Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

DUISBUR

Europejska Rada Wioślarska (ERB) i komitet organizacyjny poinformowali, że Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Duisburgu odbędą się zgodnie z planem, czyli 5-6 września 2020 roku. Podano także kalendarz najważniejszych europejskich imprez w 2021 roku.

"Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), komitetu organizacyjnego, władz miasta Duisburga, Komisji Medycyny Sportowej FISA i ERB opracowane zostały wytyczne, które mają zapobiec zakażeniom i zapewnić organizację wydarzenia przy jak najniższym ryzyku, a jednocześnie dać możliwość rywalizacji na światowym poziomie" - czytamy w uzasadnieniu na stronie FISA.

Mimo wdrożenia środków zapobiegawczych, wszyscy uczestnicy będą zobowiązani do wypełnienia "Kwestionariusza Zdrowia" przed rozpoczęciem imprezy. Wszystkie federacje wioślarskie będą musiały podpisać formularz, przyjmując odpowiedzialność za swoje zespoły.

Pamiętajmy jednak, że mimo potwierdzenia terminu imprezy, istnieje możliwość późniejszego odwołania wydarzenia, jeśli sytuacja pandemiczna  ulegnie pogorszeniu. ERB i komitet organizacyjny monitorują zalecenia WHO i lokalnych władz. Wszystkie wytyczne będą udostępniane wszystkim federacjom.

Maltafot. J. Kowacic

Mistrzostwa Europy Juniorów w Belgradzie mają się odbyć 26-27 września. Serbska Federacja Wioślarska oraz komitet organizacyjny przygotowują odpowiednie plany zorganizowania bezpiecznie tej imprezy. ERB i komitet organizacyjny wyznaczyły 24 czerwca 2020 roku jako ostateczny termin podjęcia decyzji potwierdzającej, że regaty dojdą do skutku.

Mistrzostwa Europy Seniorów w Poznaniu miały mieć miejsce w pierwszy weekend czerwca, ale zostały przełożone na 9-11 października 2020 roku. ERB i poznański komitet organizacyjny podejmą ostateczną decyzję o organizacji mistrzostw do 31 lipca.

Sezon wioślarski 2021

Z powodu pandemii terminy większości wydarzeń wioślarskich w 2021 roku uległy zmianie. Po konsultacji z zainteresowanymi stronami, ERB i FISA ogłosiły następujące imprezy:

- Europejskie Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk i Paraigrzysk Olimpijskich w Varese - 5-7 kwietnia 2021
- Mistrzostwa Europy Seniorów w Varese - 9-11 kwietnia 2021
- Mistrzostwa Europy Juniorów w Monachium - 22-23 maja 2021
- Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Kruszwicy - 4-5 września 2021

>>>PEŁNE OŚWIADCZENIE NA STRONIE FISA (w języku angielskim)<<<

fot.główna: FISA.COM

Zobacz także

Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata: Aiguebelette i pierwsze złoto Sycza i Kucharskiego!
03 lip 2020
W cyklu "Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata" dochodzimy do pierwszego złotego medalu dla Polski na imprezie tej rangi w historii. W 1997 roku w Aiguebelette zwyciężyła dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn: Robert Sycz i Tomasz...

Komunikat PZTW - Mistrzostwa Polski Młodzieżowe oraz Młodzików
02 lip 2020
KOMUNIKAT Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich dotyczący Mistrzostw Polski Młodzieżowych oraz Mistrzostw Polski Młodzików w Kruszwicy Polski Związek Towarzystw Wioślarskich, biorąc pod uwagę obecnie obowiązujące przepisy dotyczą...

Aleksander Wojciechowski: składy osad? Mamy stabilny układ [wywiad]
01 lip 2020
We wtorek kadra wioseł krótkich mężczyzn zakończyła zgrupowanie w COS OPO Wałcz. Trener Aleksander Wojciechowski ocenia dyspozycję zawodników, składy osad i mówi o kolejnych etapach przygotowań w tym roku. - Jak ocenia pan dyspozycję za...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

4-5.07Centralne Regaty Młodzików i Międzynarodowe Masters
Poznań
23-26.07Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
Kruszwica
1-2.08ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
ENEA Mistrzostwa Polski Młodzików
Kruszwica

4-5.07
Centralne Regaty Młodzików i Międzynarodowe Masters
Poznań
23-26.07
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
Kruszwica
1-2.08
ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
ENEA Mistrzostwa Polski Młodzików
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody