Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Facebook Twitter Instagram Youtube

594
Fot. J.Kowacic
W regatach Pucharu Świata Weronika Deresz startowała z Martyną Mikołajczak. W Belgradzie były pierwsze, a później w Poznaniu i Lucernie – drugie. W międzyczasie zdobyły w czeskich Racicach złoty medal mistrzostw Europy. Jednak trener Przemysław Abrahamczyk na podstawie testów podczas ostatniego zgrupowania w Wałczu uznał, że nasza dwójka podwójna wagi lekkiej będzie szybsza w składzie Deresz - Joanna Dorociak. Obie zawodniczki startowały razem już wcześniej, odnosząc sukcesy m.in. w mistrzostwach Europy. Martyna Mikołajczak w czempionacie globu w Sarasocie popłynie na jedynce.

Trójka naszych reprezentantek odebrała w piątek w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Wałczu reprezentacyjne nominacje. - Uroczystość jak zawsze była miła, panowała sympatyczna, sportowa atmosfera. Wręczenie nominacji stało się dobrą tradycją w naszym środowisku. W czasie rozmów poruszane były różne tematy. Oczywiście nie mogliśmy nie rozmawiać na temat huraganu "Irma" z którego powodu nastąpiła zmiana w dacie wylotu ekipy do USA i który narobił wiele szkody na Florydzie - powiedział trener Przemysław Abrahamczyk.

Mistrzostwa świata rozegrane zostaną od 24 września do 1 października. Zwykle najważniejsza impreza w sezonie rozgrywana jest około miesiąca wcześniej.

- Zaskakujące jest to, że nie ma chyba szczególnie powodu, żeby mistrzostwa rozgrywane były tak późno. Na początku wydawało mi się, że to może dlatego, że w tym czasie tam jest lepsza pogoda, na przykład ustaje jakiś okres deszczowy czy wietrzny. Ale jak zgłębiłam tę kwestię, to okazało się, że na Florydzie jest całoroczna temperatura 27-31 stopni i nie ma okresów bardziej deszczowych czy suchych. Może to pasowało po prostu organizatorowi... Jest jak jest, trzeba się dostosować, wszystkie inne ekipy są w tej samej sytuacji – skomentowała Weronika Deresz.

Nie przeszkadza jej też długa przerwa między mistrzostwami Europy a świata. - Przygotowanie dwóch szczytów formy w ciągu roku nie jest aż tak wielkim problemem, jeśli są wystarczająco oddalone od siebie. Mistrzostwa Europy rozegrane zostały pod koniec maja. Cztery miesiące wystarczyły, żeby najpierw spokojnie zejść z najwyższych obrotów, a później budować formę, tak jak teraz to robimy – powiedziała zawodniczka WTW Warszawa.

Zobacz także

Zgrupowanie w Lago Azul już za półmetkiem
20 mar 2018
Minęły już ponad 2 tygodnie zgrupowania polskich wioślarzy i wioślarek w portugalskim Lago Azul. Początkowy okres stał pod znakiem nieustannej walki z kapryśną pogodą. W ostatnich dniach zza chmur wreszcie wyjrzało słońce. "Robimy świet...

Zmarł Jerzy Jędrzejewski
14 mar 2018
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że odszedł od nas na zawsze Jerzy Jędrzejewski – wieloletni działacz wioślarski, honorowy członek PZTW, zasłużony trener i wychowawca wielu pokoleń gdańskich wioślarzy. Jako trener wio...

Katarzyna Zillmann wyróżniona "Złotą Karetą"
14 mar 2018
Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń) została wyróżniona przez najpoczytniejszy toruński dziennik "Nowości" prestiżową Złotą Karetą. Nagrodę w imieniu przebywającej na przedsezonowym zgrupowaniu w portugalskim Lago Azul zawodniczki odebrał...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

27.01 Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
14.04 Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
28-29.04 Centralne Wiosenne Regaty Kontrolne
Poznań
27.01
Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
14.04
Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
28-29.04
Centralne Wiosenne Regaty Kontrolne
Poznań

Zobacz wszystkie zawody