Polski Związek
Towarzystw
Wioślarskich
Sponsor Generalny
Sponsor Generalny
Partner medialny
Partner medialny
Facebook Twitter Instagram Youtube

DSC 4180
Fot. J.Kowacic
- Po raz pierwszy na reprezentanta Polski seniorów zostałem nominowany w 2001 roku. Uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej ośrodka w Wałczu, której już nie ma. Teraz jest tam parking. Wyjazd i start w mistrzostwach świata w Lucernie był niesamowitym przeżyciem. Uzyskaliśmy słaby wynik, ale rywalizacja z tuzami światowego wioślarstwa, ósemkami USA, Niemiec czy Wielkiej Brytanii, była dla nas wielkim przeżyciem – mówi Daniel Trojanowski sternik naszej ósemki.

Jak podkreśla na początku XXI wieku „rozpoczynaliśmy wspaniałą przygodę i uczyliśmy się wielkiego wioślarstwa, żeby po latach zawędrować na podium mistrzostw świata i Europy.”

Dziś w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Wałczu odbędzie się uroczystość wręczania nominacji na mistrzostwa świata w Sarasocie. – Chwała temu kto kiedyś wymyślił taką imprezę. Przyjadą rodziny zawodniczek i zawodników, przedstawiciele klubów, koledzy i przyjaciele. Zawsze panowała miła atmosfera. Nie mam wątpliwości, że tak będzie również dzisiaj – mówi Daniel Trojanowski, któremu w piątkowe popołudnie będzie towarzyszyła małżonka.

- Będą to już szóste lub siódme nominacje Ani. O czym się rozmawia w czasie takich spotkań? Poruszane są różne tematy. Dziś wieczorem na pewno będziemy mówić o huraganie Irma, który czyni spustoszenie na Karaibach i zbliża się do Florydy – powiedział Daniel Trojanowski.

Starszy szeregowy Daniel Trojanowski jest kierownikiem Stowarzyszenia Wioślarskiego Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz.

– Jesteśmy na terenie Garnizonu Bydgoszcz. W naszym klubie, w którym jest m.in. pięciu olimpijczyków, zajmujemy się przede wszystkim szkoleniem mężczyzn, choć być może rozszerzymy naszą ofertę dla pań. Jesteśmy w Wojskowym Zespole Sportowym, którego szefem jest płk Robert Pona. Mamy swoje obowiązki wojskowe. Natomiast klub stworzył nam bardzo dobre warunki do pracy. Wojsko wielokrotnie mi pomogło w trudnych momentach życiowych – podkreśla Daniel Trojanowski. Dodajmy tylko, że prezesem CWZS Zawisza jest płk Ryszard Leszczyński.

Polski Związek Towarzystw Wioślarskich serdecznie zaprasza przedstawicieli klubów, rodziny oraz sympatyków na uroczyste wręczenie nominacji dla reprezentantów Polski w wioślarstwie na Mistrzostwa Świata Seniorów – Sarasota 2017, które odbędzie się w COS-OPO Wałcz w piątek 8 września 2017 roku o godzinie 18:00.

Zobacz także

Pomóż nam wybrać nowe logo PZTW!
17 paz 2018
Konkurs na nowe logo Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich wkracza w decydującą fazę. Po długich naradach wybraliśmy pięć logotypów, które spełniają najwięcej kryteriów konkursowych i najbardziej nam się podobają. Teraz prosimy o...

Ostatnie godziny głosowania w plebiscycie FISA
16 paz 2018
Do końca środy (17 października) można oddawać głosy w corocznym plebiscycie World Rowing Awards, który organizuje FISA. W kategorii żeńskiej osady roku nominowana została czwórka podwójna - Katarzyna Zillmann, Marta Wieliczko, Maria Spri...

World Rowing Masters Regatta 2018: świetna forma Polaków
12 paz 2018
Dziewięcioosobowa reprezentacja Polski wystarowała w najważniejszych regatach światowego wioślarstwa Masters. Zawody odbywały się od 27-30.09.2018 w USA na torze regatowym w Sarasocie, gdzie w ubiegłym roku odbyły się Mistrzostwa Świata se...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

27-28.10Centralne Kontrolne Regaty Jesienne
Poznań
23-24.11Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego na ergometrze wioślarskim
Kalisz

27-28.10
Centralne Kontrolne Regaty Jesienne
Poznań
23-24.11
Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego na ergometrze wioślarskim
Kalisz

Zobacz wszystkie zawody