Polski Związek
Towarzystw
Wioślarskich
Sponsor Generalny
Sponsor Generalny
Partner medialny
Partner medialny
Facebook Twitter Instagram Youtube

2017.09.02 slider3

Wielkie wioślarskie imprezy rzadko zaglądają na kontynent amerykański. Poprzednio o medale walczono w USA w 1994 roku w Indianapolis, a dwa lata później w Atlancie odbyły się igrzyska olimpijskie. W 1999 roku najlepsi wioślarze globu spotkali się w kanadyjskim St. Catharines.

Organizację mistrzostw świata przyznano Sarasocie na Kongresie FISA w 2013 roku w Korei Południowej. Gospodarze spodziewają się, że wystartuje około 1000 zawodniczek i zawodników z 70 krajów. W ostatnich miesiącach została zbudowana okazale prezentująca się wieża sędziowska.

Tor jest położony na terenie Nathan Benderson Park, który liczy 600 hektarów z czego 500 zajmuje akwen. Jest tam doskonała lokalizacja dla kibiców, stwarzająca możliwości pływania w kajaku, długodystansowych biegów, jazdy rowerem, spacerów czy rodzinnych pikników.

Jezioro Nathan Benderson zostało utworzone po sztucznej kopalni, do wydobycia piasku i muszli. Na akwenie wybudowano drogę po której będą poruszać się wozy transmisyjne. Pomiędzy drogą dla TV a brzegiem jeziora umieszczono osiem torów wyścigowych. Na brzegu jeziora utworzono ścieżkę dla trenerów.

Zakwaterowanie – to cztery kategorie pokojów w niedalekiej odległości od miejsca odbywania się zawodów (od 2 do 25 km). Sarasota-Bradenton położona w łagodnym tropikalnym klimacie. W okresie odbywania się zawodów wilgotność powietrza powinna wahać się od 45 do 57%, a temperatura od 23 d 29 stopni Celsjusza. Aurę w Sarasocie można podzielić na porę suchą i deszczową. Pierwsza trwa od od czerwca do września, druga od października do maja.

- Wszyscy uczestnicy mistrzostw będą mieć takie same warunki atmosferyczne. Liczę, że nie będą one niesprawiedliwe i boczny wiatr nie wypaczy wyników. Zresztą, jak zawsze, najważniejsze będzie odpowiednie przygotowanie - mówi trener kadry wioseł krótkich Aleksander Wojciechowski.

Miasto Sarasota liczy około 53.000 mieszkańców i jest największym w strefie Bradenton-Sarasota-Venice oraz stolicą hrabstwa o tej samej nazwie - Sarasota County.

Na pewno pobyt w Sarasocie będzie interesujący ze względów turystycznych. Przewodniki po mieście i okolicy polecają piękne wybrzeże do spacerów, przejażdżek oraz kąpieli wodnych i słonecznych.

Zobacz także

Poznaliśmy medalistów Enea Mistrzostw Polski juniorów
22 lip 2018
W niedzielę 22 lipca w Kruszwicy poznaliśmy medalistów ENEA Mistrzostw Polski juniorów. Zawodnicy i zawodniczki w wieku od 16 do 18 lat przez trzy dni rywalizowali w sumie w siedemnastu konkurencjach. Transmisja całego dnia niedzielnych finał?...

OOM 2018 termin zgłoszeń
21 lip 2018
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich informuje, że zostaje przedłużony do godz. 24.00 w dniu 23.07.2018 termin zgłoszeń do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży....

Zaproszenie - nominacje na MMŚ, MŚJ i Puchar Młodzieży
20 lip 2018
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich zaprasza przedstawicieli klubów, rodziny oraz sympatyków wioślarstwa na uroczyste wręczenie nominacji dla reprezentantów Polski w wioślarstwie na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata (Poznań), Mistrzostwa ...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

20-22.07ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Kruszwica
25-29.07Młodzieżowe Mistrzostwa Świata
Poznań
26-29.07Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
Kruszwica

20-22.07
ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Kruszwica
25-29.07
Młodzieżowe Mistrzostwa Świata
Poznań
26-29.07
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody