Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

WALCZ CZERWIEC

Trwa drugie zgrupowanie seniorów w COS OPO Wałcz od czasu wybuchu epidemii koronawirusa w Polsce. Z kolei w poniedziałek treningi zakończyli juniorzy.

Pierwsi w Wałczu zjawili się mężczyźni z wioseł długich oraz dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet. Dla Jaclyn Stelmaszyk i Weroniki Deresz było to pierwsze zgrupowanie po powrocie z Lago Azul, bowiem wróciły z Portugalii jako ostatnie, w drugiej połowie kwietnia. 

"Spieszę Was poinformować, że z uśmiechami od ucha do ucha i mnóstwem pozytywnej energii przyjechałyśmy na zgrupowanie do COS OPO Wałcz, gdzie znów możemy wiosłować na dwójce. Przez ostatni miesiąc trenowałyśmy osobno w domach - ja w Warszawie, a Jaclyn w Toronto, więc byłyśmy bardzo stęsknione za wspólnymi treningami. Powrót do łodzi i ponowne wspólne treningi sprawiają nam mnóstwo radości, cieszymy się bardzo, że znów możemy szlifować nasz styl jazdy i doskonalić elementy techniczne" - napisała Weronika Deresz na swoim fanpage'u na Facebooku.

Po tygodniu dołączyła reszta kadry seniorów - waga otwarta kobiet, waga lekka mężczyzn i wiosła krótkie mężczyzn. W zgrupowaniu nie uczestniczy Anna Wierzbowska, która postanowiła poddać się zabiegowi. Jej miejsce zajęła Paulina Grzella.

WALCZ CZERWIEC4

fot. Facebook/Olga Michałkiewicz

"Każdy dzień mamy zaplanowany i wypełniony planem treningowym. Poranek zaczęłyśmy rozruchem o 7 rano, następnie po 11 złapałyśmy za wiosełka i ruszyłyśmy na wodę. Na koniec dnia tlen na rowerze. Takie dni potrafią być naprawdę wyczerpujące" - napisała Olga Michałkiewicz. "Wiosłujemy, pracujemy i na razie świetnie się bawimy" - dodała z kolei Agnieszka Kobus-Zawojska.

W poniedziałek zakończyło się zgrupowanie kadry juniorów, którzy przebywali w Wałczu od 13 czerwca. Z kolei zgrupowanie młodzieżowej kadry mężczyzn kończy się 25 czerwca, a młodzieżowej kadry kobiet 5 lipca.

WALCZ CZERWIEC2fot. Facebook/Agnieszka Kobus-Zawojska

Seniorzy kończą zgrupowanie w różnych terminach - wiosła długie mężczyzn 28 czerwca, dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet - 29 czerwca, wiosła krótkie mężczyzn - 30 czerwca, waga otwarta kobiet - 3 lipca, a dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn - 5 lipca. W lipcu kolejne zgrupowania - część kadry wróci do Wałcza, a część będzie trenować w Zakopanem. 

WALCZ CZERWIEC1fot. Facebook/Michał Szpakowski - wioślarz

Zobacz także

Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata: Aiguebelette i pierwsze złoto Sycza i Kucharskiego!
03 lip 2020
W cyklu "Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata" dochodzimy do pierwszego złotego medalu dla Polski na imprezie tej rangi w historii. W 1997 roku w Aiguebelette zwyciężyła dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn: Robert Sycz i Tomasz...

Komunikat PZTW - Mistrzostwa Polski Młodzieżowe oraz Młodzików
02 lip 2020
KOMUNIKAT Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich dotyczący Mistrzostw Polski Młodzieżowych oraz Mistrzostw Polski Młodzików w Kruszwicy Polski Związek Towarzystw Wioślarskich, biorąc pod uwagę obecnie obowiązujące przepisy dotyczą...

Aleksander Wojciechowski: składy osad? Mamy stabilny układ [wywiad]
01 lip 2020
We wtorek kadra wioseł krótkich mężczyzn zakończyła zgrupowanie w COS OPO Wałcz. Trener Aleksander Wojciechowski ocenia dyspozycję zawodników, składy osad i mówi o kolejnych etapach przygotowań w tym roku. - Jak ocenia pan dyspozycję za...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

4-5.07Centralne Regaty Młodzików i Międzynarodowe Masters
Poznań
23-26.07Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
Kruszwica
1-2.08ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
ENEA Mistrzostwa Polski Młodzików
Kruszwica

4-5.07
Centralne Regaty Młodzików i Międzynarodowe Masters
Poznań
23-26.07
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
Kruszwica
1-2.08
ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
ENEA Mistrzostwa Polski Młodzików
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody