Polski Związek
Towarzystw
Wioślarskich
Sponsor Generalny
Sponsor Generalny
Partner medialny
Partner medialny
Facebook Twitter Instagram Youtube

- Wicemistrzowie świata w dwójce podwójnej znakomicie się uzupełniają. Każdy z nich czuje wsparcie partnera i wytworzyła się między nimi nić porozumienia - tak o Mateuszu Biskupie i Mirosławie Ziętarskim mówi trener kadry wioseł krótkich, Aleksander Wojciechowski.

Przyszli srebrni medaliści mistrzostw świata w Sarasocie razem popłynęli w Poznaniu w regatach otwarcia sezonu. Początek był udany więc nasz szkoleniowiec mógł dalej czynić próby z tym deblem.

- Poza startami były dziesiątki jeśli nie setki przejazdów kontrolnych na zgrupowaniach w Wałczu. Mieliśmy do dyspozycji cztery nowiutkie łodzie "Filippiego". Mogliśmy wypróbować składy w różnych konfiguracjach - mówi Aleksander Wojciechowski i dodaje, że "poza pewną psychiczną harmonią naszego debla obaj zawodnicy +mają zdrowie+ i dlatego ich pływanie było bardzo stabilne.

Mateusz Biskup ma 23 lata, Mirosław Ziętarski jest o rok starszy. - Mają jeszcze przed sobą dużo startów. Konkurencja w dwójkach podwójnych jest bardzo mocna, ale nasi znają swoją klasę i możliwości - podkreśla trener kadry wioseł krótkich.

Aleksander Wojciechowski przyznał, że przed odlotem do USA "w tej grupie widział dwie medalowe szanse" - w dwójce i czwórce. - Jednak nie zawsze wszystko musi sprawdzić się. Na pewno przekładanie wylotu z powodu huraganu Irma podziałało na niektórych zawodników negatywnie. Poza tym w ostatniej chwili mocno poprawili notowania Estończycy i Holendrzy. Będzie jeszcze czas na dokładną analizę. Widocznie czegoś zabrakło - trener Wojciechowski tłumaczy piątą lokatę czwórki podwójnej.

Trener Wojciechowski podkreśla ważną rolę Roberta Sycza w przygotowaniu dwójki podwójnej do mistrzostw świata. Dwukrotny mistrz olimpijski był w sztabie szkoleniowym kadry. - Robert bardzo dobrze współpracował z zawodnikami, a oni docenili jego wkład i zaangażowanie - powiedział Aleksander Wojciechowski.

Sezon'2017 ledwo co się skończył a trener Wojciechowski już myśli o przygotowaniach do następnego, w którym mistrzostwa świata rozegrane zostaną w Płowdiw. - Pewnie w grudniu i styczniu pojedziemy do Szklarskiej Poręby, w lutym do Livigno, a w marcu do Portugalii - zakończył Aleksander Wojciechowski.

Zobacz także

Poznaliśmy medalistów Enea Mistrzostw Polski juniorów
22 lip 2018
W niedzielę 22 lipca w Kruszwicy poznaliśmy medalistów ENEA Mistrzostw Polski juniorów. Zawodnicy i zawodniczki w wieku od 16 do 18 lat przez trzy dni rywalizowali w sumie w siedemnastu konkurencjach. Transmisja całego dnia niedzielnych finał?...

OOM 2018 termin zgłoszeń
21 lip 2018
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich informuje, że zostaje przedłużony do godz. 24.00 w dniu 23.07.2018 termin zgłoszeń do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży....

Zaproszenie - nominacje na MMŚ, MŚJ i Puchar Młodzieży
20 lip 2018
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich zaprasza przedstawicieli klubów, rodziny oraz sympatyków wioślarstwa na uroczyste wręczenie nominacji dla reprezentantów Polski w wioślarstwie na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata (Poznań), Mistrzostwa ...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

20-22.07ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Kruszwica
25-29.07Młodzieżowe Mistrzostwa Świata
Poznań
26-29.07Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
Kruszwica

20-22.07
ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Kruszwica
25-29.07
Młodzieżowe Mistrzostwa Świata
Poznań
26-29.07
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody