Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

DUISBUR

Europejska Rada Wioślarska (ERB) i komitet organizacyjny poinformowali, że Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Duisburgu odbędą się zgodnie z planem, czyli 5-6 września 2020 roku. Podano także kalendarz najważniejszych europejskich imprez w 2021 roku.

"Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), komitetu organizacyjnego, władz miasta Duisburga, Komisji Medycyny Sportowej FISA i ERB opracowane zostały wytyczne, które mają zapobiec zakażeniom i zapewnić organizację wydarzenia przy jak najniższym ryzyku, a jednocześnie dać możliwość rywalizacji na światowym poziomie" - czytamy w uzasadnieniu na stronie FISA.

Mimo wdrożenia środków zapobiegawczych, wszyscy uczestnicy będą zobowiązani do wypełnienia "Kwestionariusza Zdrowia" przed rozpoczęciem imprezy. Wszystkie federacje wioślarskie będą musiały podpisać formularz, przyjmując odpowiedzialność za swoje zespoły.

Pamiętajmy jednak, że mimo potwierdzenia terminu imprezy, istnieje możliwość późniejszego odwołania wydarzenia, jeśli sytuacja pandemiczna  ulegnie pogorszeniu. ERB i komitet organizacyjny monitorują zalecenia WHO i lokalnych władz. Wszystkie wytyczne będą udostępniane wszystkim federacjom.

Maltafot. J. Kowacic

Mistrzostwa Europy Juniorów w Belgradzie mają się odbyć 26-27 września. Serbska Federacja Wioślarska oraz komitet organizacyjny przygotowują odpowiednie plany zorganizowania bezpiecznie tej imprezy. ERB i komitet organizacyjny wyznaczyły 24 czerwca 2020 roku jako ostateczny termin podjęcia decyzji potwierdzającej, że regaty dojdą do skutku.

Mistrzostwa Europy Seniorów w Poznaniu miały mieć miejsce w pierwszy weekend czerwca, ale zostały przełożone na 9-11 października 2020 roku. ERB i poznański komitet organizacyjny podejmą ostateczną decyzję o organizacji mistrzostw do 31 lipca.

Sezon wioślarski 2021

Z powodu pandemii terminy większości wydarzeń wioślarskich w 2021 roku uległy zmianie. Po konsultacji z zainteresowanymi stronami, ERB i FISA ogłosiły następujące imprezy:

- Europejskie Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk i Paraigrzysk Olimpijskich w Varese - 5-7 kwietnia 2021
- Mistrzostwa Europy Seniorów w Varese - 9-11 kwietnia 2021
- Mistrzostwa Europy Juniorów w Monachium - 22-23 maja 2021
- Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Kruszwicy - 4-5 września 2021

>>>PEŁNE OŚWIADCZENIE NA STRONIE FISA (w języku angielskim)<<<

fot.główna: FISA.COM

Zobacz także

Kolejne zmiany w harmonogramie IO! Polskie finały przeniesione na środę
25 lip 2021
Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) i organizatorzy igrzysk olimpijskich w Tokio podjęli decyzję o przełożeniu biegów wioślarskich z wtorku na środę. Powodem niekorzystne warunki pogodowe. Wcześniej wszystkie biegi z poniedziałku ...

Tokio 2020: dwie osady awansowały do finałów, jedna - do półfinału
25 lip 2021
Czwórka bez sterniczki i dwójka podwójna mężczyzn zapewniły sobie w niedzielę awans do finałów A, a dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn do półfinału igrzysk olimpijskich w Tokio. Niestety czwórka bez sternika zakończyła repasaż ...

Plan startów Polaków (niedziela, 25 lipca)
24 lip 2021
W niedzielę cztery nasze osady wystąpią na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Trzy wystąpią w repasażach, a jedna w półfinale.  Dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn zaprezentuje się jako pierwsza. Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczew...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

23-30.07Igrzyska Olimpijskie w wioślarstwie
Tokio (Japonia)
31.07-1.08ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski,
ENEA Mistrzostwa Polski Młodzików
Poznań
6-8.08Coupe de la Jeunesse
Linz (Austria)

23-30.07
Igrzyska Olimpijskie w wioślarstwie
Tokio (Japonia)
31.07-1.08
ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski,
ENEA Mistrzostwa Polski Młodzików
Poznań
6-8.08
Coupe de la Jeunesse
Linz (Austria)

Zobacz wszystkie zawody