Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Facebook Twitter Instagram Youtube

DSC 4180
Fot. J.Kowacic
- Po raz pierwszy na reprezentanta Polski seniorów zostałem nominowany w 2001 roku. Uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej ośrodka w Wałczu, której już nie ma. Teraz jest tam parking. Wyjazd i start w mistrzostwach świata w Lucernie był niesamowitym przeżyciem. Uzyskaliśmy słaby wynik, ale rywalizacja z tuzami światowego wioślarstwa, ósemkami USA, Niemiec czy Wielkiej Brytanii, była dla nas wielkim przeżyciem – mówi Daniel Trojanowski sternik naszej ósemki.

Jak podkreśla na początku XXI wieku „rozpoczynaliśmy wspaniałą przygodę i uczyliśmy się wielkiego wioślarstwa, żeby po latach zawędrować na podium mistrzostw świata i Europy.”

Dziś w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Wałczu odbędzie się uroczystość wręczania nominacji na mistrzostwa świata w Sarasocie. – Chwała temu kto kiedyś wymyślił taką imprezę. Przyjadą rodziny zawodniczek i zawodników, przedstawiciele klubów, koledzy i przyjaciele. Zawsze panowała miła atmosfera. Nie mam wątpliwości, że tak będzie również dzisiaj – mówi Daniel Trojanowski, któremu w piątkowe popołudnie będzie towarzyszyła małżonka.

- Będą to już szóste lub siódme nominacje Ani. O czym się rozmawia w czasie takich spotkań? Poruszane są różne tematy. Dziś wieczorem na pewno będziemy mówić o huraganie Irma, który czyni spustoszenie na Karaibach i zbliża się do Florydy – powiedział Daniel Trojanowski.

Starszy szeregowy Daniel Trojanowski jest kierownikiem Stowarzyszenia Wioślarskiego Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz.

– Jesteśmy na terenie Garnizonu Bydgoszcz. W naszym klubie, w którym jest m.in. pięciu olimpijczyków, zajmujemy się przede wszystkim szkoleniem mężczyzn, choć być może rozszerzymy naszą ofertę dla pań. Jesteśmy w Wojskowym Zespole Sportowym, którego szefem jest płk Robert Pona. Mamy swoje obowiązki wojskowe. Natomiast klub stworzył nam bardzo dobre warunki do pracy. Wojsko wielokrotnie mi pomogło w trudnych momentach życiowych – podkreśla Daniel Trojanowski. Dodajmy tylko, że prezesem CWZS Zawisza jest płk Ryszard Leszczyński.

Polski Związek Towarzystw Wioślarskich serdecznie zaprasza przedstawicieli klubów, rodziny oraz sympatyków na uroczyste wręczenie nominacji dla reprezentantów Polski w wioślarstwie na Mistrzostwa Świata Seniorów – Sarasota 2017, które odbędzie się w COS-OPO Wałcz w piątek 8 września 2017 roku o godzinie 18:00.

Zobacz także

Wioślarze kończą zgrupowania. Teraz Portugalia!
23 lut 2018
Reprezentanci Polski kończą lutowe zgrupowania w Livigno i Zakopanem. Treningi w stolicy Tatr dobiegają końca 23 lutego, z kolei włoski obóz zakończy się dwa dni później. Co dalej? Już 4 marca 52-osobowa grupa uda się do portugalskiego La...

MŚ na ergometrze: cztery medale Polaków!
18 lut 2018
Świetne wieści z USA! Artur Mikołajczewski (KW Gopło Kruszwica) został mistrzem świata na ergometrze wioślarskim. Polak triumfował z czasem 6:07.4 i wyprzedził o ponad dwie sekundy Austriaka Matthiasa Taborsky'ego. Trzy medale w Alexandrii w...

Raport ze zgrupowania w Zakopanem
14 lut 2018
Trwają przedsezonowe obozy przygotowawcze reprezentantów Polski. W Zakopanem wspólnie pracują zawodnicy z kadry wioseł długich i wagi lekkiej mężczyzn. "Humory dopisują, a atmosfera do pracy jest świetna" – opowiedział nam na półm...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

27.01 Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
14.04 Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
28-29.04 Centralne Wiosenne Regaty Kontrolne
Poznań
27.01
Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
14.04
Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
28-29.04
Centralne Wiosenne Regaty Kontrolne
Poznań

Zobacz wszystkie zawody