Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Facebook Twitter Youtube

Monika Ciaciuch zawsze lubiła osady długowiosłowe

DSC 4438
Fot. J.Kowacic

W piątkowe popołudnie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Wałczu wręczono reprezentacyjne nominacje na mistrzostwa świata seniorów w Sarasocie, które rozegrane zostaną od 24 września do 1 października.

W czwórce bez sterniczki popłynie Monika Ciaciuch, brązowa medalistka igrzysk w Rio de Janeiro w czwórce podwójnej. Kiedy potwierdzono, że obecna jej konkurencja znajdzie się w programie olimpijskim w Tokio w 2020 roku, 25-letnia zawodniczka RTW LOTTO Bydgostii zmieniła osadę.

- Zawsze lubiłam osady długowiosłowe. Kiedy nadarzyła się okazja i możliwość trenowania w takiej na co dzień, natychmiast skorzystałam. Bardzo dobrze czuję się z tą zmianą – powiedziała Monika Ciaciuch.

W Sarasocie w czwórce bez sterniczki popłyną: Maria Wierzbowska (RTW LOTTO Bydgostia), Joanna Dittmann (RTW LOTTO Bydgostia) i Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wielkopolski). Rezerwową jest Monika Sobieszek (AZS AWF Kraków).

W sezonie w składzie czwórki bez sterniczki była siostra Marii – Anna Wierzbowska, ale niedawno miała wypadek podczas treningu na rowerze i musi pauzować. Siostry Wierzbowskie wcześniej startowały w dwójce bez sterniczki, startowały w igrzyskach w Rio de Janeiro.

- Mamy dni lepsze i gorsze. Po wypadku Ani zmienił się skład, też to odczułyśmy. Ogólnie jesteśmy jednak bardzo zmotywowane. Wiemy, że jesteśmy na początku tej drogi i będzie ciężko, ale mamy ochotę do walki – zapewniła Ciaciuch.

W regatach Pucharu Świata w Belgradzie Polki zajęły drugie miejsce. Później w Poznaniu były trzecie, a zmagania w Lucernie zakończyły na piątej pozycji. W maju wywalczyły srebrny medal mistrzostw Europy.

- Starty w PŚ były bardzo dobre. Próbowałyśmy różnych składów, taktyk. Mniej więcej już wiemy, jak chciałybyśmy wystartować w mistrzostwach świata – przyznała Ciaciuch.

W Sarasocie mocnych rywalek nie zabraknie. Od chwili wprowadzenia czwórki bez sterniczki do programu igrzysk w wielu krajach rozpoczęła się mocna praca w tej konkurencji.

Jak podkreśliła Monika Ciaciuch silne będą zawodniczki z Australii, Kanady, Nowej Zelandii i USA - te wszystkie kraje to potęgi osad długowiosłowych. Długofalowym celem jest przygotowanie się do igrzysk olimpijskich.

- Do Tokio mamy jeszcze kilka lat i kilka startów, więc mam nadzieję, że się +podocieramy+ i znajdziemy jakiś sposób, żeby wybrać odpowiednią taktykę i wygrać z najsilniejszymi – powiedziała Ciaciuch.

Zobacz także

Trener Jerzy Broniec podjął decyzję
20 wrz 2017
Trener kadry wioseł długich Jerzy Broniec podjął decyzję w sprawie składu męskiej ósemki na mistrzostwa świata seniorów, które w niedzielę rozpoczną się w Sarasocie. W składzie tej osady popłyną: Zbigniew Schodowski, Marcin Brzezińs...

FISA dziękuje Kruszwicy
20 wrz 2017
Na ręce prezesa klubu Gopło Kruszwica Stefana Janeczka napływają podziękowania i gratulacje za organizację młodzieżowych mistrzostw Europy. List z podziękowaniami nadszedł z Rady FISASzanowny Panie Janeczek, W imieniu Rady FISA, chciałbym...

W oczekiwaniu na start
20 wrz 2017
- Jest ciężko, szczególnie po treningach, ale trzeba przyzwyczajać się. Jeszcze czasem niektórzy budzą się za wcześnie, ale powoli aklimatyzujemy i dostosowujemy się do nowych warunków - mówi trener kadry wioseł krótkich Aleksander Wojc...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

24.09-01.10 Mistrzostwa Świata Seniorów
Sarasota (USA)
07-08.10 Puchar Bałtyku
Brześć (Białoruś)
07.10 Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
Poznań
14.10 Warszawskie Akademickie Regaty Wioślarskie
Warsaw River Race
Warszawa
24.09-01.10
Mistrzostwa Świata Seniorów
Sarasota (USA)
07-08.10
Puchar Bałtyku
Brześć (Białoruś)
07.10
Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
Poznań
14.10
Warszawskie Akademickie Regaty Wioślarskie
Warsaw River Race
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody