Polski Związek
Towarzystw
Wioślarskich
Sponsor Generalny
Sponsor Generalny
Partner medialny
Partner medialny
Facebook Twitter Instagram Youtube

DSC 4438
Fot. J.Kowacic
W piątkowe popołudnie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Wałczu wręczono reprezentacyjne nominacje na mistrzostwa świata seniorów w Sarasocie, które rozegrane zostaną od 24 września do 1 października.

W czwórce bez sterniczki popłynie Monika Ciaciuch, brązowa medalistka igrzysk w Rio de Janeiro w czwórce podwójnej. Kiedy potwierdzono, że obecna jej konkurencja znajdzie się w programie olimpijskim w Tokio w 2020 roku, 25-letnia zawodniczka RTW LOTTO Bydgostii zmieniła osadę.

- Zawsze lubiłam osady długowiosłowe. Kiedy nadarzyła się okazja i możliwość trenowania w takiej na co dzień, natychmiast skorzystałam. Bardzo dobrze czuję się z tą zmianą – powiedziała Monika Ciaciuch.

W Sarasocie w czwórce bez sterniczki popłyną: Maria Wierzbowska (RTW LOTTO Bydgostia), Joanna Dittmann (RTW LOTTO Bydgostia) i Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wielkopolski). Rezerwową jest Monika Sobieszek (AZS AWF Kraków).

W sezonie w składzie czwórki bez sterniczki była siostra Marii – Anna Wierzbowska, ale niedawno miała wypadek podczas treningu na rowerze i musi pauzować. Siostry Wierzbowskie wcześniej startowały w dwójce bez sterniczki, startowały w igrzyskach w Rio de Janeiro.

- Mamy dni lepsze i gorsze. Po wypadku Ani zmienił się skład, też to odczułyśmy. Ogólnie jesteśmy jednak bardzo zmotywowane. Wiemy, że jesteśmy na początku tej drogi i będzie ciężko, ale mamy ochotę do walki – zapewniła Ciaciuch.

W regatach Pucharu Świata w Belgradzie Polki zajęły drugie miejsce. Później w Poznaniu były trzecie, a zmagania w Lucernie zakończyły na piątej pozycji. W maju wywalczyły srebrny medal mistrzostw Europy.

- Starty w PŚ były bardzo dobre. Próbowałyśmy różnych składów, taktyk. Mniej więcej już wiemy, jak chciałybyśmy wystartować w mistrzostwach świata – przyznała Ciaciuch.

W Sarasocie mocnych rywalek nie zabraknie. Od chwili wprowadzenia czwórki bez sterniczki do programu igrzysk w wielu krajach rozpoczęła się mocna praca w tej konkurencji.

Jak podkreśliła Monika Ciaciuch silne będą zawodniczki z Australii, Kanady, Nowej Zelandii i USA - te wszystkie kraje to potęgi osad długowiosłowych. Długofalowym celem jest przygotowanie się do igrzysk olimpijskich.

- Do Tokio mamy jeszcze kilka lat i kilka startów, więc mam nadzieję, że się +podocieramy+ i znajdziemy jakiś sposób, żeby wybrać odpowiednią taktykę i wygrać z najsilniejszymi – powiedziała Ciaciuch.

Zobacz także

Poznaliśmy medalistów Enea Mistrzostw Polski juniorów
22 lip 2018
W niedzielę 22 lipca w Kruszwicy poznaliśmy medalistów ENEA Mistrzostw Polski juniorów. Zawodnicy i zawodniczki w wieku od 16 do 18 lat przez trzy dni rywalizowali w sumie w siedemnastu konkurencjach. Transmisja całego dnia niedzielnych finał?...

OOM 2018 termin zgłoszeń
21 lip 2018
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich informuje, że zostaje przedłużony do godz. 24.00 w dniu 23.07.2018 termin zgłoszeń do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży....

Zaproszenie - nominacje na MMŚ, MŚJ i Puchar Młodzieży
20 lip 2018
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich zaprasza przedstawicieli klubów, rodziny oraz sympatyków wioślarstwa na uroczyste wręczenie nominacji dla reprezentantów Polski w wioślarstwie na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata (Poznań), Mistrzostwa ...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

20-22.07ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Kruszwica
25-29.07Młodzieżowe Mistrzostwa Świata
Poznań
26-29.07Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
Kruszwica

20-22.07
ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Kruszwica
25-29.07
Młodzieżowe Mistrzostwa Świata
Poznań
26-29.07
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody