Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Facebook Twitter Instagram Youtube

594
Fot. J.Kowacic
W regatach Pucharu Świata Weronika Deresz startowała z Martyną Mikołajczak. W Belgradzie były pierwsze, a później w Poznaniu i Lucernie – drugie. W międzyczasie zdobyły w czeskich Racicach złoty medal mistrzostw Europy. Jednak trener Przemysław Abrahamczyk na podstawie testów podczas ostatniego zgrupowania w Wałczu uznał, że nasza dwójka podwójna wagi lekkiej będzie szybsza w składzie Deresz - Joanna Dorociak. Obie zawodniczki startowały razem już wcześniej, odnosząc sukcesy m.in. w mistrzostwach Europy. Martyna Mikołajczak w czempionacie globu w Sarasocie popłynie na jedynce.

Trójka naszych reprezentantek odebrała w piątek w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Wałczu reprezentacyjne nominacje. - Uroczystość jak zawsze była miła, panowała sympatyczna, sportowa atmosfera. Wręczenie nominacji stało się dobrą tradycją w naszym środowisku. W czasie rozmów poruszane były różne tematy. Oczywiście nie mogliśmy nie rozmawiać na temat huraganu "Irma" z którego powodu nastąpiła zmiana w dacie wylotu ekipy do USA i który narobił wiele szkody na Florydzie - powiedział trener Przemysław Abrahamczyk.

Mistrzostwa świata rozegrane zostaną od 24 września do 1 października. Zwykle najważniejsza impreza w sezonie rozgrywana jest około miesiąca wcześniej.

- Zaskakujące jest to, że nie ma chyba szczególnie powodu, żeby mistrzostwa rozgrywane były tak późno. Na początku wydawało mi się, że to może dlatego, że w tym czasie tam jest lepsza pogoda, na przykład ustaje jakiś okres deszczowy czy wietrzny. Ale jak zgłębiłam tę kwestię, to okazało się, że na Florydzie jest całoroczna temperatura 27-31 stopni i nie ma okresów bardziej deszczowych czy suchych. Może to pasowało po prostu organizatorowi... Jest jak jest, trzeba się dostosować, wszystkie inne ekipy są w tej samej sytuacji – skomentowała Weronika Deresz.

Nie przeszkadza jej też długa przerwa między mistrzostwami Europy a świata. - Przygotowanie dwóch szczytów formy w ciągu roku nie jest aż tak wielkim problemem, jeśli są wystarczająco oddalone od siebie. Mistrzostwa Europy rozegrane zostały pod koniec maja. Cztery miesiące wystarczyły, żeby najpierw spokojnie zejść z najwyższych obrotów, a później budować formę, tak jak teraz to robimy – powiedziała zawodniczka WTW Warszawa.

Zobacz także

Sztafeta PZTW w akcji charytatywnej Wszyscy Do Wioseł
18 lis 2017
17 listopada na stadionie Legii Warszawa odbyła się druga edycja akcji charytatywnej #WszyscyDoWioseł. W tym roku założeniem imprezy było przepłynięcie na ergometrach długości Wisły (1047 km), a zebrane dzięki wydarzeniu pieniądze zostan...

Wszyscy Do Wioseł z patronatem PZTW
14 lis 2017
W najbliższy piątek, 17 listopada o godzinie 10.00 w Centrum Konferencyjnym (strefa SILVER Centrum Konferencyjnego, brama nr 4) na stadionie Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej 3 rozpocznie się druga edycja akcji charytatywnej #WszyscyDoWiose?...

Ania Wierzbowska: wracam silniejsza
12 lis 2017
Chłodne, listopadowe popołudnie w Warszawie. Spotykamy się z reprezentantką Polski Anią Wierzbowską, którą z pewnego wydawałoby się udziału w mistrzostwach świata w Sarasocie, wyeliminował groźny wypadek i ciężka kontuzja. T...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

14.10 Warszawskie Akademickie Regaty Wioślarskie
Warsaw River Race
Warszawa
21-22.10 Centralne Kontrolne Regaty Jesienne
Poznań
24-25.11 Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego na ergometrze wioślarskim
Kalisz
14.10
Warszawskie Akademickie Regaty Wioślarskie
Warsaw River Race
Warszawa
21-22.10
Centralne Kontrolne Regaty Jesienne
Poznań
24-25.11
Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego na ergometrze wioślarskim
Kalisz

Zobacz wszystkie zawody