Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Facebook Twitter Instagram Youtube

- Wicemistrzowie świata w dwójce podwójnej znakomicie się uzupełniają. Każdy z nich czuje wsparcie partnera i wytworzyła się między nimi nić porozumienia - tak o Mateuszu Biskupie i Mirosławie Ziętarskim mówi trener kadry wioseł krótkich, Aleksander Wojciechowski.

Przyszli srebrni medaliści mistrzostw świata w Sarasocie razem popłynęli w Poznaniu w regatach otwarcia sezonu. Początek był udany więc nasz szkoleniowiec mógł dalej czynić próby z tym deblem.

- Poza startami były dziesiątki jeśli nie setki przejazdów kontrolnych na zgrupowaniach w Wałczu. Mieliśmy do dyspozycji cztery nowiutkie łodzie "Filippiego". Mogliśmy wypróbować składy w różnych konfiguracjach - mówi Aleksander Wojciechowski i dodaje, że "poza pewną psychiczną harmonią naszego debla obaj zawodnicy +mają zdrowie+ i dlatego ich pływanie było bardzo stabilne.

Mateusz Biskup ma 23 lata, Mirosław Ziętarski jest o rok starszy. - Mają jeszcze przed sobą dużo startów. Konkurencja w dwójkach podwójnych jest bardzo mocna, ale nasi znają swoją klasę i możliwości - podkreśla trener kadry wioseł krótkich.

Aleksander Wojciechowski przyznał, że przed odlotem do USA "w tej grupie widział dwie medalowe szanse" - w dwójce i czwórce. - Jednak nie zawsze wszystko musi sprawdzić się. Na pewno przekładanie wylotu z powodu huraganu Irma podziałało na niektórych zawodników negatywnie. Poza tym w ostatniej chwili mocno poprawili notowania Estończycy i Holendrzy. Będzie jeszcze czas na dokładną analizę. Widocznie czegoś zabrakło - trener Wojciechowski tłumaczy piątą lokatę czwórki podwójnej.

Trener Wojciechowski podkreśla ważną rolę Roberta Sycza w przygotowaniu dwójki podwójnej do mistrzostw świata. Dwukrotny mistrz olimpijski był w sztabie szkoleniowym kadry. - Robert bardzo dobrze współpracował z zawodnikami, a oni docenili jego wkład i zaangażowanie - powiedział Aleksander Wojciechowski.

Sezon'2017 ledwo co się skończył a trener Wojciechowski już myśli o przygotowaniach do następnego, w którym mistrzostwa świata rozegrane zostaną w Płowdiw. - Pewnie w grudniu i styczniu pojedziemy do Szklarskiej Poręby, w lutym do Livigno, a w marcu do Portugalii - zakończył Aleksander Wojciechowski.

Zobacz także

Ważne zmiany w życiu "złotej dwójki" z Rio
16 sty 2018
Natalia Madaj-Smolińska postanowiła zakończyć sportową karierę, z kolei Magdalena Fularczyk-Kozłowska jest w ciąży i nie wie czy wróci do sportu – to informacje, które złote medalistki igrzysk olimpijskich w Rio (2016) przekazały ...

Toruń znów górą. Rekord dla WOŚP!
14 sty 2018
Fani wioślarstwa stanęli na wysokości zadania! Podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w rywalizacji miast znów bezkonkurencyjny okazał się Toruń. W osiągnięciu najlepszego wyniku 153 000 metrów pomogło aż rekordowe 30...

Wiosłujemy dla WOŚP! Pomóż pobić rekord!
09 sty 2018
14 stycznia 2018 roku (niedziela) będziemy wiosłować dla 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Fanów wioseł zapraszamy do rywalizacji miast na ergometrze wioślarskim. Które miasto wygra w tym roku? Dołącz do nas i zostań reko...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

27.01 Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
14.04 Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
28-29.04 Centralne Wiosenne Regaty Kontrolne
Poznań
27.01
Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
14.04
Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
28-29.04
Centralne Wiosenne Regaty Kontrolne
Poznań

Zobacz wszystkie zawody