Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

WALCZ CZERWIEC

Trwa drugie zgrupowanie seniorów w COS OPO Wałcz od czasu wybuchu epidemii koronawirusa w Polsce. Z kolei w poniedziałek treningi zakończyli juniorzy.

Pierwsi w Wałczu zjawili się mężczyźni z wioseł długich oraz dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet. Dla Jaclyn Stelmaszyk i Weroniki Deresz było to pierwsze zgrupowanie po powrocie z Lago Azul, bowiem wróciły z Portugalii jako ostatnie, w drugiej połowie kwietnia. 

"Spieszę Was poinformować, że z uśmiechami od ucha do ucha i mnóstwem pozytywnej energii przyjechałyśmy na zgrupowanie do COS OPO Wałcz, gdzie znów możemy wiosłować na dwójce. Przez ostatni miesiąc trenowałyśmy osobno w domach - ja w Warszawie, a Jaclyn w Toronto, więc byłyśmy bardzo stęsknione za wspólnymi treningami. Powrót do łodzi i ponowne wspólne treningi sprawiają nam mnóstwo radości, cieszymy się bardzo, że znów możemy szlifować nasz styl jazdy i doskonalić elementy techniczne" - napisała Weronika Deresz na swoim fanpage'u na Facebooku.

Po tygodniu dołączyła reszta kadry seniorów - waga otwarta kobiet, waga lekka mężczyzn i wiosła krótkie mężczyzn. W zgrupowaniu nie uczestniczy Anna Wierzbowska, która postanowiła poddać się zabiegowi. Jej miejsce zajęła Paulina Grzella.

WALCZ CZERWIEC4

fot. Facebook/Olga Michałkiewicz

"Każdy dzień mamy zaplanowany i wypełniony planem treningowym. Poranek zaczęłyśmy rozruchem o 7 rano, następnie po 11 złapałyśmy za wiosełka i ruszyłyśmy na wodę. Na koniec dnia tlen na rowerze. Takie dni potrafią być naprawdę wyczerpujące" - napisała Olga Michałkiewicz. "Wiosłujemy, pracujemy i na razie świetnie się bawimy" - dodała z kolei Agnieszka Kobus-Zawojska.

W poniedziałek zakończyło się zgrupowanie kadry juniorów, którzy przebywali w Wałczu od 13 czerwca. Z kolei zgrupowanie młodzieżowej kadry mężczyzn kończy się 25 czerwca, a młodzieżowej kadry kobiet 5 lipca.

WALCZ CZERWIEC2fot. Facebook/Agnieszka Kobus-Zawojska

Seniorzy kończą zgrupowanie w różnych terminach - wiosła długie mężczyzn 28 czerwca, dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet - 29 czerwca, wiosła krótkie mężczyzn - 30 czerwca, waga otwarta kobiet - 3 lipca, a dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn - 5 lipca. W lipcu kolejne zgrupowania - część kadry wróci do Wałcza, a część będzie trenować w Zakopanem. 

WALCZ CZERWIEC1fot. Facebook/Michał Szpakowski - wioślarz

Zobacz także

Forum SPORTBIZ: Enea i PZTW z nagrodą SuperDEMES za udaną współpracę
21 wrz 2020
W piątek w Centrum Olimpijskim PKOl odbyła się XVI Gala Sportu i Biznesu wieńcząca dwudniowe Forum SPORTBIZ. Poznaliśmy na niej zwycięzców Nagród Biznesu Sportowego za rok 2019. Wśród laureatów znaleźli się firma Enea i Polski Związek ...

Zmarł Andrzej Kiernożycki
21 wrz 2020
Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 14 września 2020 roku, w wieku 89 lat, zmarł Andrzej Kiernożycki. "50 lat swojego życia poświeciłem dla wioślarstwa" - to Jego słowa, które napisał w swoim wspomnieniu w wydawnictwie klubowym. U...

Reakcje po Enea Mistrzostwach Polski Seniorów w Poznaniu
21 wrz 2020
W miniony weekend na torze regatowym Malta w Poznaniu odbyły się ENEA Mistrzostwa Polski Seniorów. Była to 96. edycja zmagań najlepszych polskich wioślarzy. Zobaczcie, co po zawodach powiedzieli nasi reprezentanci. >>>WSZYSCY MEDALIŚ...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

25.09Maraton Ósemek Toruń-Bydgoszcz
Toruń-Bydgoszcz
26.09Wielka Wioślarska o Puchar Brdy
Bydgoszcz
26-27.09Mistrzostwa Europy Juniorów

Belgrad (Serbia)

25.09
Maraton Ósemek Toruń-Bydgoszcz
Toruń-Bydgoszcz
26.09
Wielka Wioślarska o Puchar Brdy
Bydgoszcz
26-27.09
Mistrzostwa Europy Juniorów

Belgrad (Serbia)

Zobacz wszystkie zawody