Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Facebook Twitter Instagram Youtube

2017.09.02 slider3

Wielkie wioślarskie imprezy rzadko zaglądają na kontynent amerykański. Poprzednio o medale walczono w USA w 1994 roku w Indianapolis, a dwa lata później w Atlancie odbyły się igrzyska olimpijskie. W 1999 roku najlepsi wioślarze globu spotkali się w kanadyjskim St. Catharines.

Organizację mistrzostw świata przyznano Sarasocie na Kongresie FISA w 2013 roku w Korei Południowej. Gospodarze spodziewają się, że wystartuje około 1000 zawodniczek i zawodników z 70 krajów. W ostatnich miesiącach została zbudowana okazale prezentująca się wieża sędziowska.

Tor jest położony na terenie Nathan Benderson Park, który liczy 600 hektarów z czego 500 zajmuje akwen. Jest tam doskonała lokalizacja dla kibiców, stwarzająca możliwości pływania w kajaku, długodystansowych biegów, jazdy rowerem, spacerów czy rodzinnych pikników.

Jezioro Nathan Benderson zostało utworzone po sztucznej kopalni, do wydobycia piasku i muszli. Na akwenie wybudowano drogę po której będą poruszać się wozy transmisyjne. Pomiędzy drogą dla TV a brzegiem jeziora umieszczono osiem torów wyścigowych. Na brzegu jeziora utworzono ścieżkę dla trenerów.

Zakwaterowanie – to cztery kategorie pokojów w niedalekiej odległości od miejsca odbywania się zawodów (od 2 do 25 km). Sarasota-Bradenton położona w łagodnym tropikalnym klimacie. W okresie odbywania się zawodów wilgotność powietrza powinna wahać się od 45 do 57%, a temperatura od 23 d 29 stopni Celsjusza. Aurę w Sarasocie można podzielić na porę suchą i deszczową. Pierwsza trwa od od czerwca do września, druga od października do maja.

- Wszyscy uczestnicy mistrzostw będą mieć takie same warunki atmosferyczne. Liczę, że nie będą one niesprawiedliwe i boczny wiatr nie wypaczy wyników. Zresztą, jak zawsze, najważniejsze będzie odpowiednie przygotowanie - mówi trener kadry wioseł krótkich Aleksander Wojciechowski.

Miasto Sarasota liczy około 53.000 mieszkańców i jest największym w strefie Bradenton-Sarasota-Venice oraz stolicą hrabstwa o tej samej nazwie - Sarasota County.

Na pewno pobyt w Sarasocie będzie interesujący ze względów turystycznych. Przewodniki po mieście i okolicy polecają piękne wybrzeże do spacerów, przejażdżek oraz kąpieli wodnych i słonecznych.

Zobacz także

Sztafeta PZTW w akcji charytatywnej Wszyscy Do Wioseł
18 lis 2017
17 listopada na stadionie Legii Warszawa odbyła się druga edycja akcji charytatywnej #WszyscyDoWioseł. W tym roku założeniem imprezy było przepłynięcie na ergometrach długości Wisły (1047 km), a zebrane dzięki wydarzeniu pieniądze zostan...

Wszyscy Do Wioseł z patronatem PZTW
14 lis 2017
W najbliższy piątek, 17 listopada o godzinie 10.00 w Centrum Konferencyjnym (strefa SILVER Centrum Konferencyjnego, brama nr 4) na stadionie Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej 3 rozpocznie się druga edycja akcji charytatywnej #WszyscyDoWiose?...

Ania Wierzbowska: wracam silniejsza
12 lis 2017
Chłodne, listopadowe popołudnie w Warszawie. Spotykamy się z reprezentantką Polski Anią Wierzbowską, którą z pewnego wydawałoby się udziału w mistrzostwach świata w Sarasocie, wyeliminował groźny wypadek i ciężka kontuzja. T...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

14.10 Warszawskie Akademickie Regaty Wioślarskie
Warsaw River Race
Warszawa
21-22.10 Centralne Kontrolne Regaty Jesienne
Poznań
24-25.11 Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego na ergometrze wioślarskim
Kalisz
14.10
Warszawskie Akademickie Regaty Wioślarskie
Warsaw River Race
Warszawa
21-22.10
Centralne Kontrolne Regaty Jesienne
Poznań
24-25.11
Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego na ergometrze wioślarskim
Kalisz

Zobacz wszystkie zawody