Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Facebook Twitter Instagram Youtube

DSC 4438
Fot. J.Kowacic
W piątkowe popołudnie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Wałczu wręczono reprezentacyjne nominacje na mistrzostwa świata seniorów w Sarasocie, które rozegrane zostaną od 24 września do 1 października.

W czwórce bez sterniczki popłynie Monika Ciaciuch, brązowa medalistka igrzysk w Rio de Janeiro w czwórce podwójnej. Kiedy potwierdzono, że obecna jej konkurencja znajdzie się w programie olimpijskim w Tokio w 2020 roku, 25-letnia zawodniczka RTW LOTTO Bydgostii zmieniła osadę.

- Zawsze lubiłam osady długowiosłowe. Kiedy nadarzyła się okazja i możliwość trenowania w takiej na co dzień, natychmiast skorzystałam. Bardzo dobrze czuję się z tą zmianą – powiedziała Monika Ciaciuch.

W Sarasocie w czwórce bez sterniczki popłyną: Maria Wierzbowska (RTW LOTTO Bydgostia), Joanna Dittmann (RTW LOTTO Bydgostia) i Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wielkopolski). Rezerwową jest Monika Sobieszek (AZS AWF Kraków).

W sezonie w składzie czwórki bez sterniczki była siostra Marii – Anna Wierzbowska, ale niedawno miała wypadek podczas treningu na rowerze i musi pauzować. Siostry Wierzbowskie wcześniej startowały w dwójce bez sterniczki, startowały w igrzyskach w Rio de Janeiro.

- Mamy dni lepsze i gorsze. Po wypadku Ani zmienił się skład, też to odczułyśmy. Ogólnie jesteśmy jednak bardzo zmotywowane. Wiemy, że jesteśmy na początku tej drogi i będzie ciężko, ale mamy ochotę do walki – zapewniła Ciaciuch.

W regatach Pucharu Świata w Belgradzie Polki zajęły drugie miejsce. Później w Poznaniu były trzecie, a zmagania w Lucernie zakończyły na piątej pozycji. W maju wywalczyły srebrny medal mistrzostw Europy.

- Starty w PŚ były bardzo dobre. Próbowałyśmy różnych składów, taktyk. Mniej więcej już wiemy, jak chciałybyśmy wystartować w mistrzostwach świata – przyznała Ciaciuch.

W Sarasocie mocnych rywalek nie zabraknie. Od chwili wprowadzenia czwórki bez sterniczki do programu igrzysk w wielu krajach rozpoczęła się mocna praca w tej konkurencji.

Jak podkreśliła Monika Ciaciuch silne będą zawodniczki z Australii, Kanady, Nowej Zelandii i USA - te wszystkie kraje to potęgi osad długowiosłowych. Długofalowym celem jest przygotowanie się do igrzysk olimpijskich.

- Do Tokio mamy jeszcze kilka lat i kilka startów, więc mam nadzieję, że się +podocieramy+ i znajdziemy jakiś sposób, żeby wybrać odpowiednią taktykę i wygrać z najsilniejszymi – powiedziała Ciaciuch.

Zobacz także

Sztafeta PZTW w akcji charytatywnej Wszyscy Do Wioseł
18 lis 2017
17 listopada na stadionie Legii Warszawa odbyła się druga edycja akcji charytatywnej #WszyscyDoWioseł. W tym roku założeniem imprezy było przepłynięcie na ergometrach długości Wisły (1047 km), a zebrane dzięki wydarzeniu pieniądze zostan...

Wszyscy Do Wioseł z patronatem PZTW
14 lis 2017
W najbliższy piątek, 17 listopada o godzinie 10.00 w Centrum Konferencyjnym (strefa SILVER Centrum Konferencyjnego, brama nr 4) na stadionie Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej 3 rozpocznie się druga edycja akcji charytatywnej #WszyscyDoWiose?...

Ania Wierzbowska: wracam silniejsza
12 lis 2017
Chłodne, listopadowe popołudnie w Warszawie. Spotykamy się z reprezentantką Polski Anią Wierzbowską, którą z pewnego wydawałoby się udziału w mistrzostwach świata w Sarasocie, wyeliminował groźny wypadek i ciężka kontuzja. T...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

14.10 Warszawskie Akademickie Regaty Wioślarskie
Warsaw River Race
Warszawa
21-22.10 Centralne Kontrolne Regaty Jesienne
Poznań
24-25.11 Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego na ergometrze wioślarskim
Kalisz
14.10
Warszawskie Akademickie Regaty Wioślarskie
Warsaw River Race
Warszawa
21-22.10
Centralne Kontrolne Regaty Jesienne
Poznań
24-25.11
Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego na ergometrze wioślarskim
Kalisz

Zobacz wszystkie zawody