Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Facebook Twitter Instagram Youtube

- Wicemistrzowie świata w dwójce podwójnej znakomicie się uzupełniają. Każdy z nich czuje wsparcie partnera i wytworzyła się między nimi nić porozumienia - tak o Mateuszu Biskupie i Mirosławie Ziętarskim mówi trener kadry wioseł krótkich, Aleksander Wojciechowski.

Przyszli srebrni medaliści mistrzostw świata w Sarasocie razem popłynęli w Poznaniu w regatach otwarcia sezonu. Początek był udany więc nasz szkoleniowiec mógł dalej czynić próby z tym deblem.

- Poza startami były dziesiątki jeśli nie setki przejazdów kontrolnych na zgrupowaniach w Wałczu. Mieliśmy do dyspozycji cztery nowiutkie łodzie "Filippiego". Mogliśmy wypróbować składy w różnych konfiguracjach - mówi Aleksander Wojciechowski i dodaje, że "poza pewną psychiczną harmonią naszego debla obaj zawodnicy +mają zdrowie+ i dlatego ich pływanie było bardzo stabilne.

Mateusz Biskup ma 23 lata, Mirosław Ziętarski jest o rok starszy. - Mają jeszcze przed sobą dużo startów. Konkurencja w dwójkach podwójnych jest bardzo mocna, ale nasi znają swoją klasę i możliwości - podkreśla trener kadry wioseł krótkich.

Aleksander Wojciechowski przyznał, że przed odlotem do USA "w tej grupie widział dwie medalowe szanse" - w dwójce i czwórce. - Jednak nie zawsze wszystko musi sprawdzić się. Na pewno przekładanie wylotu z powodu huraganu Irma podziałało na niektórych zawodników negatywnie. Poza tym w ostatniej chwili mocno poprawili notowania Estończycy i Holendrzy. Będzie jeszcze czas na dokładną analizę. Widocznie czegoś zabrakło - trener Wojciechowski tłumaczy piątą lokatę czwórki podwójnej.

Trener Wojciechowski podkreśla ważną rolę Roberta Sycza w przygotowaniu dwójki podwójnej do mistrzostw świata. Dwukrotny mistrz olimpijski był w sztabie szkoleniowym kadry. - Robert bardzo dobrze współpracował z zawodnikami, a oni docenili jego wkład i zaangażowanie - powiedział Aleksander Wojciechowski.

Sezon'2017 ledwo co się skończył a trener Wojciechowski już myśli o przygotowaniach do następnego, w którym mistrzostwa świata rozegrane zostaną w Płowdiw. - Pewnie w grudniu i styczniu pojedziemy do Szklarskiej Poręby, w lutym do Livigno, a w marcu do Portugalii - zakończył Aleksander Wojciechowski.

Zobacz także

Juniorzy po Centralnych Kontrolnych Regatach Jesiennych
23 paz 2017
W sobotę i niedzielę w Poznaniu przy deszczowej aurze rozegrane zostały Centralne Kontrolne Regaty Jesienne z udziałem zawodniczek i zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. O udziale juniorów mówi trener kadry w tej kategorii wiekowej...

Jesienny sprawdzian formy zaplecza kadry
22 paz 2017
W sobotę i niedzielę w Torze Regatowym "Malta" w Poznaniu rozegrane zostały Centralne Kontrolne Regaty Jesienne. Nasi reprezentanci na ostatnie mistrzostwa świata w Sarasocie nie mieli obowiązku startu. Wszyscy pozostali, poza nielicznymi przypa...

Z wizytą na regatach Oklahoma Rowing Festival
20 paz 2017
Joanna Dorociak i Weronika Deresz (obie WTW Warszawa) zajęły czwarte miejsce w mistrzostwach świata w wyścigu dwójek podwójnych wagi lekkiej. - Jest to najbardziej niewdzięczne dla sportowca miejsce. Do Sarasoty przyjechałyśmy pokazać się ...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

14.10 Warszawskie Akademickie Regaty Wioślarskie
Warsaw River Race
Warszawa
21-22.10 Centralne Kontrolne Regaty Jesienne
Poznań
24-25.11 Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego na ergometrze wioślarskim
Kalisz
14.10
Warszawskie Akademickie Regaty Wioślarskie
Warsaw River Race
Warszawa
21-22.10
Centralne Kontrolne Regaty Jesienne
Poznań
24-25.11
Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego na ergometrze wioślarskim
Kalisz

Zobacz wszystkie zawody