Polski Związek
Towarzystw
Wioślarskich
Sponsor Generalny
Sponsor Generalny
Partner medialny
Partner medialny
Facebook Twitter Instagram Youtube

DSC 4180
Fot. J.Kowacic
- Po raz pierwszy na reprezentanta Polski seniorów zostałem nominowany w 2001 roku. Uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej ośrodka w Wałczu, której już nie ma. Teraz jest tam parking. Wyjazd i start w mistrzostwach świata w Lucernie był niesamowitym przeżyciem. Uzyskaliśmy słaby wynik, ale rywalizacja z tuzami światowego wioślarstwa, ósemkami USA, Niemiec czy Wielkiej Brytanii, była dla nas wielkim przeżyciem – mówi Daniel Trojanowski sternik naszej ósemki.

Jak podkreśla na początku XXI wieku „rozpoczynaliśmy wspaniałą przygodę i uczyliśmy się wielkiego wioślarstwa, żeby po latach zawędrować na podium mistrzostw świata i Europy.”

Dziś w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Wałczu odbędzie się uroczystość wręczania nominacji na mistrzostwa świata w Sarasocie. – Chwała temu kto kiedyś wymyślił taką imprezę. Przyjadą rodziny zawodniczek i zawodników, przedstawiciele klubów, koledzy i przyjaciele. Zawsze panowała miła atmosfera. Nie mam wątpliwości, że tak będzie również dzisiaj – mówi Daniel Trojanowski, któremu w piątkowe popołudnie będzie towarzyszyła małżonka.

- Będą to już szóste lub siódme nominacje Ani. O czym się rozmawia w czasie takich spotkań? Poruszane są różne tematy. Dziś wieczorem na pewno będziemy mówić o huraganie Irma, który czyni spustoszenie na Karaibach i zbliża się do Florydy – powiedział Daniel Trojanowski.

Starszy szeregowy Daniel Trojanowski jest kierownikiem Stowarzyszenia Wioślarskiego Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz.

– Jesteśmy na terenie Garnizonu Bydgoszcz. W naszym klubie, w którym jest m.in. pięciu olimpijczyków, zajmujemy się przede wszystkim szkoleniem mężczyzn, choć być może rozszerzymy naszą ofertę dla pań. Jesteśmy w Wojskowym Zespole Sportowym, którego szefem jest płk Robert Pona. Mamy swoje obowiązki wojskowe. Natomiast klub stworzył nam bardzo dobre warunki do pracy. Wojsko wielokrotnie mi pomogło w trudnych momentach życiowych – podkreśla Daniel Trojanowski. Dodajmy tylko, że prezesem CWZS Zawisza jest płk Ryszard Leszczyński.

Polski Związek Towarzystw Wioślarskich serdecznie zaprasza przedstawicieli klubów, rodziny oraz sympatyków na uroczyste wręczenie nominacji dla reprezentantów Polski w wioślarstwie na Mistrzostwa Świata Seniorów – Sarasota 2017, które odbędzie się w COS-OPO Wałcz w piątek 8 września 2017 roku o godzinie 18:00.

Zobacz także

Weronika Deresz z prestiżowym wyróżnieniem FISA!
15 sie 2018
Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) wybrała Weronikę Deresz "Sportowcem Miesiąca". Zawodniczkę kategorii lekkiej doceniono za znakomite występy w dwójce podwójnej w III Pucharze Świata (złoty medal) oraz podczas Mistrzostw Europy (s...

Akademickie Mistrzostwa Świata: trzy medale Polaków
13 sie 2018
Z trzema medalami wrócą reprezentanci Polski z Akademickich Mistrzostw Świata, które w ostatni weekend odbyły się w Szanghaju. Po złoto wśród jedynek kategorii lekkiej sięgnęła Katarzyna Wełna. Oprócz tego srebrne medale wywalczyły dwi...

Mistrzostwa Świata Juniorów: Polacy bez medali
12 sie 2018
Bez medali wrócą reprezentanci Polski z Mistrzostw Świata Juniorów. W niedzielnych finałach najbliżej była męska czwórka podwójna, która finiszowała na czwartej pozycji. Piąte miejsce zajęła męska ósemka ze sternikiem, z kolei męska...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

1-2.09Młodzieżowe Mistrzostwa Europy
Brześć
8.09ENEA Długodystansowe Mistrzostwa Polski
Kruszwica
9-16.09Mistrzostwa Świata Seniorów
Płowdiw

1-2.09
Młodzieżowe Mistrzostwa Europy
Brześć
8.09
ENEA Długodystansowe Mistrzostwa Polski
Kruszwica
9-16.09
Mistrzostwa Świata Seniorów
Płowdiw

Zobacz wszystkie zawody