Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Facebook Twitter Instagram Youtube

594
Fot. J.Kowacic
W regatach Pucharu Świata Weronika Deresz startowała z Martyną Mikołajczak. W Belgradzie były pierwsze, a później w Poznaniu i Lucernie – drugie. W międzyczasie zdobyły w czeskich Racicach złoty medal mistrzostw Europy. Jednak trener Przemysław Abrahamczyk na podstawie testów podczas ostatniego zgrupowania w Wałczu uznał, że nasza dwójka podwójna wagi lekkiej będzie szybsza w składzie Deresz - Joanna Dorociak. Obie zawodniczki startowały razem już wcześniej, odnosząc sukcesy m.in. w mistrzostwach Europy. Martyna Mikołajczak w czempionacie globu w Sarasocie popłynie na jedynce.

Trójka naszych reprezentantek odebrała w piątek w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Wałczu reprezentacyjne nominacje. - Uroczystość jak zawsze była miła, panowała sympatyczna, sportowa atmosfera. Wręczenie nominacji stało się dobrą tradycją w naszym środowisku. W czasie rozmów poruszane były różne tematy. Oczywiście nie mogliśmy nie rozmawiać na temat huraganu "Irma" z którego powodu nastąpiła zmiana w dacie wylotu ekipy do USA i który narobił wiele szkody na Florydzie - powiedział trener Przemysław Abrahamczyk.

Mistrzostwa świata rozegrane zostaną od 24 września do 1 października. Zwykle najważniejsza impreza w sezonie rozgrywana jest około miesiąca wcześniej.

- Zaskakujące jest to, że nie ma chyba szczególnie powodu, żeby mistrzostwa rozgrywane były tak późno. Na początku wydawało mi się, że to może dlatego, że w tym czasie tam jest lepsza pogoda, na przykład ustaje jakiś okres deszczowy czy wietrzny. Ale jak zgłębiłam tę kwestię, to okazało się, że na Florydzie jest całoroczna temperatura 27-31 stopni i nie ma okresów bardziej deszczowych czy suchych. Może to pasowało po prostu organizatorowi... Jest jak jest, trzeba się dostosować, wszystkie inne ekipy są w tej samej sytuacji – skomentowała Weronika Deresz.

Nie przeszkadza jej też długa przerwa między mistrzostwami Europy a świata. - Przygotowanie dwóch szczytów formy w ciągu roku nie jest aż tak wielkim problemem, jeśli są wystarczająco oddalone od siebie. Mistrzostwa Europy rozegrane zostały pod koniec maja. Cztery miesiące wystarczyły, żeby najpierw spokojnie zejść z najwyższych obrotów, a później budować formę, tak jak teraz to robimy – powiedziała zawodniczka WTW Warszawa.

Zobacz także

Ważne zmiany w życiu "złotej dwójki" z Rio
16 sty 2018
Natalia Madaj-Smolińska postanowiła zakończyć sportową karierę, z kolei Magdalena Fularczyk-Kozłowska jest w ciąży i nie wie czy wróci do sportu – to informacje, które złote medalistki igrzysk olimpijskich w Rio (2016) przekazały ...

Toruń znów górą. Rekord dla WOŚP!
14 sty 2018
Fani wioślarstwa stanęli na wysokości zadania! Podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w rywalizacji miast znów bezkonkurencyjny okazał się Toruń. W osiągnięciu najlepszego wyniku 153 000 metrów pomogło aż rekordowe 30...

Wiosłujemy dla WOŚP! Pomóż pobić rekord!
09 sty 2018
14 stycznia 2018 roku (niedziela) będziemy wiosłować dla 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Fanów wioseł zapraszamy do rywalizacji miast na ergometrze wioślarskim. Które miasto wygra w tym roku? Dołącz do nas i zostań reko...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

27.01 Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
14.04 Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
28-29.04 Centralne Wiosenne Regaty Kontrolne
Poznań
27.01
Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
14.04
Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
28-29.04
Centralne Wiosenne Regaty Kontrolne
Poznań

Zobacz wszystkie zawody