórek podwójnych!

Pierwszy występ w finale dał nam od razu medal. Żeńska czwórka bez sterniczki już w przedbiegu pokazała znakomitą formę i bezpośrednio awansowała do finału wygrywając minimalnie po fotofiniszu z Brytyjkami. W finale ta sztuka udała się ponownie, jednak różnica była już dużo większa. Ostatecznie wygrały Rosjanki (6:39.97) przed Rumunkami (6:41.87). Polki były trzecie - 6:42.58, Brytyjki czwarte (6:45.48).

Medalowy występ Polek można obejrzeć na stronie SPORT.TVP.PL! 

Zobacz dekorację czwórki bez sterniczki!

20180804 120617Fot. J. Kowacic

Drugi finał zakończył się jeszcze lepiej! Katarzyna Zillmann, Maria Springwald, Agnieszka Kobus-Zawojska i Marta Wieliczko prowadziły od początku do końca, a ich wygrana nie była zagrożona ani przez moment. Ostatecznie biało-czerwone wygrały ze znakomitym wynikiem 6:20.92, wyprzedzając Ukrainki (6:23.86) i Holenderki (6:24.95). "Nie wyciąga się wszystkich asów na początku. Rozkręcałyśmy się powoli, a najważniejszy start w tym roku jeszcze przed nami!" - oceniła w rozmowie z TVP Sport Agnieszka Kobus-Zawojska.

Złoty występ Polek można obejrzeć na stronie SPORT.TVP.PL!

Zobacz dekorację złotej osady i posłuchaj hymnu!

finiszOstatnie metry rywalizacji czwórek podwójnych

Panowie nie chcieli być gorsi i również zdobyli w sobotę medal! Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Maciej Zawojski o medal musieli walczyć do ostatnich metrów i wygrali brąz o dwie setne sekundy. "Warto podziękować kibicom za trzymanie kciuków - przydały się na pewno przy tym fotofiniszu" - przyznał Maciej Zawojski. Rywalizację wygrali Włosi (5:41.92), drudzy po świetnym finiszu byli Litwini (5:43.40). Polacy uzyskali czas 5:43.88 - czwarta Ukraina... 5:43.90!

Zobacz medalowy występ męskiej czwórki na stronie SPORT.TVP.PL! 

Zobacz dekorację męskiej czwórki!


20180804 130251Fot. J. Kowacic

Na koniec polskich startów w finale żeńskich dwójek podwójnych popłynęły Martyna Mikołajczak i Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak. Polki zaczęły mocno, ale mniej więcej od połowy dystansu rywalki zaczęły im uciekać. Wygrały Francuzki (6:55.99), drugie były Holenderki (6:56.29), z kolei brąz padł łupem Litwinek (6:56.54). Biało-czerwone finiszowały na szóstej pozycji - 7:05.42.

SPRAWDŹ JAK POSZŁO POLAKOM W PORANNYCH STARTACH!


ZOBACZ WIĘCEJ MATERIAŁÓW WIDEO Z MISTRZOSTW EUROPY!

Zobacz także

Jakub Urban: czas eksperymentów się skończył
17 gru 2018
Jakub Urban - trener kadry kobiet - w rozmowie z Polską Agencją Prasową podsumował występy reprezentantek kraju w 2018 roku. "Zmian w osadach nie będzie - pod warunkiem, że zawodniczki będą potwierdzać poziom. Chcemy zagwarantować im spoko...

Zmarł Stanisław Wierzbicki
13 gru 2018
Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż w dniu 10 grudnia, w wieku 59 lat, po ciężkiej chorobie, zmarł nasz kolega Stanisław Wierzbicki - olimpijczyk z Moskwy (1980) oraz uczestnik mistrzostw świata juniorów i seniorów. Stanisław Wierzbicki ur...

Medale parawioślarzy podczas Mistrzostw Polski w narciarstwie biegowym
08 gru 2018
W piątek 7 grudnia w Chochołowskich termach rozpoczęły się Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych w narciarstwie biegowym. Po raz pierwszy w historii w imprezie udział wzięła prowadzona przez Tomasza Kaźmierczaka reprezentacja Polski pa...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

26.01Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Tarnobrzeg
13.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
27-28.04Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań

26.01
Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Tarnobrzeg
13.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
27-28.04
Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań

Zobacz wszystkie zawody