Polski Związek
Towarzystw
Wioślarskich
Sponsor Generalny
Sponsor Generalny
Partner medialny
Partner medialny
Facebook Twitter Instagram Youtube

zlot v2

W sobotę reprezentanci Polski wystąpili w pierwszych finałach wioślarskich Mistrzostw Europy i wywalczyli pierwsze medale. Najpierw po brąz sięgnęła żeńska czwórka bez sterniczki (Monika Chabel, Maria Wierzbowska, Olga Michałkiewicz i Joanna Dittmann), niedługo potem w kapitalnym stylu złoto dorzuciła żeńska czwórka podwójna (Katarzyna Zillmann, Maria Springwald, Agnieszka Kobus-Zawojska i Marta Wieliczko). Trzecia czwórka również zrobiła swoje - Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Maciej Zawojski po dramatycznym finiszu sięgnęli po brąz w kategorii męskich czwórek podwójnych!

Pierwszy występ w finale dał nam od razu medal. Żeńska czwórka bez sterniczki już w przedbiegu pokazała znakomitą formę i bezpośrednio awansowała do finału wygrywając minimalnie po fotofiniszu z Brytyjkami. W finale ta sztuka udała się ponownie, jednak różnica była już dużo większa. Ostatecznie wygrały Rosjanki (6:39.97) przed Rumunkami (6:41.87). Polki były trzecie - 6:42.58, Brytyjki czwarte (6:45.48).

Medalowy występ Polek można obejrzeć na stronie SPORT.TVP.PL! 

Zobacz dekorację czwórki bez sterniczki!

20180804 120617Fot. J. Kowacic

Drugi finał zakończył się jeszcze lepiej! Katarzyna Zillmann, Maria Springwald, Agnieszka Kobus-Zawojska i Marta Wieliczko prowadziły od początku do końca, a ich wygrana nie była zagrożona ani przez moment. Ostatecznie biało-czerwone wygrały ze znakomitym wynikiem 6:20.92, wyprzedzając Ukrainki (6:23.86) i Holenderki (6:24.95). "Nie wyciąga się wszystkich asów na początku. Rozkręcałyśmy się powoli, a najważniejszy start w tym roku jeszcze przed nami!" - oceniła w rozmowie z TVP Sport Agnieszka Kobus-Zawojska.

Złoty występ Polek można obejrzeć na stronie SPORT.TVP.PL!

Zobacz dekorację złotej osady i posłuchaj hymnu!

finiszOstatnie metry rywalizacji czwórek podwójnych

Panowie nie chcieli być gorsi i również zdobyli w sobotę medal! Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Maciej Zawojski o medal musieli walczyć do ostatnich metrów i wygrali brąz o dwie setne sekundy. "Warto podziękować kibicom za trzymanie kciuków - przydały się na pewno przy tym fotofiniszu" - przyznał Maciej Zawojski. Rywalizację wygrali Włosi (5:41.92), drudzy po świetnym finiszu byli Litwini (5:43.40). Polacy uzyskali czas 5:43.88 - czwarta Ukraina... 5:43.90!

Zobacz medalowy występ męskiej czwórki na stronie SPORT.TVP.PL! 

Zobacz dekorację męskiej czwórki!


20180804 130251Fot. J. Kowacic

Na koniec polskich startów w finale żeńskich dwójek podwójnych popłynęły Martyna Mikołajczak i Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak. Polki zaczęły mocno, ale mniej więcej od połowy dystansu rywalki zaczęły im uciekać. Wygrały Francuzki (6:55.99), drugie były Holenderki (6:56.29), z kolei brąz padł łupem Litwinek (6:56.54). Biało-czerwone finiszowały na szóstej pozycji - 7:05.42.

SPRAWDŹ JAK POSZŁO POLAKOM W PORANNYCH STARTACH!


ZOBACZ WIĘCEJ MATERIAŁÓW WIDEO Z MISTRZOSTW EUROPY!

Zobacz także

Weronika Deresz z prestiżowym wyróżnieniem FISA!
15 sie 2018
Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) wybrała Weronikę Deresz "Sportowcem Miesiąca". Zawodniczkę kategorii lekkiej doceniono za znakomite występy w dwójce podwójnej w III Pucharze Świata (złoty medal) oraz podczas Mistrzostw Europy (s...

Akademickie Mistrzostwa Świata: trzy medale Polaków
13 sie 2018
Z trzema medalami wrócą reprezentanci Polski z Akademickich Mistrzostw Świata, które w ostatni weekend odbyły się w Szanghaju. Po złoto wśród jedynek kategorii lekkiej sięgnęła Katarzyna Wełna. Oprócz tego srebrne medale wywalczyły dwi...

Mistrzostwa Świata Juniorów: Polacy bez medali
12 sie 2018
Bez medali wrócą reprezentanci Polski z Mistrzostw Świata Juniorów. W niedzielnych finałach najbliżej była męska czwórka podwójna, która finiszowała na czwartej pozycji. Piąte miejsce zajęła męska ósemka ze sternikiem, z kolei męska...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

1-2.09Młodzieżowe Mistrzostwa Europy
Brześć
8.09ENEA Długodystansowe Mistrzostwa Polski
Kruszwica
9-16.09Mistrzostwa Świata Seniorów
Płowdiw

1-2.09
Młodzieżowe Mistrzostwa Europy
Brześć
8.09
ENEA Długodystansowe Mistrzostwa Polski
Kruszwica
9-16.09
Mistrzostwa Świata Seniorów
Płowdiw

Zobacz wszystkie zawody