Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Facebook Twitter Instagram Youtube

DSC 4180
Fot. J.Kowacic
- Po raz pierwszy na reprezentanta Polski seniorów zostałem nominowany w 2001 roku. Uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej ośrodka w Wałczu, której już nie ma. Teraz jest tam parking. Wyjazd i start w mistrzostwach świata w Lucernie był niesamowitym przeżyciem. Uzyskaliśmy słaby wynik, ale rywalizacja z tuzami światowego wioślarstwa, ósemkami USA, Niemiec czy Wielkiej Brytanii, była dla nas wielkim przeżyciem – mówi Daniel Trojanowski sternik naszej ósemki.

Jak podkreśla na początku XXI wieku „rozpoczynaliśmy wspaniałą przygodę i uczyliśmy się wielkiego wioślarstwa, żeby po latach zawędrować na podium mistrzostw świata i Europy.”

Dziś w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Wałczu odbędzie się uroczystość wręczania nominacji na mistrzostwa świata w Sarasocie. – Chwała temu kto kiedyś wymyślił taką imprezę. Przyjadą rodziny zawodniczek i zawodników, przedstawiciele klubów, koledzy i przyjaciele. Zawsze panowała miła atmosfera. Nie mam wątpliwości, że tak będzie również dzisiaj – mówi Daniel Trojanowski, któremu w piątkowe popołudnie będzie towarzyszyła małżonka.

- Będą to już szóste lub siódme nominacje Ani. O czym się rozmawia w czasie takich spotkań? Poruszane są różne tematy. Dziś wieczorem na pewno będziemy mówić o huraganie Irma, który czyni spustoszenie na Karaibach i zbliża się do Florydy – powiedział Daniel Trojanowski.

Starszy szeregowy Daniel Trojanowski jest kierownikiem Stowarzyszenia Wioślarskiego Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz.

– Jesteśmy na terenie Garnizonu Bydgoszcz. W naszym klubie, w którym jest m.in. pięciu olimpijczyków, zajmujemy się przede wszystkim szkoleniem mężczyzn, choć być może rozszerzymy naszą ofertę dla pań. Jesteśmy w Wojskowym Zespole Sportowym, którego szefem jest płk Robert Pona. Mamy swoje obowiązki wojskowe. Natomiast klub stworzył nam bardzo dobre warunki do pracy. Wojsko wielokrotnie mi pomogło w trudnych momentach życiowych – podkreśla Daniel Trojanowski. Dodajmy tylko, że prezesem CWZS Zawisza jest płk Ryszard Leszczyński.

Polski Związek Towarzystw Wioślarskich serdecznie zaprasza przedstawicieli klubów, rodziny oraz sympatyków na uroczyste wręczenie nominacji dla reprezentantów Polski w wioślarstwie na Mistrzostwa Świata Seniorów – Sarasota 2017, które odbędzie się w COS-OPO Wałcz w piątek 8 września 2017 roku o godzinie 18:00.

Zobacz także

Wyjątkowy maraton. Mastersi połączyli Toruń z Bydgoszczą
20 maj 2018
W niedzielę wioślarscy Mastersi dokonali niemożliwego - na moment udało im się połączyć Toruń z Bydgoszczą. Cztery wioślarskie ósemki pokonały liczący ok. 42 kilometry odcinek Wisły łączący oba miasta, co nie udało się wcześniej ...

III Piknik Olimpijski - otwarcie sezonu w Płocku (relacja)
16 maj 2018
Na przystani Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego spotkało się kilka pokoleń płockich sportowców. Byli olimpijczycy: Kajetan Broniewski, Grzegorz Stellak, Sławomir Maciejowski, Bogdan Zalewski, Stanisław Wierzbicki, Piotr Buchalski i aktualni...

Ranking Centralnych Wiosennych Regat Kontrolnych 2018
16 maj 2018
Wiosenne Regaty Kontrolne - z reguły rozgrywane w ostatni weekend kwietnia - są dla polskiego wioślarstwa główną selekcją zawodniczek i zawodników do reprezentacji poszczególnych grup wiekowych. Na podstawie ich wyników są tworzone podstaw...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

26.05 Odra River Cup
Wrocław
26-27.05 Regaty Kontrolne Juniorów
Kruszwica
26-27.05 Mistrzostwa Europy Juniorów
Gravelines
26.05
Odra River Cup
Wrocław
26-27.05
Regaty Kontrolne Juniorów
Kruszwica
26-27.05
Mistrzostwa Europy Juniorów
Gravelines

Zobacz wszystkie zawody