Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

MP gł

W dniach 14-15 września 2019 roku w Poznaniu miały miejsce Enea Mistrzostwa Polski Seniorów, podczas których rozdano medale w dwudziestu konkurencjach. 

Medaliści Enea Mistrzostw Polski Seniorów: 

1xML (jedynka mężczyzn kategorii lekkiej)
1. Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica) - 07:18,93
2. Dawid Wachowicz (LOTTO Bydgostia) - 07:24,78
3. Jakub Byczek (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:31,24

2-KL (dwójka bez sterniczki kobiet kategorii lekkiej)
1. Beata Szymańska, Wiktoria Sieradzka (LOTTO Bydgostia) - 07:54,09
2. Paulina Wasela, Zuzanna Dreier (LOTTO Bydgostia) - 07:54,92
3. Martyna Wasilewska, Magdalena Świętek (KW 1904 Poznań) - 08:06,16

2-KA (dwójka bez sterniczki kobiet)
1. Monika Chabel (LOTTO Bydgostia) - 07:29,52
2. Klaudia Ostrowska, Agnieszka Robaszkiewicz (AZS UMK Toruń) - 07:49,38
3. Wiktoria Kowalska, Sandra Pająk (AZS AWF Kraków) - 07:54,28

1xKA (jedynka kobiet)
1. Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak (AZS AWF Warszawa) - 07:34,05
2. Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) - 07:40,86
3. Agnieszka Kobus-Zawojska (AZS AWF Warszawa) - 07:43,85

1xMA (jedynka mężczyzn)
1. Mateusz Biskup (LOTTO Bydgostia) - 06:50,06
2. Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica) - 06:56,16
3. Natan Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa) - 07:00,68

2xKL (dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej)
1. Paula Wydrych, Katarzyna Wełna (AZS AWF Kraków) - 07:27,13
2. Klaudia Pankratiew, Zuzanna Dreier (LOTTO Bydgostia) - 07:31,64
3. Sylwia Zimnicka, Aleksandra Demczuk (AZS AWFiS Gdańsk) - 07:37,49

2-ML (dwójka bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej)
1. Patryk Pszczółkowski, Bartosz Reichel (AZS AWFiS Gdańsk) - 07:08,67
2. Robert Urbański, Mateusz Mielniczyn (AZS AWFiS Gdańsk) - 07:16,97
3. Aleksander Florczak, Fryderyk Grodecki (AZS Szczecin) - 07:27,01

2-MA (dwójka bez sternika mężczyzn)
1. Szymon Pośnik, Adam Woźniak (AZS AWF Warszawa) - 06:42,68
2. Jakub Jankowski, Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz) - 06:45,53
3. Adrian Gorka, Dawid Górski (AZS AWFiS Gdańsk) - 07:04,75

4xML (czwórka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej)
1. Dariusz Paczkowski, Dawid Wachowicz, Radosław Krzewiński, Jarosław Płatka (LOTTO
Bydgostia) - 06:20,98
2. Paweł Nowosielski, Łukasz Piasecki, Aleksander Florczak, Fryderyk Grodecki (AZS
Szczecin) - 06:25,79
3. Bartosz Reichel, Szymon Zorant, Jan Aleksandrowicz, Mateusz Mielniczyn (AZS AWFiS
Gdańsk) - 06:29,52

4xKL (czwórka podwójna kobiet kategorii lekkiej)
1. Klaudia Pankratiew, Paulina Wasela, Beata Szymańska, Zuzanna Dreier (LOTTO Bydgostia) - 07:07,44
2. Iga Janasik, Barbara Andrzejewska, Martyna Wasilewska, Magdalena Świętek (KW 1904 Poznań) - 07:15,63
3. Paula Stępień, Zuzanna Olszewska, Julia Wysocka, Adela RAszkowski (AZS AWF Warszawa) - 07:36,34

4-KA (czwórka bez sterniczki kobiet)
1. Joanna Dittmann, Monika Chabel, Maria Wierzbowska, Anna Wierzbowska (LOTTO
Bydgostia) - 07:02,24
2. Maria Brzozowska, Maria Wolna, Monika Sobieszek, Katarzyna Wełna (AZS AWF Kraków)
- 07:08,23
3. Maja Storczyk, Paulina Żydowiec, Julianna Wójcik, Ewelina Lefik (UKS Ateny Wałcz)
- 07:14,15

2xKA (dwójka podwójna kobiet)
1. Agnieszka Kobus-Zawojska, Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak (AZS AWF Warszawa) -
07:05,77
2. Izabela Gałek, Martyna Radosz (LOTTO Bydgostia) - 07:12,26
3. Katarzyna Boruch, Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:17,46

2XMA (dwójka podwójna mężczyzn)
1. Dominik Czaja, Natan Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa) - 06:22,65
2. Piotr Płomiński, Marcin Brzeziński (WTW Warszawa) - 06:26,34
3. Mateusz Ziętarski, Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń) - 06:45,73

1xKL (jedynka kobiet kategorii lekkiej)
1. Klaudia Pankratiew (LOTTO Bydgostia) - 08:12,14
2. Aleksandra Demczuk (AZS AWFiS Gdańsk) - 08:18,29
3. Zuzanna Olszewska (AZS AWF Warszawa) - 08:22,52

4-MA (czwórka bez sternika mężczyzn)
1. Bartosz Leszczyński, Mirosław Ziętarski, Robert Fuchs, Filip Leszczyński (AZS UMK
Toruń) - 06:22,21
2. Jakub Aleksandrowicz, Kamil Krusiewicz, Adrian Pawłowski, Bartłomiej Donarski (PTW
Płock) - 06:26,79
3. Piotr Dziewieczyński, Jakub Frąckowiak, Patryk Rak, Filip Żuchowski (LOTTO
Bydgostia) - 06:27,51

4xMA (czwórka podwójna mężczyzn)
1. Dominik Czaja, Szymon Pośnik, Adam Woźniak, Maciej Zawojski (AZS AWF Warszawa) -
06:07,99
2. Michał Sobanda, Łukasz Posyłajka, Łukasz Piasecki, Rafał Staszak (AZS Szczecin) -
06:11,42
3. Szymon Mikołajczak, Michał Kulecki, Krzysztof Jagodziński, Jan Wojtyś (AZS AWF
Poznań) - 06:14,64

4xKA (czwórka podwójna kobiet)
1. Joanna Śliwińska, Weronika Jagodzińska, Agnieszka Kobus-Zawojska, Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak (AZS AWF Warszawa) - 06:41,95
2. Wioletta Zmelty, Zuzanna Lesner, Katarzyna Boruch, Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 06:45,92
3. Klaudia Ostrowska, Katarzyna Zillmann, Katarzyna Malinowska, Agnieszka Rabaszkiewicz (AZS UMK Toruń) - 06:48,10

2xML (dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej)
1. Dariusz Paczkowski, Dawid Wachowicz (LOTTO Bydgostia) - 06:39,77
2. Radosław Krzewiński, Jarosław Płatka (LOTTO Bydgostia) - 06:45,96
3. Aleksander Florczak, Fryderyk Grodecki (AZS Szczecin) - 06:55,02

8+KA (ósemka kobiet)
1. Joanna Dittmann, Monika Chabel, Izabela Gałek, Maria Wierzbowska, Klaudia Jedynak, Anna Wierzbowska, Martyna Radosz, Julia Dobrzykowska, Magdalena Baszyńska (LOTTO Bydgostia) - 06:37,64
2. Maria Wolna, Maria Brzozowska, Monika Sobieszek, Karolina Smyrak, Sandra Pająk, Wiktoria Kowalska, Klaudia Sachmerda, Sara Piwowarczyk, Jan Emerla (AZS AWF Kraków) - 06:47,91
3. Anna Wełnińska, Małgorzata Strybel, Wiktoria Sieradzka, Paula Chrzanowska, Zuzanna Szczerba, Oliwia Kania, Ewa Gałek, Oliwia Kanczurska, Marcelina Michnicka (LOTTO Bydgostia) - 06:50,86

8+MA (ósemka mężczyzn)
1. Dariusz Radosz, Mikołaj Burda, Piotr Dziewieczyński, Filip Żuchowski, Marcin Sobieraj, Mateusz Biskup, Maciej Madaj, Jakub Dominiczak, Wojciech Wiśniewski (LOTTO Bydgostia) - 05:46,40
2. Konrad Franke, Krzysztof Szumowski, Michał Mrozek, Maciej Zawojski, Dominik Czaja, Szymon Pośnik, Filip Kruszewski, Natan Węgrzycki-Szymczyk, Adam Woźniak (AZS AWF Warszawa) - 05:48,29
3. Dominik Glonek, Wiktor Chabel, Jerzy Kaczmarek, Mikołaj Januszewski, Wojciech Szwarc, Damian Józefowicz, Rafał Pietrasiak, Patryk Szymendera, Julia Wasiela (Posnania RBW Poznań) - 05:49,60

>>>KOMPLET WYNIKÓW<<<

Zobacz także

Podsumowanie zgrupowań w Livigno i Jakuszycach: troje zawodników z drobnymi urazami
23 sty 2020
Zakończyły się zgrupowania w Livigno i Jakuszycach. W sobotę naszych reprezentantów czekają Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim. Nie wystartuje w nich troje kontuzjowanych zawodników. Z kadry kobiet imprezę we Wrocławiu odpus...

Maria Sajdak: możemy pływać jeszcze szybciej. Trener o to dba
21 sty 2020
Maria Sajdak z czwórki podwójnej kobiet zajęła czwarte miejsce w plebisycie 10 Asów Małopolski 2019 roku "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej". Z tej okazji udzieliła wywiadu temu drugiemu dziennikowi. Maria Sajdak (z d. Springwald) po...

Łukasz Posyłajka: jeśli w kwalifikacjach igrzysk się nie uda, to sezon przepadnie
17 sty 2020
Łukasz Posyłajka udzielił wywiadu "Kurierowi Szczecińskiemu". Wioślarz AZS Szczecin tworzy osadę dwójki bez sternika z Bartoszem Modrzyńskim. W maju czeka ich ostatnia szansa na kwalifikację olimpijską. "Jeśli się nie uda, sezon przepadni...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

25.01ENEA Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
14.03XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)

25.01
ENEA Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
14.03
XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04
Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)

Zobacz wszystkie zawody