Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Facebook Twitter Youtube

Przemysław Abrahamczyk: to dobra tradycja naszego środowiska

594
Fot. J.Kowacic

W regatach Pucharu Świata Weronika Deresz startowała z Martyną Mikołajczak. W Belgradzie były pierwsze, a później w Poznaniu i Lucernie – drugie. W międzyczasie zdobyły w czeskich Racicach złoty medal mistrzostw Europy. Jednak trener Przemysław Abrahamczyk na podstawie testów podczas ostatniego zgrupowania w Wałczu uznał, że nasza dwójka podwójna wagi lekkiej będzie szybsza w składzie Deresz - Joanna Dorociak. Obie zawodniczki startowały razem już wcześniej, odnosząc sukcesy m.in. w mistrzostwach Europy. Martyna Mikołajczak w czempionacie globu w Sarasocie popłynie na jedynce.

Trójka naszych reprezentantek odebrała w piątek w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Wałczu reprezentacyjne nominacje. - Uroczystość jak zawsze była miła, panowała sympatyczna, sportowa atmosfera. Wręczenie nominacji stało się dobrą tradycją w naszym środowisku. W czasie rozmów poruszane były różne tematy. Oczywiście nie mogliśmy nie rozmawiać na temat huraganu "Irma" z którego powodu nastąpiła zmiana w dacie wylotu ekipy do USA i który narobił wiele szkody na Florydzie - powiedział trener Przemysław Abrahamczyk.

Mistrzostwa świata rozegrane zostaną od 24 września do 1 października. Zwykle najważniejsza impreza w sezonie rozgrywana jest około miesiąca wcześniej.

- Zaskakujące jest to, że nie ma chyba szczególnie powodu, żeby mistrzostwa rozgrywane były tak późno. Na początku wydawało mi się, że to może dlatego, że w tym czasie tam jest lepsza pogoda, na przykład ustaje jakiś okres deszczowy czy wietrzny. Ale jak zgłębiłam tę kwestię, to okazało się, że na Florydzie jest całoroczna temperatura 27-31 stopni i nie ma okresów bardziej deszczowych czy suchych. Może to pasowało po prostu organizatorowi... Jest jak jest, trzeba się dostosować, wszystkie inne ekipy są w tej samej sytuacji – skomentowała Weronika Deresz.

Nie przeszkadza jej też długa przerwa między mistrzostwami Europy a świata. - Przygotowanie dwóch szczytów formy w ciągu roku nie jest aż tak wielkim problemem, jeśli są wystarczająco oddalone od siebie. Mistrzostwa Europy rozegrane zostały pod koniec maja. Cztery miesiące wystarczyły, żeby najpierw spokojnie zejść z najwyższych obrotów, a później budować formę, tak jak teraz to robimy – powiedziała zawodniczka WTW Warszawa.

Zobacz także

Trener Jerzy Broniec podjął decyzję
20 wrz 2017
Trener kadry wioseł długich Jerzy Broniec podjął decyzję w sprawie składu męskiej ósemki na mistrzostwa świata seniorów, które w niedzielę rozpoczną się w Sarasocie. W składzie tej osady popłyną: Zbigniew Schodowski, Marcin Brzezińs...

FISA dziękuje Kruszwicy
20 wrz 2017
Na ręce prezesa klubu Gopło Kruszwica Stefana Janeczka napływają podziękowania i gratulacje za organizację młodzieżowych mistrzostw Europy. List z podziękowaniami nadszedł z Rady FISASzanowny Panie Janeczek, W imieniu Rady FISA, chciałbym...

W oczekiwaniu na start
20 wrz 2017
- Jest ciężko, szczególnie po treningach, ale trzeba przyzwyczajać się. Jeszcze czasem niektórzy budzą się za wcześnie, ale powoli aklimatyzujemy i dostosowujemy się do nowych warunków - mówi trener kadry wioseł krótkich Aleksander Wojc...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

24.09-01.10 Mistrzostwa Świata Seniorów
Sarasota (USA)
07-08.10 Puchar Bałtyku
Brześć (Białoruś)
07.10 Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
Poznań
14.10 Warszawskie Akademickie Regaty Wioślarskie
Warsaw River Race
Warszawa
24.09-01.10
Mistrzostwa Świata Seniorów
Sarasota (USA)
07-08.10
Puchar Bałtyku
Brześć (Białoruś)
07.10
Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
Poznań
14.10
Warszawskie Akademickie Regaty Wioślarskie
Warsaw River Race
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody