Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Patronat Prezydenta RP
Sponsor Generalny
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

DSC 4180
Fot. J.Kowacic
- Po raz pierwszy na reprezentanta Polski seniorów zostałem nominowany w 2001 roku. Uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej ośrodka w Wałczu, której już nie ma. Teraz jest tam parking. Wyjazd i start w mistrzostwach świata w Lucernie był niesamowitym przeżyciem. Uzyskaliśmy słaby wynik, ale rywalizacja z tuzami światowego wioślarstwa, ósemkami USA, Niemiec czy Wielkiej Brytanii, była dla nas wielkim przeżyciem – mówi Daniel Trojanowski sternik naszej ósemki.

Jak podkreśla na początku XXI wieku „rozpoczynaliśmy wspaniałą przygodę i uczyliśmy się wielkiego wioślarstwa, żeby po latach zawędrować na podium mistrzostw świata i Europy.”

Dziś w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Wałczu odbędzie się uroczystość wręczania nominacji na mistrzostwa świata w Sarasocie. – Chwała temu kto kiedyś wymyślił taką imprezę. Przyjadą rodziny zawodniczek i zawodników, przedstawiciele klubów, koledzy i przyjaciele. Zawsze panowała miła atmosfera. Nie mam wątpliwości, że tak będzie również dzisiaj – mówi Daniel Trojanowski, któremu w piątkowe popołudnie będzie towarzyszyła małżonka.

- Będą to już szóste lub siódme nominacje Ani. O czym się rozmawia w czasie takich spotkań? Poruszane są różne tematy. Dziś wieczorem na pewno będziemy mówić o huraganie Irma, który czyni spustoszenie na Karaibach i zbliża się do Florydy – powiedział Daniel Trojanowski.

Starszy szeregowy Daniel Trojanowski jest kierownikiem Stowarzyszenia Wioślarskiego Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz.

– Jesteśmy na terenie Garnizonu Bydgoszcz. W naszym klubie, w którym jest m.in. pięciu olimpijczyków, zajmujemy się przede wszystkim szkoleniem mężczyzn, choć być może rozszerzymy naszą ofertę dla pań. Jesteśmy w Wojskowym Zespole Sportowym, którego szefem jest płk Robert Pona. Mamy swoje obowiązki wojskowe. Natomiast klub stworzył nam bardzo dobre warunki do pracy. Wojsko wielokrotnie mi pomogło w trudnych momentach życiowych – podkreśla Daniel Trojanowski. Dodajmy tylko, że prezesem CWZS Zawisza jest płk Ryszard Leszczyński.

Polski Związek Towarzystw Wioślarskich serdecznie zaprasza przedstawicieli klubów, rodziny oraz sympatyków na uroczyste wręczenie nominacji dla reprezentantów Polski w wioślarstwie na Mistrzostwa Świata Seniorów – Sarasota 2017, które odbędzie się w COS-OPO Wałcz w piątek 8 września 2017 roku o godzinie 18:00.

Zobacz także

ENEA XXVIII Mistrzostwa Polski na ergometrze już w sobotę!
20 sty 2019
W sobotę 26 stycznia w Tarnobrzegu odbędą się ENEA XXVIII Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim. Zawody rozpoczną się około godziny 10:00. Zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować równolegle na dwudziestu ergometrach wioślarskich ...

Prezesi PZTW - Józef Radwan
19 sty 2019
W grudniu 2019 roku Polski Związek Towarzystw Wioślarskich będzie obchodził stulecie istnienia. Z tej okazji zapraszamy na wyjątkowy cykl, w którym raz w miesiącu będziemy przybliżać historię polskiego wioślarstwa i dwunastu prezesów PZT...

Fularczyk-Kozłowska: wioślarstwo to szkoła charakterów
17 sty 2019
Magdalena Fularczyk-Kozłowska 4 stycznia poinformowała o zakończeniu kariery sportowej. Dwukrotna medalistka Igrzysk Olimpijskich po złotym medalu wywalczonym w 2016 roku z Natalią Madaj-Smolińską w dwójce podwójnej najpierw postanowiła zro...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

26.01Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Tarnobrzeg
13.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
27-28.04Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań

26.01
Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Tarnobrzeg
13.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
27-28.04
Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań

Zobacz wszystkie zawody