Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Patronat Prezydenta RP
Sponsor Generalny
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

zlot v2

W sobotę reprezentanci Polski wystąpili w pierwszych finałach wioślarskich Mistrzostw Europy i wywalczyli pierwsze medale. Najpierw po brąz sięgnęła żeńska czwórka bez sterniczki (Monika Chabel, Maria Wierzbowska, Olga Michałkiewicz i Joanna Dittmann), niedługo potem w kapitalnym stylu złoto dorzuciła żeńska czwórka podwójna (Katarzyna Zillmann, Maria Springwald, Agnieszka Kobus-Zawojska i Marta Wieliczko). Trzecia czwórka również zrobiła swoje - Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Maciej Zawojski po dramatycznym finiszu sięgnęli po brąz w kategorii męskich czwórek podwójnych!

Pierwszy występ w finale dał nam od razu medal. Żeńska czwórka bez sterniczki już w przedbiegu pokazała znakomitą formę i bezpośrednio awansowała do finału wygrywając minimalnie po fotofiniszu z Brytyjkami. W finale ta sztuka udała się ponownie, jednak różnica była już dużo większa. Ostatecznie wygrały Rosjanki (6:39.97) przed Rumunkami (6:41.87). Polki były trzecie - 6:42.58, Brytyjki czwarte (6:45.48).

Medalowy występ Polek można obejrzeć na stronie SPORT.TVP.PL! 

Zobacz dekorację czwórki bez sterniczki!

20180804 120617Fot. J. Kowacic

Drugi finał zakończył się jeszcze lepiej! Katarzyna Zillmann, Maria Springwald, Agnieszka Kobus-Zawojska i Marta Wieliczko prowadziły od początku do końca, a ich wygrana nie była zagrożona ani przez moment. Ostatecznie biało-czerwone wygrały ze znakomitym wynikiem 6:20.92, wyprzedzając Ukrainki (6:23.86) i Holenderki (6:24.95). "Nie wyciąga się wszystkich asów na początku. Rozkręcałyśmy się powoli, a najważniejszy start w tym roku jeszcze przed nami!" - oceniła w rozmowie z TVP Sport Agnieszka Kobus-Zawojska.

Złoty występ Polek można obejrzeć na stronie SPORT.TVP.PL!

Zobacz dekorację złotej osady i posłuchaj hymnu!

finiszOstatnie metry rywalizacji czwórek podwójnych

Panowie nie chcieli być gorsi i również zdobyli w sobotę medal! Dominik Czaja, Wiktor Chabel, Szymon Pośnik i Maciej Zawojski o medal musieli walczyć do ostatnich metrów i wygrali brąz o dwie setne sekundy. "Warto podziękować kibicom za trzymanie kciuków - przydały się na pewno przy tym fotofiniszu" - przyznał Maciej Zawojski. Rywalizację wygrali Włosi (5:41.92), drudzy po świetnym finiszu byli Litwini (5:43.40). Polacy uzyskali czas 5:43.88 - czwarta Ukraina... 5:43.90!

Zobacz medalowy występ męskiej czwórki na stronie SPORT.TVP.PL! 

Zobacz dekorację męskiej czwórki!


20180804 130251Fot. J. Kowacic

Na koniec polskich startów w finale żeńskich dwójek podwójnych popłynęły Martyna Mikołajczak i Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak. Polki zaczęły mocno, ale mniej więcej od połowy dystansu rywalki zaczęły im uciekać. Wygrały Francuzki (6:55.99), drugie były Holenderki (6:56.29), z kolei brąz padł łupem Litwinek (6:56.54). Biało-czerwone finiszowały na szóstej pozycji - 7:05.42.

SPRAWDŹ JAK POSZŁO POLAKOM W PORANNYCH STARTACH!


ZOBACZ WIĘCEJ MATERIAŁÓW WIDEO Z MISTRZOSTW EUROPY!

Zobacz także

Wioślarstwo w Łazienkach Królewskich
21 mar 2019
W dniu 30 marca (sobota) w Teatrze Królewskim w Łazienkach w Warszawie odbędzie się spotkanie z cyklu polscy jeźdźcy olimpijscy okresu międzywojennego „Amsterdam 1928” . Podczas spotkania były prezes PZTW Tomasz Waszczuk wystąpi z preze...

Zgrupowanie w Lago Azul już za półmetkiem
18 mar 2019
Od 2 marca 32-osobowa grupa reprezentantów Polski przebywa na zgrupowaniu w portugalskim Lago Azul. Po licznych treningach zimowych (między innymi w Zakopanem i włoskim Livigno) zawodnicy i zawodniczki w Portugalii więcej czasu spędzają już na...

Natan Węgrzycki-Szymczyk wystartuje w "The Boat Race"!
14 mar 2019
Jedne z najstarszych sportowych zawodów na świecie w tym roku z polskim akcentem! Natan Węgrzycki-Szymczyk znalazł się w składzie ósemki Uniwersytetu Cambridge, który w ramach "The Boat Race" co roku rywalizuje na wodach Tamizy z Oxfordem. P...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

13.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
27-28.04Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań
4-5.05Regaty Międzynarodowe Juniorów
Monachium (Niemcy)

13.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
27-28.04
Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań
4-5.05
Regaty Międzynarodowe Juniorów
Monachium (Niemcy)

Zobacz wszystkie zawody