Polski Związek
Towarzystw
Wioślarskich
Sponsor Generalny
Sponsor Generalny
Partner medialny
Partner medialny
Facebook Twitter Instagram Youtube

594
Fot. J.Kowacic
W regatach Pucharu Świata Weronika Deresz startowała z Martyną Mikołajczak. W Belgradzie były pierwsze, a później w Poznaniu i Lucernie – drugie. W międzyczasie zdobyły w czeskich Racicach złoty medal mistrzostw Europy. Jednak trener Przemysław Abrahamczyk na podstawie testów podczas ostatniego zgrupowania w Wałczu uznał, że nasza dwójka podwójna wagi lekkiej będzie szybsza w składzie Deresz - Joanna Dorociak. Obie zawodniczki startowały razem już wcześniej, odnosząc sukcesy m.in. w mistrzostwach Europy. Martyna Mikołajczak w czempionacie globu w Sarasocie popłynie na jedynce.

Trójka naszych reprezentantek odebrała w piątek w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Wałczu reprezentacyjne nominacje. - Uroczystość jak zawsze była miła, panowała sympatyczna, sportowa atmosfera. Wręczenie nominacji stało się dobrą tradycją w naszym środowisku. W czasie rozmów poruszane były różne tematy. Oczywiście nie mogliśmy nie rozmawiać na temat huraganu "Irma" z którego powodu nastąpiła zmiana w dacie wylotu ekipy do USA i który narobił wiele szkody na Florydzie - powiedział trener Przemysław Abrahamczyk.

Mistrzostwa świata rozegrane zostaną od 24 września do 1 października. Zwykle najważniejsza impreza w sezonie rozgrywana jest około miesiąca wcześniej.

- Zaskakujące jest to, że nie ma chyba szczególnie powodu, żeby mistrzostwa rozgrywane były tak późno. Na początku wydawało mi się, że to może dlatego, że w tym czasie tam jest lepsza pogoda, na przykład ustaje jakiś okres deszczowy czy wietrzny. Ale jak zgłębiłam tę kwestię, to okazało się, że na Florydzie jest całoroczna temperatura 27-31 stopni i nie ma okresów bardziej deszczowych czy suchych. Może to pasowało po prostu organizatorowi... Jest jak jest, trzeba się dostosować, wszystkie inne ekipy są w tej samej sytuacji – skomentowała Weronika Deresz.

Nie przeszkadza jej też długa przerwa między mistrzostwami Europy a świata. - Przygotowanie dwóch szczytów formy w ciągu roku nie jest aż tak wielkim problemem, jeśli są wystarczająco oddalone od siebie. Mistrzostwa Europy rozegrane zostały pod koniec maja. Cztery miesiące wystarczyły, żeby najpierw spokojnie zejść z najwyższych obrotów, a później budować formę, tak jak teraz to robimy – powiedziała zawodniczka WTW Warszawa.

Zobacz także

Poznaliśmy medalistów Enea Mistrzostw Polski juniorów
22 lip 2018
W niedzielę 22 lipca w Kruszwicy poznaliśmy medalistów ENEA Mistrzostw Polski juniorów. Zawodnicy i zawodniczki w wieku od 16 do 18 lat przez trzy dni rywalizowali w sumie w siedemnastu konkurencjach. Transmisja całego dnia niedzielnych finał?...

OOM 2018 termin zgłoszeń
21 lip 2018
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich informuje, że zostaje przedłużony do godz. 24.00 w dniu 23.07.2018 termin zgłoszeń do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży....

Zaproszenie - nominacje na MMŚ, MŚJ i Puchar Młodzieży
20 lip 2018
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich zaprasza przedstawicieli klubów, rodziny oraz sympatyków wioślarstwa na uroczyste wręczenie nominacji dla reprezentantów Polski w wioślarstwie na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata (Poznań), Mistrzostwa ...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

20-22.07ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Kruszwica
25-29.07Młodzieżowe Mistrzostwa Świata
Poznań
26-29.07Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
Kruszwica

20-22.07
ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Kruszwica
25-29.07
Młodzieżowe Mistrzostwa Świata
Poznań
26-29.07
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody