Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

pztw logo

Polski Związek Towarzystw Wioślarskich informuje że w dniu 15 października br. odbyło się nadzwyczajne zebranie Zarządu realizowane za pośrednictwem internetowego komunikatora, w którym uczestniczył m.in. trener Natana Wegrzyckiego-Szymczyka - Pan Jarosław Szymczyk.

Przebieg zebrania Zarządu za zgodą wszystkich uczestników został zarejestrowany. Przedmiotem zebrania były zastrzeżenia dotyczące współpracy z PZTW zgłoszone przez Pana Szymczyka w trakcie wywiadu udzielonego TVP Sport podczas ME w Poznaniu.

Zarząd, odnosząc się do emocjonalnego charakteru wywiadu, wykazał i podkreślił niestosowność użytych sformułowań oraz negatywny wydźwięk zgłoszonych zarzutów, co po części zostało przez Pana Szymczyka przyjęte ze zrozumieniem wyrażonym słowami przeprosin skierowanymi do członków władz Związku.

W trakcie dyskusji omówiono tematy związane z wieloletnią współpracą pomiędzy PZTW a Panem Szymczykiem. Ich analiza skłoniła członków Zarządu do uznania, że zaistniałe nieporozumienia wynikają z braku właściwej komunikacji pomiędzy przedstawicielami Związku a Panem Szymczykiem. Jednocześnie Zarząd zdecydowanie nie zgodził się z zarzutami dotyczącymi organizacji procesu szkolenia zawodnika Natana Węgrzyckiego-Szymczyka, które zostały postawione przez Pana Szymczyka.

Podsumowując całość argumentów i uwag podniesionych podczas zebrania, Zarząd Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich oświadcza, że uznając prawo Pana Szymczyka do posiadania prywatnej opinii na temat dotychczasowej współpracy, stanowczo sprzeciwia się wypowiedziom godzącym w dobre imię PZTW, co naraża Związek, ale także Sponsora i Partnerów na wymierne straty wizerunkowe.

Jednocześnie Związek, dla którego niezmiennie, głównym priorytetem jest zagwarantowanie optymalnych warunków szkolenia reprezentacji narodowych, poświęci dodatkową uwagę kwestiom dalszej współpracy, zmierzającą do stworzenia zawodnikowi jeszcze lepszych okoliczności umożliwiających walkę o kwalifikację olimpijską.

Dla realizacji tego celu, Zarząd zobowiązuje pion szkolenia do zorganizowania spotkania z udziałem trenera Jarosława Szymczyka, podczas którego omówiony zostanie program szkoleniowy, a do bezpośredniego nadzoru nad sprawnym przebiegiem współpracy Zarząd desygnuje wiceprezesa ds. sportowych Adama Korola.

>>>ORYGINALNE OŚWIADCZENIE PODPISANE PRZEZ SEKRETARZA GENERALNEGO PZTW<<<

Zobacz także

Grudzień w Portugalii. Kadra na zgrupowanie w Lago Azul
26 lis 2020
Reprezentacja Polski na dobre rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu. W grudniu nasi zawodnicy trenować będą w dobrze nam znanym portugalskim Lago Azul. Trenerzy wioseł długich mężczyzn oraz wagi otwartej kobiet już w połowie listopada z...

Znamy dokładną datę Warsaw Head 2021!
23 lis 2020
Organizatorzy poinformowali, że czwarta edycja Warsaw Head odbędzie się 5 czerwca 2021 roku. W tym roku trzecia edycja regat również miała odbyć się w czerwcu, jednak przełożono je z powodu pandemii koronawirusa. Ostatecznie wyścigi ósem...

Zmarł Waldemar Rogowski
21 lis 2020
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi Waldemara Rogowskiego. Waldemar Rogowski (1951-2020) był związany z Płockim Towarzystwem Wioślarskim od 1966 roku. Najpierw osiągał liczne sukcesy na arenie krajowej jako ...